Боледуване на децата ни - тема 35

  • 51 215
  • 722
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 7 277
Аз лично нямам спомен чак всяка година и всеки втори, малък и голям, да се тръшва с толкова висока Т. Иначе настинки, бронхити, ангини, синузити и др. подобни имаше и преди, както и любимите ми "сливици за вадене" ги имаше всяко второ дете - но това наистина беше много отдавна. Във всеки случай, 5 години назад, не помня да е имало толкова много боледувания с висока Т.

Последна редакция: чт, 11 фев 2016, 20:05 от Ashia

# 436
  • Мнения: 68 647
Незнам и аз. Мислех да го пускам на ДГ от понеделник, но май май няма...Страх ме е и мен.  Дядо му да го погледа още седмица ли...не мога да реша и аз.
Грипове е имало винаги. Свински обаче не. Той нали е сравнително нов. newsm78

# 437
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ами те постоянно излизат нови щамове. Все повече се убеждавам, че нарочно ги създават и пускат, преди няколко години бих се изсмяла на подобна теория, но вече не.

# 438
  • Мнения: 1 427
И аз имам чувството, че само измислят нови вируси за да си продават фармацията  Close
Само да не стане като романът на Стивън Кинг- Сблъсък  Crazy
Дете съм на 80-те-ами нито аз, нито приятелките ми са боледували така доколкото помня.
Само сливици ме мъчеха и по едно време стомах.
От ДГ майка ми казва, че за 3г. съм отсъствала 3 дена баси! А в болница за пръв път бях когато лежах за задържане!
ММ е бил по-болнав, аз затова казвам че детето на него се е метнало. Ама той е сменял климат и държави, та може би затова.
Детето беше на 10 месеца като вдигна 39,5 от херпангина и в спешното му биха течен аналгин!
И добре че му понесе, защото доктора като издирваше алерголозите никой не дойде  Close
Затова мразя да си ходим при нашите, че ако нещо стане Бързата там е под всякаква критика  Close
Тука при старата ЛЛ спешния кабинет беше отврат  Sick сегашния го смених наскоро, дано е по-добър неговият СК.
Но поне имам доки, която работи събота и неделя, отделно май 2 държавни и 3 частни болници!

# 439
  • Варна
  • Мнения: 25 241
И аз имам чувството, че само измислят нови вируси за да си продават фармацията  Close
Само да не стане като романът на Стивън Кинг- Сблъсък  Crazy
Аз току що прочетох Шестото измиране на Джеймс Ролинс, която е точно за синтезирането на нови вируси и модифицирането им да стават по-агресивни и опасни. Художествена литература е, но в предговора са изнесени реални факти, които са направо стряскащи.

# 440
  • София
  • Мнения: 7 277
Интересен разговор се завърза. Свеки казва, че ММ през цялото време в градината е бил с градинска кашлица и с градински сополи, т.е. тези екстри не са новост.

От свински и птичи грип в началото май умираха много хора извън близките територии, а сега ги споменаваме просто като един от възможните щамове, които ни спохождат. А и щамове колкото искаш. Тамън се ваксинираш срещу един-два, а то се окаже, че актуалните в момента щамове не са сред тези от ваксината.  Rolling Eyes

# 441
  • shumen
  • Мнения: 18 016
Да се оправят скоро всички болни.
Аш,аз лично инжекция сама не бих поставила дори и мускулна.
Лъки,и аз съм дете на 80-те,но пък съм от другата крайност.От малка майка ми казва,че съм била все болна и дори се е наложило да ми извадят сливиците.ММ пък от свеки знам,че е бил изключително здраво дете.Малкия пък до 2 години не знаеше какво е АБ,а от как тръгна на ясла и детска се разсипа да се разболява и пие.
Тета,аз ако имах възможност бих го оставила и другата седмица.Сега ще видя педи още колко дни ще даде,но мисля,че тя повече от 10 без комисия не може и ако го издаде продължението от Събота ще е до Сряда и след това сигурно ще е на градина,ако няма кой да го гледа.
Аз днеска взех за всеки случай един Парацетамакс кидс сироп,че само Нурофен ми беше останал.За Хексалгин пък не съм се сетила да взема,че да имам в аптечката,ако ми вдигне много висока Т.

# 442
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Свински грип имаше преди 4 години. Но си е грип като грип и всяка година медиите засилват страховете. Не сте ли забелязали, че смъртните случаи обикновено са от селските региони и от малцинствен характер, непосещаващи лекар и лекуващи се сами. Вторият за тази година беше детенце от дом. Всички знаем в какви кошмарни условия живеят. Да, и нашите деца правят усложнения, но това го има всяка година. Дори си спомням,  че преди всяка зима излизахме в грипни ваканции. А сега само отделни области.
Аз и мм като малки мн сме боледували. Вирусна пневмония и гърч са кошмарът на мама. Обаче тогава с какви химии са ни тъпкали...
 Стремя се да вярвам, че имунитет се гради, по-малко новини гледам и чета новини в нета избирателно. Wink По-добре така!

# 443
  • shumen
  • Мнения: 18 016
Фер,вторият случай беше на детенце от дом,но има и трети на добре гледано дете.И аз не чета новини,точно за това.
ММ докато бяхме заедно все викаше,че това,което си го мисля и ме е страх,в случая да не се разболее,сама само с мисълта си го предизвиквам.Е,за мен не е вярно това твърдение,но за него е.
Аз намерих кой да го гледа днеска и да отида до доки за болничен.Само да видим като е до днеска,а продължението от утре,дали днеска ще издаде новия,или в Понеделник ще каже да отида пак.

# 444
  • София
  • Мнения: 7 277
Дани, не съм напълно сигурна, но ако отидеш днес за болничен, последният трябва е издаден с днешна дата - не може с бъдеща дата (т.е. не може да ти го пусне от днес за утре). Болничните не могат също така да се застъпват в дните (т.е. не може днес да е последен ден на стария болничен и първи ден на новия болничен).

Ако отидеш в понеделник, ще ти издадат новия болничен с дата понеделник. В този случай, ако ти издадат болничен за 10 дни - печелиш още два дни вкъщи (т.е. първата събота и неделя няма да влязат в сметката).

При ползване на болнични дни, в твоя случай ще спечелиш и по-добро финансово обезщетение.
Скрит текст:
(по 16 лв. нетно на ден, а не както ти плащат в момента, нетно по 11 лв. на ден)

# 445
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193

ММ докато бяхме заедно все викаше,че това,което си го мисля и ме е страх,в случая да не се разболее,сама само с мисълта си го предизвиквам.Е,за мен не е вярно това твърдение,но за него е.


Бих казала,че е донякъде е вярно...... Wink

Силата на мисълта е необятна!Влезеш ли в матрицата на подсъзнанието,доста неща придобиват реална представа..но това е съвсем друга тема и не и е мястото тук.

Това със свински,птичи грип,луда крава,синя пъпка.....какво ли още не..... ooooh! масово си е зрително комуникативна обработка..... Tired
Не отричам,че няма такива щамове,но масово подлагат на психоза народа.
И от всичките тези 'облъчвания'печели  най-много познайте кой.....фармацевтичната индустрия разбира се.... Whistling

Телевизия може да се каже,че не гледам почти.
Омръзна ми,когато седна да вечерям и новинарския поток да бълва убийства,кражби,катастрофи и прочие.... Sick
Спестявам си тези Йекстри  Naughty

Отделно пък по  времето между рекламните минути все текат  едни такива особенно неподходящи и 'образователни' като за маса....  Crazy/то не бе запек и газове,анатомични превръзки с крилца,презервативи и прочие.... ooooh!

Та така,предпочитам да си кажем по някоя дума на масата/колкото и да е вреден този процес по време на хранене.. Mr. Green/,отколкото да ми присяда всяка хапка... Laughing

Отклоних се с размисли...здравето да е с вас  Hug

# 446
  • Мнения: 21 275
Тета ,и аз съм като теб ,чудя се да я пускам , да не я ли ...

# 447
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
И ние не гледаме новини и бг телевизия. Само мастър шеф Wink
Точно, като теб Дев сме си решили въпроса с гнусните новинарски емисии, от които доста се разстройвам. Както, казва мм живота така и така е труден, та остава и за чуждото нещастие да гледаме.... Rolling Eyes

Но, е факт, че психоза има в известна степен.
При мен също, защото бях на АБ до преди няколко дена и си събирах душата от пода, а в момента треперя кога ще ми донесе следващото.... #Cussing out Как да не съм психирана, като не сме спрели тази зима, едно след друго..

# 448
  • Мнения: 1 874
Вентолина съм чувала че и за ларингоспазъм го изписват, но не и на нас. Вентолин само при бронхитите  му и спазмите и пневмониите сме ползвали. При ларингит  са ни изписвали противоалергично, преди Ксизал ( сега Ериус ) и някакъв сироп.Еуреспала повлиава добре.И инхалациите с Пулмикорт, които по принцип си правим.

Ние нали от Варицелата имахме пъпка в клепача от вътре,беше станало конюктивит.Промивах с лайка и сребърна вода,поотмина, после пак се зачерви пак секрети и  почнахме аб  капки Тобрин.Оправи се и  5 дни след като ги спряхме окото пак се зачерви почна да сълзи и преди пак да е почнал секрет по клепачите го заведох вече на очен в понеделник...че нещо неми харесаха тия рецедиви.Гледа го на  два апарата,за единия  каза  на него ще видим има ли поражение от Варицелата.Слава богу инфекцията е повърхностна в клепача от вътре и в конюктивата. Изписа пак аб капки Цилоксан. На 4 тия ден, т.е вчера, гледам очето като че ли вече добре. Но като му съблякох пижамата и виждам някакъв обрив -ситни бледорозови петънца на гъсто по гърдите и надолу към корема, също  и на гърба, на ръцете горе към рамото, и на бедрата.Прилича ми на  алергичен обрив, дадох му Ериус и намазах с алергозан маз.През деня ту почти се скриваха  ту пак се появяваха.Днес сутринта пак си бяха там, дадох Зиртек. какво пък може сега да е това... Thinking
На градина още не ходим,май няма и да ходим до края на месеца, заради тия вируси и грипове. Имуитета след  Варицела се възтановявал до месец, понякога два след Варицела.

# 449
  • Мнения: 2 070
Лелеее, като Ви чета нищо не разбирам от ларингити, бронхити и т.н. То и по принцип вече 2 години от раждането пак не ми е ясна медицината, но пък не трябва да е моя работа.
Дано не се налага да се сблъсквам с такива болести. За мен най-страшното до този момент е ангина и обезводняване. Лежахме в болница за второто.

Имам още в хладилника сироп Вентолин. Пи го веднъж с Клацид и помня, че много бързо подейства на кашлицата. Ама за какво е било...не знам. Само знам, че не е обикновен сироп.

Тази седмица не е на ясла, заради много сополи и постоянна кашлица, но вече е по-добре и вероятно в понеделник ще иде.  Постоянно е с хрема, къде повече, къде по-малко. Кашлица също, заради секретите. Няма лекуване.

Щях да купувам инхалатор. Въпреки повечето положителни мнения, последните от тази тема тотално ме разубедиха. Благодаря, че ми спестихте пари, които не са ми в излишък  Peace

Общи условия

Активация на акаунт