йога

  • 6 615
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
мн харесвам йога,но нямам време да ходя.да знаете от къде мога да си изтегля филмчета или да видя от някъде упржненията от тази йога за отслабване? newsm78  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 10 858
ТУК можеш да си изтеглиш Йога.
Хайде, после да кажеш резултата Simple Smile

# 2
  • Мнения: 521
мерси много.аз се спрях на Crunch - Fat Burning Yoga.някой да е правил такива упражнения?

# 3
  • София
  • Мнения: 10 858
Срам не срам свалила съм си диета и йога и още една-много приятна, на брега на морето е снимана, но до сега нито веднъж не съм ги играла Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Много би ми било интересно, ако някой сподели нещо повече. Дали би могло от йога да се стегне мускулатурата, да не е човек тека мекичък newsm78че на мен това ми е проблема. Слаба съм, но съм мека. #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 4
  • Мнения: 287
Разбира се, че може да се стегне мускулатурата. Повечето от тези филмчета се водят power yoga, което ще рече, че упражненията са малко по-силови и определено натоварват мускулатурата, наред с другите положителни въздействия върху организма.
Успех!

# 5
  • Мнения: 412
подкрепям krassym - например упражнения за коремните мускули могат да се правят още първите дни след раждане, защото са съвсем щадящи, по-скоро разновидност на пранаяма. Поне при мен имаше ефект, въпреки че сама си сглобявах сериите вкъщи.Пожелавам успех!  bouquet

# 6
  • Мнения: 412
ще пиша отново, за да мръдне темата нагоре Heart Eyes
Много бих искала да си пиша с момичета, които практикуват.Аз лично се занимавам на приливи и отливи от 13 години, даже имам и диплома за инструктор, но така и не се осмелих да преподавам Embarassed - засега само аз и малчо сме мои ученици Embarassed

# 7
  • Мнения: 385
И аз си свалих тези филмчета Simple Smile
Най ми пасна   Yoga Zone - Total Body Conditioning 40 минути (колкото спи малкия  Laughing) е и се чувствам страхотно. Другите филмчета които пробвах също не бяха лоши, но са по-дълги и/или по обучаващи.
Иначе 2 пъти ходих на йога в група. Беше страхотно!! Зареждам се за една седмица с положителна енергия Simple Smile За съжеление, не мога да ходя често Sad .

# 8
  • Мнения: 5 317
Yoga Zone - Total Body Conditioning и аз си я свалих,но още не съм започнала да я практикувам. Embarassed

# 9
  • Мнения: 287
ще пиша отново, за да мръдне темата нагоре Heart Eyes
Много бих искала да си пиша с момичета, които практикуват.Аз лично се занимавам на приливи и отливи от 13 години, даже имам и диплома за инструктор, но така и не се осмелих да преподавам Embarassed - засега само аз и малчо сме мои ученици Embarassed



Аз пък да ви се похваля, че вече мога да правя лотос Simple Smile Е, доста трудно правя позата, но скоро ще напредна. Сега обаче имам възпален седалищен нерв и едва ходя:(
А 13 години са си доста време. Майка също се занимаваше с йога около 15 г. /почти без прекъсвания/ и изглеждаше и се чувстваше страхотно.  Надявам се и аз да съм постоянна като нея Simple Smile

# 10
  • Мнения: 412
Аз пък да ви се похваля, че вече мога да правя лотос Simple Smile Е, доста трудно правя позата, но скоро ще напредна.
Hug Hug HugБраво!
Мен малко ме объркват различните критерии за овладяване на една асана - според моя учител навремето, за да смяташ, че си овладял една асана, трябва да можеш без напрежение да я задържаш 2 часа и да медитираш в нея  newsm78 Но пък кой луд би стоял 2 часа на главата си или дори в свещ  Naughty
Да кажа за упражненията за коремните мускели веднага след раждане. Първо вижте в раздела пранаяма как се прави бастрика или капалабати (коремно дишане при което издишването е силово, а вдишването леко и по default). Същото дихателно упражнение действа идеално на мускулите на корема, ако се прави
1. Изправен стоеж, тялото наведено напред, торсът перпендикулярен на краката, гърбът изпънат.
2.Изправен стоеж, тялото извито максимално назад като лък.
От тези позиции на тялото се правят серии например 3х10 или 3х30, 3х100 Grinning
Дано не преповтарям нещо от филмчетата. Embarassed

# 11
  • Мнения: 2 761
чудесна тема!
Аз се занимавам от няколко месеца вкъщи.Имам няколко книжки от време оно,но вършат работа.Купих си и диск от Чибо(TСМ) с Ursula Кaрвен.Прави впечатление,че освен гъвкавите тела,участниците във филма са доста младолики-поне 10-15g. по-малко им давам.
Важно е да се прави йога всеки ден,а когато няма достатъчно време  поне няколко минути."Старите" йога са по-гъвкави от "младите".
Някои има ли впечатления от книгата "Светлина от йога"?

Мин. година случайно бях в местост "Узана",когато в хотел "Импулс" имаше семинар на йогите.Някой знае ли дали всяка година се провежда там и дали има някакви специални условия за участие?

# 12
  • Мнения: 2 761
Хей йогите,къде се загубихте?Асани ли правите?Simple Smile)

# 13
  • Мнения: 287
Chandra, аз също знам, че една поза за да е овладяна трябва да можеш да седиш в нея  много време, но нали все от някъде трябва да се тръгне и основния принцип в това отношение е постепенността, т.е. сега едва си преплитам краката, а после може и да задържам цял ден Simple Smile Хаха, кога ли ще е това?
 newsm78
чудесна тема!
Прави впечатление,че освен гъвкавите тела,участниците във филма са доста младолики-поне 10-15g. по-малко им давам.
"Старите" йога са по-гъвкави от "младите".
Аз наблюдавах миналата година едно състезание по йога. Имаше мъж и жена, на около 70 г. /може и повече да бяха/ и правеха такива чудеса...Както бяха легнали на пода, си качваха краката зад врата, провираха си ръцете под краката и ги сключваха пред гърди. Беше невероятна гледка! И определено не изглеждаха на годините, на които бяха.

# 14
  • Мнения: 412
Light on yoga на Айенгар е много добра книга, доколкото знам - чела съм само извадки на англ. в нета, но май ще си купя бг изданието на Кибеа.Мисля, че Ани Павлова преподава по тази система, но може и да греша.
Моята най-голяма гордост по едно време беше, че свалих един диоптър от -3,но за съжаление не успях да задържа резултата  Embarassed

# 15
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз искам да питам-
може ли да се практикува Йога в къщи, просто за тонус и отмора, както и за поддържане на едно стегнато и добре оформено тяло, като не се прави друг вид гимнастика /та бо ит.н/?
И също така, задължително ли е да играеш всеки ден, може ли 3 пъти седмично примерно?
И също - трябва ли човек да се запали и по цялата философия на Йога или може само да си правя упражненията  newsm78
Извинявайте за тъпите въпроси, съзнавам, че са такива, но няма кого да попитам, а ми е интересно.

# 16
  • Мнения: 2 761
Извинявайте за латиницата,в момента не ми работи Кредора.ще го преведа по-късно.

Красъм,тази поза,дето си наблюдавала на състезанието е много трудна,май че беше костенурка.Аз лично стигам само до единия крак на врата и повече даже не опитвам.Ама ако се занимавам все така редовно до 70г. може и да успеяSimple Smile)

Чандра,ако си купиш книгата пиши колко струва.Мажа ми е гледал тук,но каза че отива към 30 евро и затова се важдържам.В Бг със сигурност е по-евтина.Исках да знам дали някои се е занимавал по нея,защото една приятелка ходи на йога в група и гуруто им казал,че била за акробати?!Но на мен много не ми се вярва,защото тя ходи вече месеци наред и съвсем от скоро започнали да правят свещ.Аз пак там не виждам нищо акробатично.Пак и въпросния гуру се разболял от грип през зимата и пиел АБ.Лличнo на мен не ми се връзва много с предтавата за гуру,,но ще го вицитирам през лятото.

Вивян,аз правя йогата сама,защото нямам важможност за друго в момента.
Принцип в йогата е всичко да се прави много бавно и постепенно.По този начин тялото не се изморява както при другите спортове.Лично аз съм малко по-енергична натура и мислех,че няма да ми допадне,но не било така.
Аз друго не тренирам.Е,имам един степер дето май само прах събира,но е време да го покарам малко,за да доизвая тяло за плажаSimple Smile)
Като съдя по себе си коремните мускули се стягат идеално,без досадните коремни преси.
Има страхотен ободряващ и отморяващ ефект.На мен ми помогна и при болки в гърба само след няколко заниманя.
Мога още много да пиша,но малко по-късно,сега нямам повече важможност.

http://lat2bg.kredor.com/scgi-bin/og.php?op=lat2bg

Последна редакция: чт, 13 апр 2006, 10:08 от kopche

# 17
  • Мнения: 412
Аз искам да питам-
може ли да се практикува Йога в къщи, просто за тонус и отмора, както и за поддържане на едно стегнато и добре оформено тяло, като не се прави друг вид гимнастика /та бо ит.н/?
Да, напълно достатъчно е да се занимаваш с йога, още повече, че и нейните разновидности никак не са малко. Моята препоръка е в началото да посетиш няколко занятия с учител, за да видиш как са сглобени асаните, как се диша, къде е концентрацията - докато малко автоматизираш нещата.Оттам нататък лично аз предпочитам сама и вкъщи/на плажа/в планината - вместо някой да хърка до теб по време на медитация Mr. Green
И също така, задължително ли е да играеш всеки ден, може ли 3 пъти седмично примерно?
По-добре е всеки ден по малко - в теб настъпват много фини и неуловими промени, които се натрупват с времето, до деня в който се забележиш мъничко по-гъвкава, мъничко по-"тук и сега", по-овладяна и спокойна. BlushИма съкратени серии, например сутрин можеш да правиш само поздрава към слънцето, а в почивните дни - да отделиш по един час...А по всяко време на деня да изпълняваш по някое дихателно упражнение Grinning
И също - трябва ли човек да се запали и по цялата философия на Йога или може само да си правя упражненията  newsm78
И аз имам в главата такава лампичка, затова не мога да се запаля фанатично по каквото и да е - харесвам си се такава - независима Grinning. Честно казано някои неща изглеждат наистина сектантски, за мен дори и олимпиада по йога е прекалено newsm78
Но ако не мислиш за модата, гурутата с налудничав поглед и т.н. остава следното:
йога в буквален превод означава "свързан разум" и крайната и цел е едно непрекъснато осъзнаване на "тук и сега".Няма обожествяване, няма отричане от света, няма - много важно за мен Grinning - конфликт с това да си добър православен християнин, и да положиш усилия да дисциплинираш тялото си с всичките му външности и вътрешности Joy
Дано не съм била скандално многословна.А въпросите ти изобщо не са тъпи, Вив, отговаряйки си намествам и някои неща в собствената глава Grinning

# 18
  • Мнения: 412
Вивиан, бързам да се опровергая.Това е лично прозрение, до което съм достигнала сама с времето - не, не е достатъчно да се занимаваш само с йога  Sick Би било, ако живееш в Индия на висока влажност и адска жега, където излишните движения са нежелателни.Дори има дихателни упражнения за понижаване температурата на тялото, които тук не се правят, защото могат да ти докарат пневмония Peace Знам, че индийците дори имат като норма много ниски (за нашия стандарт)нива на хемоглобина - абе те са друга биология и раса направо и йога е идеална за условията там.
Тъй като ние живеем при умерен климат, съответно и някои от рамките се променят - сутрин се пие гореща вода вместо студена, към йога се добавя и някаква аеробна дейност -тичане, бързо ходене (аз), катерене на планини (пак аз) и т.н.Аз по малко плувам и това е.
Омега, аз пък знам ча на Айенгар системата е много нежна и щадяща и по-особеното е, че използва някакви помощни средства - разни възглавнички, пръчки... newsm78 Чувала съм, че по тази система тренира HM на Англия, та едва ли ще е чак за акробати LaughingЩе видя в сайта на Кибеа и ще докладвам Grinning

# 19
  • Мнения: 412
Omega, бг изданието струва 24лв. Объркала съм се, не е на Кибеа, а на изд-во "Изток-запад". Може да поръчаш например от пингвините www.pe-bg.com
Сайта на Кибеа също е полезен - има др. йога литература - www.kibea.net

# 20
  • Мнения: 210
Аз също съм от хората, които се занимават с йога. Мога да кажа, че йогата промени много възгледите ми, още преди да започна да се занимавам, спрях напълно месото .
За гъвкавостта- ами аз винаги съм била гъвкава и преди това си правих шпагатите, но сега може да се каже,че повечето асани ги правя без много, много усилия и то това е важното- да се намери точно границата м/у удоволствие и усилие .

А в лотос мога да стоя без проблем 2 часа ...

# 21
  • Мнения: 2 761
чандра,благорариа за инфото.Знаех си аз,4е не триабва да барзам с купуването от тук:))
Ина4е и аз не споделиам циалата философиа на yoga.Ниакои работи  ми се виждат даже леко извратени-примерно като това да си прави6 клизма всеки ден или пак да пие6 2 л вода и после да повра6та6.

Вивиан,според мен са6то е хубаво да отиде6 ниаколко пати в група,но за заниманиата вка6ти е хубаво и да има6 книга под рака.Там 6те про4ете6 подробно за всиака асана как да изпалниава6,как да ди6а6,колко време да задаржи6 в позата,колко пати да повтори6...
По4ти ниама противопоказаниа за изпалнението на асаните,но триабва да се саобрази6 с ниакои пози ако има6 здарвословни проблеми(примерно сарде4ни),както и по време на цикал и бременост триабва да се изпалниават по-леки упражнениа.
Друго важно е,при изпалнението да си сас свободни,нестиага6ти дрехи и боса.Поме6тението да е добре проветрено,а наи-добре е на отворен прозорец или наван.Обстановката да е спокоина.Даже сам 4ела,4е известно време след заниманиата не триабва да се говори.

чандра,и аз си падам по катеренето по планини.Само дето последните 2-3г. маи не ми се отдава важможност.Ина4е сам то4но от баир-будалите:))-с раница на гарба и преходи по 8-10-12 4аса.Дано тази година ми се отвори пат.

P.S.izvinete za prav.gre6ki,razu4avam nova kirilizira6ta programa

Последна редакция: сб, 15 апр 2006, 11:08 от Omega

# 22
  • Мнения: 412
candra,i az si padam po katereneto po planini.Samo deto poslednite 2-3g. mai ne mi se otdava vajmojnost.Ina4e sam to4no ot bair-budalite:))-s ranica na garba i prehodi po 8-10-12 4asa.Dano tazi godina mi se otvori pat.
...и аз напоследък катеря повече стълби, отколкото баири  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 521
ще пиша отново, за да мръдне темата нагоре Heart Eyes
Много бих искала да си пиша с момичета, които практикуват.Аз лично се занимавам на приливи и отливи от 13 години, даже имам и диплома за инструктор, но така и не се осмелих да преподавам Embarassed - засега само аз и малчо сме мои ученици Embarassed

изчетох отговорите ви и разбрах,че сте доеолно.затова  имам въпрос към chandra.мила кое от тукфилмче е най-подходящо хем за стягане,хем за развиване на гъвкавостта?

# 24
  • Мнения: 2 761
Az ne moga ni6to da otvoria.Moje bi ot 4ujbina ne stava?!

# 25
  • Мнения: 287
Заформи се интересна темичка Simple Smile
Сега изучавам една книга за йога в 2 части: "121 йогасани" авторът е Даттешвара Дев, на издателство "ИК Майтрея", но се оказа, че на 2-та част има празни страници и съм много разочарована:( Имам и някакви книги останали от майка ми и определено много ми допадат, но и там липсват страници Sad
Според мен е добре да се практива йога, дори да не се спазват всички процедури - /например клизмите/. Мисля, че всеки ще усети положителния ефект, дори и без да е вегетарианец и да не прави 1 разтоварваш ден седмично или месечно. Важното е, да се чувстваш добре с това което правиш и да не го чувстваш като някаква тежест или да го правиш с нежелание.
Сега отивам да разглеждам книгите за йога на пазара Simple Smile
Поздрави от мен!

# 26
  • Мнения: 521
и аз гледах книжки в книжарницата абв,имаше доста интересни,но не си взех и нз защо
между другото ако практикувам йога,ще пречили да играя и тае бо?

Последна редакция: чт, 13 апр 2006, 17:31 от GiNgeR^^ChErrY

# 27
  • Мнения: 210
и аз гледах книжки в книжарницата абв,имаше доста интересни,но не си взех и нз защо
между другото ако практикувам йога,ще пречили да играя и тае бо?


Не , не пречи, но постепенно сама ще осъзнаеш, че тае бото много ти натоварва ставите и го играеш не с желание, затова йогата учи да не издевателстваме над себе си, т.е. да правим само това , коеот ни е приятно.

Много е странно, но по-кусно ще разберете защо е така , каот напреднете, сега буквално ми е приятно да стоя на мост, да правя шпагати или въобще да се "чекна", както му казва приятелят ми ...

И на тае-бо съм ходила,  години, но съзнах, че в стремежа да правя упражненията, толкова добре, колкото инструкторката, аз наказвам организма си и вместо с положителна енергия, го зареждма с отрицателна ...

# 28
  • Мнения: 19
a iskam da vi pitam kade im ama na bg newsm78

# 29
  • Мнения: 412
изчетох отговорите ви и разбрах,че сте доеолно.затова  имам въпрос към chandra.мила кое от тукфилмче е най-подходящо хем за стягане,хем за развиване на гъвкавостта?
Сега съм на работа  Embarassed но довечера обещавам да прегледам филмчетата и да докладвам с мнение Grinning.Сигурно и аз ще си изтегля нещо. Аз черпя инфо от www.yogajournal.com Има и асани, които не бях виждала, и др. интересни неща.
Пожелавам ви прекрасен ден, момичета  Heart Eyes

# 30
Здравейте и от мен ! Heart Eyes
само да се включа по въпроса за продължителността на една асана-скоро бях на "Първи йога фест"в Пловдив и там се говореше точно за това-преди за осн асана се е имало само "лотос"и не е било проблем да се стои в тази поза с часове.т.е това не касае останалите асани -при тях стоиш до като ти е приятно,не трябва д аима никакво насилие.
Успехи на всички  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 521
ама аз дори нз с кое от филмчетата(линка който бях дала)да почна.все пак аз съм начинаеща.пък може и книжка да ми препоръчате

# 32
  • Мнения: 412
Ех, Ginger Cherry, препоръчвала съм го в друга тема, как ми изхвърча от главата да го напиша и тук  Embarassed точно в този момент в НСА има групови занимания на Венцислав Евтимов - безплатно е и той с мисионерски плам винаги изнася някоя беседа в началото. Върви да видиш наживо какво е Peace. Също така ти препоръчвам и неговата книга - синя или кремава на цвят, зависи от коя година е изданието, казва се просто йога  newsm78
Друго съвсем практично предложение - изтегли си от www.spiralata.net книгата на Борис Сахаров. Казва се "Йога без учител". Дано да съм ти била полезна  Hug
Мили мои, аз ще бъда да Великден в Родопите и вероятно без интернет, така че искам да ви пожелая слънчеви дни и весел Великден  Hug  Hug  Hug
Когато се завърна, очаквам смайващи резултати! Grinning Grinning Grinning

# 33
  • Мнения: 521
мерси много за инфото

# 34
# 35
  • Мнения: 521
нека дръпна темичката напред. Flutter
за сега съм се спряла на книга и по точно тази.виждала съм я в книжарници и е интересна.мен ми се иска да ходя на йога,но нямам време за това в къщи.но,ако си дръпна филмче ми е трудно да правя упражненията и да гледам затова съм се спряла на книга.

# 36
  • Мнения: 521
между другото момичета вие каква йога практикувате? Wink

# 37
  • Мнения: 287
точно в този момент в НСА има групови занимания на Венцислав Евтимов - безплатно е и той с мисионерски плам винаги изнася някоя беседа в началото. Върви да видиш наживо какво е Peace. Също така ти препоръчвам и неговата книга - синя или кремава на цвят, зависи от коя година е изданието, казва се просто йога  newsm78

Тези занимания по йога еднократни ли са? А има ли някъде другаде уроци срещу заплащане при Евтимов? МНого бих искала да посетя негово занимание.
А дали има ново издание на въпросната му книга, защото ми липсват 10-тина страници от моята?
Много станаха въпросите:)
Блаодаря поредварително за отговорите! Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 761
Az imam kniga na Венцислав Евтимов-parvo izdanie ot 1981g.Ta mi e mnogo interesno toi na kolko g. e sega i kak izglejda?
Pove4eto mi knigi sa za Hata yoga.

# 39
Здравейте и от мен, Йога за мен е начин на живот и разбиране на света. Ако искате да практикувате класическа йога бих Ви препоръчала да погледнете този сайт. Аз също съм учила при Венцеслав Евтимов и по други книги, но в група е по-лесно и разбираемо.Учителят ще Ви насочи кои асани са подходящи за Вас, кои  не, защото всеки е с различна двигателна култура, здраве и тонус.
Ако имате въпроси там има тел. и информация.
Желая здраве на всички и прекрасни Великденски празници !!!
 bye bye bye Praynig Hug Simple Smile Simple Smile

# 40
# 41
  • Мнения: 412
Тези занимания по йога еднократни ли са? А има ли някъде другаде уроци срещу заплащане при Евтимов? МНого бих искала да посетя негово занимание.
А дали има ново издание на въпросната му книга, защото ми липсват 10-тина страници от моята?
Много станаха въпросите:)
Блаодаря поредварително за отговорите! Simple Smile

Доколкото знам заниманията са съвсем свободни, нещо като мини-ашрам, няма последователност в сеансите, просто се събират да практикуват заедно всяка събота мисля от 8 сутринта. Има едно ядро и много свободно приходящи - и съвсем начинаещи, и по-напреднали... Аз не съм ходила от 5 г., но в едно интервю по тв наскоро чух, че още продължава  Grinning В началото винаги има "лекция" Grinning
Аз имам относително ново издание на книгата - май от 93, тъмносиня.

# 42
  • Мнения: 385
Здравейте Simple Smile
Дайте мнение. Предлагат ми тази книга. Вие какво ще кажете? Като гледам вашите са доста старички и надали ще успея да ги намеря. А нямам време и да търся. В нея има примерни занимания по йога в къщи.
За съжаление НСА ми е безкрайно далеч. Най-близо ми е на 5-те кюшета в училището, но там е мноого претъпкано. А и малкия не ме пуска много много Simple Smile . А много ми се ходи. След това се чувствам страхотно  Grinning
И друго исках да ви питам . В къщи на каква музика правите йога? Гледам http://store3.data.bg/theadmin/Music/ този линк и не ми се сваля всичко. Препоръчайте нещо.
Чао за сега

# 43
  • Мнения: 412
Eria  Hug аз лично не съм чела тази книга, но сигурно е добра - ако е подробна в пранаямата, методична в асаните, по-предпазлива в медитацията и съвсем пестелива в самадхи и нирвана и т.н.
Книгата на Евтимов е добра, защото засяга всички аспекти на хата йога - и крия (очистване), и хранене, и т.н. и е съобразена с българските условия - т.е. нито йога е представена като гимнастика по западен маниер, нито те хвърля прекалено в мистиката... Ако ти се занимава да я търсиш, опитай чрез книжарница "Нисим" на бул."В.Левски" - там си имат "детектив", който издирва по борсите желаната от теб книга, оставяш телефон за връзка и ти се обаждат да ти кажат на каква цена са намерили книгата и дали я купуваш. Аз съм намирала така няколко (не-йогийски) книги и съм очарована от тях  Grinning
Аз лично играя на Cafe del mar - нещо не се кефя на хинди ритми  newsm78

# 44
  • Мнения: 287
Аз си направих една много готина компилация за пилатеса на Cafe Del MAre. Мнооого приятна музика Simple Smile

# 45
  • Мнения: 412
Аз си направих една много готина компилация за пилатеса на Cafe Del MAre. Мнооого приятна музика Simple Smile
[/ quote]
 Grinning Grinning Grinning нали! Какво стана, разбягаха се йогите...

# 46
А къде ходите на йога курс и знаете ли къде има индивидуални уроци?
Моля напишете впечатления за учителите си. Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 1 842
Момичета, привет!

Сори за оф-а, но нищо не мога да сваля. Някой може ли да ми помогне?

Иначе аз играя всичко каквото мога да сваля: аеробика, пилатес, стречинг......

Преди да забременея играех йога:даваха всеки ден по един американски канал, по кабелната, ама вече не го хващаме, мисля че се казваше CLUB и много ми харесваше.

Мерси, много!

Общи условия

Активация на акаунт