успокояване на стисната кистозна пъпка

  • 4 500
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Моля за вашите методи в случай, че направите тази грешка. Подутината е с огромни размери. Изпразнил съм гнойта, тече само лимфа. Но е много подута!!!! С размерите на еднолевка като площ дилно изпъкнала нагоре.

# 1
  • Мнения: 131
Забъркваш хума с вода на гъста каша и я намазваш между 2 пласта памучен плат - може носна кърпа, тензух или ако е марля всяка страна да е 2-3 пласта. С големината на подутината. Налагаш върху нея, прикрепваш със санпласт и държиш 2 часа. Не слагаш найлон, не правиш загряващ компрес. Аз съм го правила по веднъж на ден, не знам дали може повече. Вадила съм гной с хума по-добре отколкото с мазила, изписани от лекар. Хумата успокоява и кожни раздразнения. Добре е хумата да е напе4ена на слънце, но и така става при нужда. Успех!

# 2
  • Мнения: 4
Благодаря.
Направих кашата. Дано има ефект!

# 3
  • Мнения: 131
 newsm10 Ако в областта на подутината 4увстваш някакво туптене, колкото и слабо да е , значи има още гной. И сигурно си разбрал, но да напиша пак - хумата не се маже директно върху кожата.

# 4
  • Мнения: 4 500
Налагане с тампонче, което е накиснато в отвара от смрадлика. Действа и антисептично. Аз съм мазала и с крем Гентамицин, което е локален АБ.

# 5
  • Мнения: 140
newsm10 Ако в областта на подутината 4увстваш някакво туптене, колкото и слабо да е , значи има още гной. И сигурно си разбрал, но да напиша пак - хумата не се маже директно върху кожата.
Така ли.. защо не се маже директно?

# 6
  • Мнения: 131

Така ли.. защо не се маже директно?

Така помня от едно време, когато за първи път съм ползвала - имам предвид за гнойни процеси. За обриви и кожни раздразнения не съм ползвала, а съм виждала да мажат директно върху кожата.

# 7
  • Мнения: 4
За съжаление глината не ми помогна.
Подутината е все така голяма.
Искам да кажа, че при мен кистозното акне е много сериозно. В дадени моменти се образуват големи и твърди образувания, които когато са узрели и стисна, потича гной и кръв, толкова много, колкото да изцапат изцяло 1 нормална носна кърпичка.

# 8
  • Мнения: 140

Така ли.. защо не се маже директно?

Така помня от едно време, когато за първи път съм ползвала - имам предвид за гнойни процеси. За обриви и кожни раздразнения не съм ползвала, а съм виждала да мажат директно върху кожата.
Благодаря за информацията  Wink

# 9
  • Мнения: 368
Дезинфекцираш, хубаво запечатваш със сулфатиазол и слагаш лепенка. И друг път не пипаш такива пъпки сам  Peace

# 10
  • Мнения: 6 214
Ако са кистозни, според мен едва ли да можеш да ги пукнеш сам, без игла да речем. Вероятно са просто големи пъпки, което все пак е по-лекия вариант.

# 11
  • Мнения: 4
Ако са кистозни, според мен едва ли да можеш да ги пукнеш сам, без игла да речем. Вероятно са просто големи пъпки, което все пак е по-лекия вариант.

Здравейте.
За съжаление, мисля, че е степен след кистозното акне.
Размерът на самата надута пъпка в диаметър е колкото 2 стотинки, изпъкналост - поне 3-4 мм. Пъпката не може да се пукне. След като узрее, което някакси го усещам, се стиска лекичко, изстрелва доста болезнено гной и след нея потича смес от гной, липфа, кръв и жилото на пъпката. Тече обилно, все едно е прорезна рана.
Понякога пъпките не узряват, а затихват сами.

# 12
  • Мнения: 4 500
Аз мисля, че към дерматолог е редно да се обърнете, защото ми звучи по-сериозно, а не като "проста пъпка".

Общи условия

Активация на акаунт