Искам да кажа ... (72)

  • 61 928
  • 739
  •   1
Отговори
# 495
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Привет и от мен!
Изпразнувахме както си му е редът-3 дена,яли и пили, и се веселили  Crazy.
Днес сутринта (най-накрая) закарах екс-рожденикът на училище, зареден с бонбони,че да умилостиви госпожата за двудневното афтърпарти  Mr. Green.
Изпратих и моите-мама и татко  Heart Eyes и след малко се стягам за спорт,че тия почерпушки...опънаха гащите  Mr. Green.
Изпразни ми се къщата  Confused,вчера по едно време бая се бях изнервила,че всеки нещо нарежда и акъл дава,ама си ми липсват моите хора  Heart Eyes.След месец и малко ще им погостуваме ние,за пролетната ваканция.

Допълвам се с един въпрос:кой цвят/сорт лук е сладък?  newsm78
 Куркума,помагай  Praynig
Имам заръка да купя "сладкий лук" от познати на мъжа ми, руснаци.Ще  им го носи в Москва тия дни  Crazy.Смятам да купя от червения/ лилав лук  newsm78.Той ми сладни,ама дали него имат предвид  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 17 фев 2016, 11:39 от GeNa

# 496
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
А чията представлява малки семена, в нета може да прочетете за позлените й свойства, пък се оказа доста вкусна - вечерта си направих половин кофичка кисело мляко със семена на око (аз сложих да има), разбърках ги и сутринта нарязах на по-малки парчета едно киви, половин банан и мед на вкус и беше много вкусно.
Току-що прочетох, че максималното количество чия на ден не трябва да превишава 2 супени лъжици.

ГеНа, друзята може да са имали предвид вкусен лук.

# 497
  • София
  • Мнения: 10 825
Гена, червеният лук не е лют и е подходящ за салати. Както и един бял, водят го още "воден"
Ето на тази картинка - предните два

# 498
  • Мнения: 12 473
Чията е слагам почти на всички салати аз, или на смутитата също. Става много добре и с мюсли, плод и мляко. А най-обичам във витаминозна комбинация с мед и лимон, страхотен енергиен шот е.

Днес съм на джинджифилов чай, нещо ме тресе и май грип се опитва да ме полази. (Дано не е варицелата от приятелката, с която се виждах миналата седмица)

# 499
  • Мнения: 314
Скрит текст:
Привет и от мен!
Изпразнувахме както си му е редът-3 дена,яли и пили, и се веселили  Crazy.
Днес сутринта (най-накрая) закарах екс-рожденикът на училище, зареден с бонбони,че да умилостиви госпожата за двудневното афтърпарти  Mr. Green.
Изпратих и моите-мама и татко  Heart Eyes и след малко се стягам за спорт,че тия почерпушки...опънаха гащите  Mr. Green.
Изпразни ми се къщата  Confused,вчера по едно време бая се бях изнервила,че всеки нещо нарежда и акъл дава,ама си ми липсват моите хора  Heart Eyes.След месец и малко ще им погостуваме ние,за пролетната ваканция.

Допълвам се с един въпрос:кой цвят/сорт лук е сладък?  newsm78
 Куркума,помагай  Praynig
Имам заръка да купя "сладкий лук" от познати на мъжа ми, руснаци.Ще  им го носи в Москва тия дни  Crazy.Смятам да купя от червения/ лилав лук  newsm78.Той ми сладни,ама дали него имат предвид  Rolling Eyes

Сладкий лук

лук Глобо

лук Эксибишен

Лук репчатый "Стерлинг" F1

Лук Испанский
313


Лук Асеновградска Каба

# 500
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Гена, за мен най-сладкият лук е бял (наричат го жълт), с продълговата форма. Червеният понякога е доста лют, но пък бил по-полезен. А и често е доста жилав. Не знам дали има еднозначен отговор на твоя въпрос за лука по нашите магазини.
Пак ще повторя - дете да е увас човек! Joy

Тези френски макарони са ми много чудни - по-точно ми е чудно защо се наричат "макарони", иначе ги харесвам, без да се прехласвам кой знае колко по тях. Смущава ме също, че често са много боядисани.

Янтре, ти беше показала интересна салата от зелеви роднини. Би ли ми припомнила броколите сурови ли бяха? И какъв беше дресингът? (Токущо ми артисаха малко броколи от крем-супа, та викам да ги употребя в твоята салата, хем да не станат зян, хем да опитам нещо ново.

Захир, би ли споделила какъв пробиотик на прах взимаш?
Респектираш ме с диетата си. И аз имам нужда, обаче го карам на зиг-заг, два дни уж диета, на третия се случва нещо (гости, среща с приятелки, готвене за децата) и проваля нещата, после почвам пак - овесени ядки, салатки и дръндрън нискокалорийни храни и после пак се явява уважителна причина за прегрешения.

# 501
  • Мнения: 3 609
svetal4o27, ти не си представяй някаква истинска диета, за съжаление, но намалям количеството храна, гледам да не ям хляб и сладко, не че ям много.. Не мисля, че съм мръднала дори и грамче. Sad имам проблеми със стомаха, писна ми вече, постоянно съм подута и с киселини, пила съм какво ли не. Ако го нямах този проблем, щях да карам на месце и салати и да сваля, ама от салатите какво ми става...ужас просто. Иначе в момента пия един на прах с вкус на папая, който майката на моя приятел ни даде, заедно с едни мега-миризливи хапчета Масло от крил, с които изтрових офиса!  Mr. Green Миришат на престояла около седмица на слънчице риба, адска миризма! Но и тях си пийвам, хич не ми дреме:

Пробиотика:
http://www.bio-milk.com/biomilk-papaya-vital-probiotic.html

Хаповете:
http://www.zoya.bg/%D0%9C%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-%D0%BE%D1%82-% … %D0%BC%D0%B3.5877

Пия ги от понеделник, така че все още не мога да дам информация за ефекта им. Надаявам се да има такъв. bouquet

# 502
  • Пловдив
  • Мнения: 23 887
Янтре, ти беше показала интересна салата от зелеви роднини. Би ли ми припомнила броколите сурови ли бяха? И какъв беше дресингът? (Токущо ми артисаха малко броколи от крем-супа, та викам да ги употребя в твоята салата, хем да не станат зян, хем да опитам нещо ново.
Сурови, да. Сосът е мой вариант на класически сос винегрет. Салатата е от китайско зеле, броколи и карфиол.

# 503
  • Мнения: 3 609
Вчера в Черешката на  тортата приготвяха много интресни неща, едното беше салата от печен лук. Но и аз се бях развихрила в кухнята и не успях да видя.  Иначе имам една много любима рецепта за мармалад от червен лук, чудесна комбинация е с козе сирене или месо.

http://yoli-www.blogspot.bg/2008/10/blog-post_27.html

# 504
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Ето тук, Гена, в постове 455 и 458, съм говорил обширно за сортовете лук.  И не, цветът на външните люспи не предопределя вкуса. Има сладки, лютиви, и полулютиви, а от всеки тип има и червени, и жълти, и бели, и зеленикави лукове.

Предполагам, че познатите ти искат някой от третата група. На пазара освен семена, се продава и разсад, и арпаджик за салатни лукове. Аз бих им взел пакетче семки каба лук и арпаджик за около 5 лв за кг. Успех!

# 505
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Благодаря ви за отговорите за лука  Hug

Дали съм умерила, не знам. Взех 3 вида, мъж ми ще почине като види как съм го сгласила  hahaha.Допускам да разтовари една част от армаганите, щото братушките са си поръчали и "Крем для рук"  Crazy, оня класическия, на Ален Мак; лютеница и ракийка  hahaha. Пък аз съм щедра и поприготвих количества. Докато намеря от тоя крем для рук, ми се отели волът  Crossing Arms.За следващия път съм им казала-поръчките да ги правят с конкретни линкове....аааа-ма-ха, да няма чудене. И в замяна-искам дубльонка  Flutter Mr. Green
Чия опитвах да преглътна няколко пъти в десертите на Хеппи. Не е лоша...ама мога и без нея  Wink.

Жаклин не се е разписвала скоро  newsm78.

# 506
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Благодаря ви за отговорите за лука  Hug

Дали съм умерила, не знам. Взех 3 вида, мъж ми ще почине като види как съм го сгласила  hahaha.Допускам да разтовари една част от армаганите, щото братушките са си поръчали и "Крем для рук"  Crazy, оня класическия, на Ален Мак; лютеница и ракийка  hahaha. Пък аз съм щедра и поприготвих количества. Докато намеря от тоя крем для рук, ми се отели волът  Crossing Arms.За следващия път съм им казала-поръчките да ги правят с конкретни линкове....аааа-ма-ха, да няма чудене. И в замяна-искам дубльонка  Flutter Mr. Green
Чия опитвах да преглътна няколко пъти в десертите на Хеппи. Не е лоша...ама мога и без нея  Wink.

[b]Жаклин[/b] не се е разписвала скоро  newsm78.

Точно това си помислих преди малко и аз. Дано да е защото нямат време от забавления.
Гена, ти всъщност семена за лук или глави лук трябваше да купиш?

# 507
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Вярно бе, може и направо готов лук да искат тия. Аз кой знае защо реших, че са дачники, и искат да си садят лук.

Увреден съм.

# 508
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Гена, ти всъщност семена за лук или глави лук трябваше да купиш?
Светалчо, така и не разбрах  hahaha,та надрусах по кило лук от три вида-бял,жълт и червен....да имат за сельодката хората  Joy. Ако на ММ му се вмиришат костУмите на лук, няма да е добре работата.  Laughing

Куркума, искат да 'рупат лук хората, не да садят  Wink.
По-шантав армаган не бях приготвяла. Вързах им панделки даже на пликовете  hahaha,че да имат търговски вид.

Ей сега разбирам,че тия  шарени курабии, всъщност са френски макарони  ooooh!. Пропускам ги  Whistling.

Последна редакция: ср, 17 фев 2016, 15:06 от GeNa

# 509
  • Мнения: 314
Аз нащраках линкове със семена, но там се вижда името на сорта и изображението. Simple Smile

Гена, ще мирише много този лук. Simple Smile Ако имаш възможност, опаковай в пликове за вакуумиране.

Общи условия

Активация на акаунт