Университети в Германия и други държави с немски език 7

  • 87 703
  • 736
  •   1
Отговори
# 570
  • Варна
  • Мнения: 3 245
vale3000 Като попълвахме в Антон, имаше отметка дали искаме да получаваме информация онлайн или по пощата. Отбелязахме онлайн. Иначе документите задължително трябва да се пратят по пощата в Дортмунд. Във формуляра не пише, че може онлайн да се пратят.  newsm78 Искат всички страници на формуляра, но 4-та и 5-та са указания, т.е. само първите три да се изпратят.
След като се получат документите, ще ни информират и в профила ще се види. Дали тогава ще трябва да платим такса за кандидатстване? Тази такса ме притеснява, не ми се вярва да е безплатно. Дано не изпуснем нещо важно, че да не ѝ обработят документите.

# 571
  • София
  • Мнения: 4 247
Точно както го е описала Ясмина. Изпращат се един комплект документи до Дортмунд.
Успех на кандидатстващите!  Hug

# 572
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Точно както го е описала Ясмина. Изпращат се един комплект документи до Дортмунд.
Успех на кандидатстващите!  Hug
A такса плащахте ли?

# 573
  • София
  • Мнения: 4 247
Да, но не си спомням колко.

# 574
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Да, но не си спомням колко.

A кога ви пратиха информация за сума, банкова сметка и срок? Защото във формуляра и на сайта не видяхме да пише нищо за такса.

# 575
  • София
  • Мнения: 4 247
Сега се разрових в архива на плащанията през този период. Плащала съм ТМС теста, за кандидатстването - нищо.
Съжалявам за грешката! Embarassed Почти 6 години минаха.

# 576
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Сега се разрових в архива на плащанията през този период. Плащала съм ТМС теста, за кандидатстването - нищо.
Съжалявам за грешката! Embarassed Почти 6 години минаха.

Много, много ти благодаря.  bouquet  bouquet Добре, че е архивът  Hug

# 577
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Коя куриерска фирма препоръчвате за изпращане на документите в Германия?
Записала съм си TNT и DHL. За TNT съм отбелязала 80 лв за 2 пратки, това актуална информация ли е? Коя фирма имаше тарифа за студенти?
Цената на DHL колко е?

# 578
  • Мнения: 62
Здравейте!
Днес си получихме преведената и легализирана диплома и в понеделник смятаме да отидем до консулството в Пловдив за заверка на всички документи.
Трябва да направя копие на дипломата, но имам един въпрос.
В момента имам един набор от нотариално заверената диплома + апостил + превод + легализация. Всички страници са подгънати заедно в единия ъгъл, прикопчани с телбод и подпечатани върху това подгъване.
Отделно апостила покрива 1/2 от гърба на дипломата, точно над оценките от матурите.
Когато правя копието не трябва да се разкачват документите - това е ясно.
Гърбът на непреведената диплома, там където е прикрепен апостила трябва да се преснеме заедно с него ??? независимо, че няма да бъде копирано съдържанието под апостила - нали така или бъркам?
Извинявам се, за толкова подробното описание, но така успях да опиша, това, което искам да попитам. Дано сте ме разбрали.

# 579
  • Варна
  • Мнения: 3 245
anet_iv За преснимане давате така както е - всички листи заедно. Не бива да се разкопчава, че ще стане невалидна. На моята щерка дипломата я преснех едностранно и апостила се пада на гърба, но дори и както е при вас няма да има проблем, защото апостилът покрива българската диплома, а не превода. Всъщност на германците им трябва превода + да видят всички заверки.
При преснимане на листите от дипломата на щерката не се виждат добре българските оценки заради закопчаването, но ме увериха, че няма проблем. Дадох я вече в консулството и в понеделник я чакам.  Peace

# 580
  • Мнения: 418
над 40 беше, но дали 42 или 47, вече не помня.

Днес си получихме преведената и легализирана диплома и в понеделник смятаме да отидем до консулството в Пловдив за заверка на всички документи.
уточнихте ли работното време?
ако има нужда нещо да се снима в последния момент, на 5 мин от консулството /ул. Христо Г.Данов 19/ има копи-център.

# 581
  • Мнения: 62
Разговарях с консулството в Пловдив.
Работното време е от 11.00 до 13.30 и от 15.00 до 17.30.

# 582
  • Мнения: 418
успех тогава Peace

# 583
  • Мнения: 62
Благодаря! За всички, защото ни е нужен!

# 584
  • под течащия покрив
  • Мнения: 97
Здравейте! Синът ми ще кандидатства в TUM и твърди, че освен на UNI-ASSIST трябва да изпрати документи по куриер и на самия университет.Това ми се вижда адски нелогично и си мисля, че документите към университета трябва да са в електронен вариянт.Знае ли някой нещо по въпроса?

Общи условия

Активация на акаунт