Искам да кажа ... (73)

  • 77 403
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 499
Трябва да има и позитивни хора. Simple Smile

Аз напоследък съм в някаква дупка, нещо зле ми се отрази зимата, и не само.

Мисля след обед да правя този мус, каквото съм правила по рецепта на тази дама, винаги се е получавало супер. Simple Smile

http://www.evatoneva.com/index.php?option=com_content&view=a … ove&Itemid=11

Правих преди няколко дни торта за рожден ден, страхотна стана. Много лека и вкусна.

# 16
  • Мнения: 11 718
Аз пък ще правя това
Скрит текст:
Необходими Продукти

    кисело мляко - 2 кофички от 4.5%
    заквасена сметана - 1 кофичка от 400 г
    желатин - 3 пакетчета
    есенция - по 1 ампула ванилия и лимон
    ягоди - 250 - 300 г
    захар - 200 г
    блатове - 1 бр. готов за торта
Приготвяне на Желирано кисело мляко с ягоди

Млякото и сметаната трябва да са със стайна температура, ако не са, ги затопляме леко на водна баня. Разбиваме ги със захарта, прибавяме и течната есенция. Разтваряме желатина в студена вода около 50 мл и го оставяме да набъбне.

Изрязваме блата по кексовата форма, ако е с дупка. Ягодите се измиват и нарязват, подреждаме ги във формата. Желатинът го разтваряме на водна баня, но не трябва да завира. Изчакваме го леко да се охлади и при непрекъснато бъркане се прибавя към млякото.

Ако млякото е малко по-студено от желатина, то започва да се стяга по-бързо, но това не трябва да ви притеснява. Изсипваме го внимателно върху ягодите, за да не ги разместим и да се вдигнат нагоре.

След това поставяме изрязания готов блат отгоре. Леко го сиропираме с прясно мляко или компот. Може да поставите и бишкоти ако нямате блат, също и бисквити. Оставяме го в хладилник за 3-4 часа да се желира.

Когато е готов, формата се потапя за няколко секунди в гореща вода и обръщаме върху подходяща чиния. При поднасяне поливаме с топинг от ягода или боровинка.

Лятото замразих ягоди и се чудех на какво да ги направя и така открих рецептата. Стана страхотно, използвах бисквити вместо блат. Изяде се за отрицателно време. И понеже вече нямам ягоди сега ще се пробва с банани и киви  Laughing

пп: Копирах рецептата, защото линка ми го дава като спам

# 17
  • Мнения: 2 732
Ще си взема един такъв стол  Wink

# 18
  • Мнения: 1 817
Днес се сдобих със прясно мляко и съм хвърлила око на една нова за мен рецептичка. Утре врътвам ръкавите и да видя какво ще излезе!
Скрит текст:
Торта Наполеон с готови кори
Необходими Продукти


ЗА БЛАТОВЕТЕ
готови кори - 500 гзахар - 5 с.л.олио - 5 с.л.
ЗА КРЕМА
прясно мляко - 1 литързахар - 1 1/2 ч.ч.жълтъци - 4 бр.брашно - 6 с.л.ванилиялимонова корапортокалова кораСготви+2 точки4 потребители сготвиха тази рецепта

Приготвяне на Торта Наполеон с готови кори

Накъсайте корите, посипете ги с олиото и захарта и разбъркайте добре. Печете ги на 180 градуса до златисто, разбърквайте често, за да не загорят. Оставете да изстинат. В това време направете крема. В купа сложете 100 мл мляко, жълтъците и брашното, разбъркайте с тел за разбиване.

Ако има бучки от брашно прецедете, за да стане кремът гладък. В тенджера кипнете останалото мляко и щом заври захарта изключете котлона и при непрекъснато бъркане добавете яйчената смес.

Овкусете с ванилията и цитрусовите кори. Във форма за торта с диаметър 22 см сложете една лъжица от крема на дъното (това се прави за да не се пързаля тортата).

Почнете да редувате печени кори, крем и завършете с кори. Оставете малко кори и за отстрани след като махнете формата за дооформяне.

# 19
  • Мнения: X
Добре, че преди малко обядвах. Тази тортичка изглежда много примамливо, а нямам десерт днес.
Заглавната снимка е много красива.

# 20
  • Мнения: 10 874
Тук вали, но аз обичам дъжда. Heart Eyes

Ех, още от първите страници почнахте с рецептите. Ще ги добавя скоро в книгата.  Hug

Свекърите искат да ми купят лаптоп за рождения ден (моят "умря" наскоро). Heart Eyes Златни са тези хора, винаги и за всичко са насреща. Дано ми стигне животът да им се отблагодаря за всичко, което са направили и продължават да правят за мен.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Така хубаво си дремнах... чак ми дойде музата
къщовница, всеки момент ще изчистя  Mr. Green

Нещо наситено, шоколадово и креместо ми се е
прияло, ще преровя готварската ...

# 22
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 200
Тук вали, вали и сиво и мрачно, та и аз изчистих къщата идеално Simple Smile

# 23
  • Мнения: 9 575
Сравнително скоро и аз правих торта Наполеон, вкусна е наистина. Peace Днес нямам за готвене и най-много да спретна на Белинда лесния сладкиш. Laughing

# 24
  • Мнения: 5 383
Привет!
Развалиха ни се плановете за екскурзия до Рилския манастир. От четвъртък каката повръща, вечерта аз бях с позиви и страшни болки в мускулите, днес и двете сме с диария, а тя повърна два пъти. Добре, че от хотела се оказаха разбрани и ни влезнаха в положение, ще ги посетим през следващите почивни дни.
Вчера как ме ядоса една консултантска от известен магазин за козметика за коса. В последно време ми се омазнява по-бързо, а тя ми продала шампоан за суха коса. На трудно за паркиране място е магазинът, затова ме е яд.

# 25
  • Мнения: 11 718
Нещо наситено, шоколадово и креместо ми се е
прияло, ще преровя готварската ...

Не е креместо, но е много шоколадово и много бързо - бутер тесто с шоколад и банани. Прави се за 10 минутки, пече се 15-20 и се изяжда за 5 минутки  Mr. Green

# 26
  • Варна
  • Мнения: 36 778
Непредвидено, но въпреки това много приятно пазаруване на дрехи. Скоро ще ми пристигнат 4 страхотни пъзела, които очаквам с нетърпение. Горещо кафе и кротко занимаващо се наблизо дете. Какво повече да иска човек в събота следобед Simple Smile

# 27
  • Мнения: 12 473
И ченгета ме спряха..))
В неволно нарушение бях. Чистосърдечно си признах, че съм виновна и защо.
А те ме пуснаха по живо и здраво..)

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Аз обмислям шоколадово суфле да метна за децата за вечеря.

# 29
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 246
Много приятно му става на човек, когато попадне на разбрани полицаи Simple Smile

Наздраве от Сапарева баня! Дъждът не пречи на размазването в басейна.
Почерпете се и за наше здраве - 20 години от как сме заедно със Златото.

Общи условия

Активация на акаунт