Трудно решение - дали да го задържа

  • 22 105
  • 277
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте,

Трябва да взема много трудно решение. Ситуацията в която съм е ужасно объркана.
Скоро разбрах, че съм бременна.
Имам вече 2 поотраснали деца, а и не съм особено млада, близо 40.
Винаги съм била и много против абортите.
С мъжа ми изкарахме 7 трудни години борба с неизяснен стерилитет преди да успеем да се сдобием с двете ни прекрасни дечица.
За съжаление историята не завършва тук…
Няколко години по-късно мъжа ми реши че повече не иска да носи семейните отговорности и му е време да живее и ни напусна. За мен беше тежък удар, тъй като винаги съм вярвала че най-доброто за децата е стабилна семейна среда. За съжаление това за нас вече не е опция.
Известно време след това започнах връзка с друг мъж.
Не мога да я нарека сериозна връзка, по-скоро за да успея да си помогна да продължа напред въпреки всичко.
И макар че самата тази връзка ми се отрази много добре като цяло - ето че съм поставена пред ново изпитание.
Макар и че в по-голямата си част отношенията ни за сега са много добри, не съм сигурна колко време би продължила тази връзка, а и как би се развила…
Аз когато бях сигурна - какво стана, а камо ли сега…
Не знам какво да правя, не се чувствам сигурна не, ами направо изпитвам страх да се грижа сама за 3 деца.
И финансово и физически това би било мисля че непосилно за мен.
Не мога да разчитам на никаква помощ от никъде.

Един ден си мисля че това е ново начало за всички ни, другия ден си мисля, че ще обрека 3 малки същества, най-скъпите ми - на мизерия и нещастие.
Чувствам се и виновна и пред 2те ми децата, че не успях да им дам най-доброто детство и бъдеще, макар че това исках най-много от всичко на света. Вместо това живота им стана труден от рано, и ме е страх да не го направя дори и по-труден. Те страдаха достатъчно вече.

Много е изкушаващо да повярвам как всичко ще е прекрасно, и всички ще живеем щастливи завинаги, но вече не вярвам в приказки…

Не очаквам и естествено някой от този форум да вземе решение вместо мен, естествено че решението ще е мое. По-скоро гледна точка или аргумент, които може би ще ми помогне да взема по-обективно решение. Или може би просто да споделя…

Съжалявам ако поста ми звучи объркан и не се разбира, надявам се да се. Дори не мога да преценя в момента.

# 1
  • Мнения: 462
Здравейте, разбирам колко сте объркана, искам да ви попитам сегашният човек в живот ви знае ли за бебето? Според мен тези решения се вземат от двама, а ако сте заедно всичко ще се нареди,

# 2
  • Мнения: 1 159
Съвсем наскоро не беше ли пускала същата тема или се бъркам?

# 3
  • Мнения: 15
стефани, сигурно се бъркаш или поне не съм била аз.
Ако наистина има подобна история моля те ме насочи - ще ми е полезно.

Деска - той в началото много се зарадва. после мисля че се обиди от моето отношение, двоумене, приема го лично към него. Аз направо съм пред нервна криза. той не разбира от какво се притеснявам.

# 4
  • Мнения: 462
От написаното, реакцията на мъжа ми се струва адекватна, поговорете, кажи му от какво зе страхуваш. Но щом те подкрепя и иска бебето, остава ви само да сте щастливи!
П.с. Колко са големи другите двее деца ?

# 5
  • Мнения: 462
Съвсем наскоро не беше ли пускала същата тема или се бъркам?

Подобна беше, обаче там авторката май беше в 6тия месец (ако сме чели една и съща тема, де)

# 6
  • София
  • Мнения: 24 839
Не очаквам и естествено някой от този форум да вземе решение вместо мен, естествено че решението ще е мое. По-скоро гледна точка или аргумент, които може би ще ми помогне да взема по-обективно решение. Или може би просто да споделя…

Съжалявам ако поста ми звучи объркан и не се разбира, надявам се да се. Дори не мога да преценя в момента.
За мен не е объркано, ясно е- случайна бременност от човек, с когото връзката не е предварително насочена към " докато смъртта ни раздели".
На възраст си, имаш две деца, разходите им ще растат, имаш ли възможност да им осигуриш необходимото и освен това, да отглеждаш бебе?
А, то ще расте и ще има своите нужди.
Готова ли си да си причиниш всичко това? newsm78

# 7
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
7 години си се борила да имаш първите дечица  Hug
пишеш 'пораснали' деца  Rolling Eyes , на колко са всъщност ?


Цитат
Скоро разбрах, че съм бременна.
Имам вече 2 поотраснали деца, а и не съм особено млада, близо 40.
Винаги съм била и много против абортите.
С мъжа ми изкарахме 7 трудни години борба с неизяснен стерилитет преди да успеем да се сдобием с двете ни прекрасни дечица..

Относно годините , аз родих вторият си син 4 месеца преди да тропна 40  Wink



Поговорете си с настощият партньор  Peace

Интуитивно какво чустваш , как усещаш нещата ?

Партньора ти има ли деца от предишнна връзка ?



 

# 8
  • София
  • Мнения: 501
Такова решение не следва да бъде взето еднолично, трябва много неща да обсъдите с партньора.
Освен това съпътстващите фактори са много определящи - колко са големи другите две деца, как приемат партньора, как той приема тях и т.н. - готови ли сте всички да живеете в семеен модел.... Едно дете, дори и планирано, е сериозно изпитание за всяка връзка през първите година-две, би било добре и двамата да разбирате ясно тежестта на ангажимента и да нямате колебания.

# 9
  • София
  • Мнения: 17 360
Ох, точно вчера си мислех, че с двете ми деца и близо 40-те ми години, ако случайно забременея, със сигурност не бих родила пак.
Само че с партньор, който иска детето, не знам... Той какво предлага в тази ситуация? Предлага ли да се съберете и да си го гледате? Познават и разбират ли се с децата ти? Можеш ли да разчиташ на него?

# 10
  • Мнения: 2 222
Аз не бих се колебала особено и бих си родила бебето. Обаче аз имам три деца и реално тази ситуация не ми звучи особено страшно. Не мога да погледна от друг ъгъл. В смисъл че за мен детето си е дете, дори и да не се е появило в най-подходящия момент, все е добре дошло.

Ако все пак решиш да не го задържиш обаче, не се чувствай виновна и не се измъчвай  Naughty Ситуациите в живота са много различни, никой не може да бъде на мястото на другия. Постъпи както за теб е най-добре.

Наистина има значение и дали живеете заедно с новия мъж и приемат ли го децата ти, или просто се срещате отвреме-навреме...

# 11
  • Мнения: 9 991
Гаранции в живота няма. В първия си била сигурна, той те е напуснал, в този се съмнявап, може пък да не си тръгне. Може всичко да стане, това е живота, в България е трудно. Каквото ти диктува сърцето прави, разума нищо не може да ти гарантира.

# 12
  • Мнения: 1 844
Отговорните хора имат само един недостатък - прекаленото премисляне и оценка, произтичащи от грижата и отговорността им, често им изиграва лоша шега, като ги кара да виждат ситуацията много по-сложна и много по-мрачна от това, което е всъщност.
Затова и именно много отговорните и зрели хора най-често са тези, които са разкъсвани от съмнения, негативизъм, страдат, измъчват се и докато се лутат кое е най-добро - го пропускат незабележимо.
Многото мислене понякога вреди. Колкото и повърхностно да звучи това.
В някои моменти просто трябва смелост.
Защото истината е,
на 40 г много жени раждат дори за първи път,
както са отгледани две деца, така винаги може да бъде отгледано още едно,
"докато смъртта ни раздели" е абстрактно понятие, но това не трябва да ни ограничава да обичаме, да вярваме, да се женим и да раждаме,
няма как да предвидим кое и как ще се случи утре или след 10 години,
а и напъните ни да подкараме каручката в дадена посока не винаги е гаранция, че именно тази посока е вярната за нас и за прекрасното ни бъдеще.
Наясно съм, че на отговорният човек му е нужен аргумент, доказателство, гаранция, че решението, което ще вземе ще бъде най-доброто за всички,
че му се иска на всяко "Защо" да има "Защото", мислейки си, че така ще му е леко на душата и ще осигури комфорт на близките си,
но понякога най-големият комфорт и най-вярните решения изискват не логика, сметки и подготовка,
а мобилизиране, вяра, инстинкт и смелост.
Ако искаш това дете - роди го.
Ако искаш този мъж - повярвай му, довери му се и градете заедно дом и семейство.
Това, което чувстваш, че искаш е единственото правилно, всички други сметки в живота излизат криви - па макар и добре обосновани.
Успех!

# 13
  • София
  • Мнения: 28 863
Скрит текст:
Не очаквам и естествено някой от този форум да вземе решение вместо мен, естествено че решението ще е мое. По-скоро гледна точка или аргумент, които може би ще ми помогне да взема по-обективно решение. Или може би просто да споделя…

Съжалявам ако поста ми звучи объркан и не се разбира, надявам се да се. Дори не мога да преценя в момента.
За мен не е объркано, ясно е- случайна бременност от човек, с когото връзката не е предварително насочена към " докато смъртта ни раздели".
На възраст си,
имаш две деца, разходите им ще растат, имаш ли възможност да им осигуриш необходимото и освен това, да отглеждаш бебе?
А, то ще расте и ще има своите нужди.
Готова ли си да си причиниш всичко това? newsm78
И според мен трябва да си отговориш на тези въпроси.

ПП Говорѝ и с бащата на третото дете, и прецени той доколко е искрен и доколко си вярва.

# 14
  • Мнения: 8 956
И според мен, ако си отговориш на страничните, съпътстващи въпроси, ще имаш по-трезва преценка.
Живеете ли с новия партньор, как децата ти го приемат, какво е финансовото ти състояние и можеш ли да се грижиш за още едно дете, ако човекът в даден момент се откаже, той има ли други деца...

Каквото и да решиш, успех!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт