Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 26

  • 125 889
  • 960
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 22
Здравейте!Искам да споделя и помоля за съвет относно дъщеря ми на 1г и 3 м. Преди месец на обикновена урина имаше масово бактерии, повторих пробата и отново така. Според педиатъра и е замърсена урината.Аз обаче реших да пусна и стерилна урина и се изолираха Е коли 10 на 5. Повторих след 2 дни изследването в друга лаборатория и излезе Клебсиела пнеувмоние 10 на 5. И се питам какво става!? Най-вероятно ще дам и трета стерилна урина. Имал ли е някой подобен случай? Притеснявам се че това разминаване отлага вече доста приема на антибиотик. Иначе други симтоми не забелязвам дя има дъщеря ми освен ,че се изолират бактерии.
Трябва да се види и CRP и левкоцити. Другото важно е дали се изолират нитрити. Ако CRP и левкоцити са в норма говорим за асимптомна бактериоурия. В случай, че те са завишени патологично трябва да се консултирате с нефролог, който да назначи съответното медикаментозно лечение( антибиотично). Имайте предвид че асимптомните бактериоурии третирани с неподходящ антибиотик и недостатъчно като време стават трудно лечими. От голямо значение е и поемането на големи количества течности ( при бебетата това е трудно постижимо). Моят съвет е пускане на тези изследвания и задължителна консултация с детски нефролиг плюс ехограф и всичко ще бъде наред. Кураж и успех.

# 541
  • Мнения: 126
Много ви благодаря за информацията. Искам да попитам левкоцити в кръвта ли се изследват? А нитрини в обикновена урина дали се изолират нали? И ако е асимтоматична бактериоурия пият ли се антибиотици??

# 542
  • Мнения: 22
Левкоцитите се изследват в кръвта, пуснете пкк. А нитритите са в обикновенната урина, пуснете и седимент. Пият се винаги антибиотици, предполагам и на бебето ще назначат, но трябва да имате подробни изследвания, за да не ви карат да ги пускате и после пак да ходите. По-добре да имате всичко готово, за да се започне веднага терапията. Успех Simple Smile

# 543
  • София
  • Мнения: 87
 Минавам набързо да кажа, че вчера мина при нас операцията. Малчо сега е  добре, вчера беше зора след операцията, но с много гушкане някак мина. Оказа се, че положението е било сериозно, запушването е било ”зверско” както каза д-р Джинович. Освен това е намерил и второ по-надолу. Изрязал е доста увредена тъкан и е преместил бъбрека надолу за да има на къде да расте без да се притиска. Според него детето е понасяло постоянни болки, на моменти много сериозни, което обяснява рева и нервността без причина. И така, сега се гушкаме тримата с тати и се надяваме всичко да е наред по-натам.

П.С. Мери как е Мария?

# 544
  • Мнения: 4 344
Casper,много се радвам,че всичко е минало вече.Бързо възстановяване на сладура и забравяне на всички проблеми.Били сте във възможно най-добрите урологични ръце в света.Добре,че д-ра не е заминал за САЩ,а е само на ръка разстояние от нас. Hug Peace bouquet Praynig

# 545
  • София
  • Мнения: 1 178
Casper, чудесни новини. Важното е, че всичко е наред.
Хубаво е, че и детенце е малко и няма да помни. Гушкайте се  Hug

# 546
  • Мнения: 816
Браво каспър, радвам се всичко е минало вече! Малчо явно е борец и ще се справи, а вие си знаете какво да правите. Grinning

# 547
  • shumen
  • Мнения: 18 016
Браво,Каспър.Радвам се,че е минало вече.

# 548
  • Мнения: 5 531
Casper  Hug. Толкова се радвам за вас. Гушкайте се и само здраве ви желая.
Мария е без болки сега. В понеделник ще я водя при Минова за нова консултация и ще кажа после.Sun sea, Danaeka  Hugи за вас.

Последна редакция: чт, 23 фев 2017, 09:06 от marychery

# 549
  • София
  • Мнения: 87
 Благодаря ви. Честно да ви кажа днес съм много щастлива, гледам го лапето с всеки изминал час е все по-добре. То и тук не му позволяват да се стресира или да се чувства некомфортно. За пръв път вижда две сестри да размятат балони и да се правят на клоуни само и само да не плаче детето. За себе си вече знам, че направихме най-добрия избор.
 Сутринта  док му свали катетъра и каза да наблюдавам дали ще пишка и колко. Половин час след това идва да види какво става, махаме памперса и нашия реши, че сега е момента да ни препикае, и мен и доктора и леглото. Аз се притесних а пък доктора го окуражаваше през цялото време, даже му каза да опита и стената да препикае. Embarassed Общо взето не се чувствам като в болница. Утре може би ще ни изпишат и ще можем да поразгледаме града.

   Hug ви всички, много ви благодаря, че ви има и че сте толкова мили и ме зареждате с много позитивизъм.

Един подарък от нас:
Скрит текст:

# 550
  • Мнения: 5 531
Casper, Hugмалкия е страхотен сладур. Да го нацелуваш и от нас. Наистина много много се радвам, че сте добре.
За съжаление наистина правилния избор за всички които имат възможност е извън България. АЗ СЪЩО СЪМ ТВЪРДО УБЕДЕНА В ТОВА РЕШЕНИЕ.
И последно  - много Ви обичам всички

Последна редакция: чт, 23 фев 2017, 15:20 от marychery

# 551
  • Мнения: 816
Прекрасен е малкия, пожелавам му е все така усмихнат и никога повече да не му се налага да преминава през подобни перипетии! Grinning

# 552
  • Мнения: 4 344
Бонбонче е Каспарчо,бързо да напускате болница и никакви повече бъдещи проблеми!

# 553
  • София
  • Мнения: 87
 Благодаря ви много на всички. Малко трудно намирам време да пиша през деня, че малката фурия не се спира. Затова пиша вечер. Тук всички му се радват много. Постоянно го закача някой, носят му играчки.    Пък той нали не е стиснат на усмивки и постоянно ме питат може ли да го гушна или може ли да го „цунем”.
 Д-р Джинович каза, че утре ни изписва и ще видя най-накрая да се запозная подобаващо със семействата на другите две дечица. Предполагам, че и двете са с хипоспадия, че тук никой не е казвал, че заминава. Аз онзи ден не можах много да им обърна внимание, поговорихме за минута и нас ни викнаха.  
 Иначе ако някой нещо иска да пита на разположение съм.

 Hug Hug  Hug пак за всички

# 554
  • shumen
  • Мнения: 18 016
Каспър,голям сладур е малкия.Да се възстановява бързо и да не се налагат повече операции.
Мери,благодаря.Ние за сега сме добре и затова не смея да кажа нищо.

Общи условия

Активация на акаунт