Психичен проблем

  • 4 444
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 74
След 6 дни пак съм при нея ще говорим за състоянието ми ,но аз как да живея мислейки че съм глътнала малка ножичка и запалка.... Това ли са натрапчевите мисли ?или в въМожно да си навредя много ме е страх

# 16
  • Мнения: 337
От колко време пиеш Золофт?
Според мен отиди при друг психиатър.

# 17
  • Мнения: 74
22  дни,сега прочетох листовката за мислите за самоубийства които се причиняват от хапчето да не би да съм си навредила от това,така да работи психиката ми в тези моменти

# 18
  • Мнения: 337
Мислите за самоубийство при прием на антидепресанти са на съвсем друг принцип. При теб си е точно обсесивно-компулсивно разстройство. Ще мине, след като се намери подходящата терапия.

# 19
  • Мнения: 8
 Здравей! Според мен имаш обсесивно компулсивно разстройство. Вероятно имаш непрестанно подобни изтощителни мисли. Нормално е да стигаш и до паника, защото при силния страх се отделя адреналин. При тези състояния има липса на серотонин. Золофт е точният антидепресант при обсесии. Бих те посъветвала да се информираш. Има много книги по темата. Една добра е "Обсебен мозък". Когато видиш колко много хора страдат от подобни симптоми, това със сигурност ще те успокои. Аз лично не те познавам и съм далеч от това да поставям диагноза, затова е много важно да попиташ психиатъра дали имаш точно обсесивно компулсивно разстройство. Ако е така, то тогава има чудесни начини за справяне. Желая ти успех!

# 20
  • Мнения: 74
Поръчах книгата онлайн ,благодаря ти

# 21
  • Мнения: 8
На всяка цена е я прочети. Има още една, която е още по-добра, но знам името само на английски. Казва се
"Stop obsessing". И в двете книги има подробно описание как да се справиш с обсесиите. Имаш нужда от много добър терапист, които да проведе подходяща терапия. За съжеление това не е лесно. Аз лично съм против антидепресантите, защото те не лекуват, а спомагат за намаляване на симптомите. В борбата с обсесивно компулсивното разстройство най-важното е да спреш компулсиите. А те са всъщност вид ритуал, които временно намалява тревогата. И не забравяй, че това не е лудост, а силно тревожно разстройство.

# 22
  • Мнения: 4 569
Как си, авторке?

# 23
  • Мнения: 39
Лекуват ме С антидепресант -золофт, майка ми звани на психиатърката 4 пъти ,трябвало да се натрупат хапчетАта искало време ,диагноза обсесивно компулсияно разстройство,натрапчиви мисли ..това е ама аз се плаша че ще си навредя с някви предмети ,бях си сложила запалка в устата преди 15 дни да си мисля че ще усетя ако има нещо и нз къде я оставих даже до ден днешвн разправям че съм я глътнала -но никои не ми вярва а аз наистина не помня

сестра ми ми която тежко преживя смъртта на съпруга си  е взилама асентра, наистина помогна...

# 24
  • Мнения: 74
Да по-добев съм наистина деиства ,по скоро бях до вчера закллючвайки алуминиева входна врата с ключ а с лява ръка говорейки по телефона незнам какво стана ама ключът изхвърча точно в устата ми и съм казала мале как ме удари този ключ ,долу земята са плочки никъде не го намирам и мисля че съм го глътнала при изстрелването пак съм луднала ,никой не ми вярва че ми Е изхвърчал ключът всичко стана за секунди иначе бях добре Записах се на аеробика много помага

Общи условия

Активация на акаунт