Италия 150

  • 71 066
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • MI
  • Мнения: 11 803
Ние нищо няма да правим на Великден, нито сме за ходене някъде, нито сме за гости. Свекърите предвидливо са си организирали екскурзия, ама още по-добре  Joy  Ще стягам Матео да оправяме някои неща в къщи ако не родя дотогава.
Crazy Наистина ли? В смисъл, не само че е Великден, ами може и да родиш...

Забравих да ви питам, особено женените от Рим на юг. Знаете ли какви са традициите при сватба, кой на кого какво подарява? Вчера свекървата ме изненада че трябвало някакви златни неща да си избирам и аз се притесних да не направя figura di merda, защото хич не знам в БГ даже какви са традициите, камо ли тук. Моите родители на кого какво би трябвало да подарят?  newsm78 Според мъжа нищо, но се съмнявам. Те мислеха на неговите родители нещо да вземат.

# 16
  • IT
  • Мнения: 3 704
Смешно е при толкова други сериозни проблеми да се борят със седенето по стъпалата от туристите.
Смешно е, да. А всъщност правят ремонт и го пише върху самите плексигласи. Със съдействието на Bvlgari. Според мен доста видно е изписано и навсякъде, щом даже запомних името на спонсора с едно минаване оттам.
В момента на плексигласите има само надпис на общината, а това ми го каза един от полицаите, които стоят отсрани. А докато чаках мъжа ми и детето до метрото, чух коментарите. Аз също мислех, че е ремонт до преди това, както правиха ремонт на Треви, както в момента на Колизеума и на форума.

# 17
  • Мнения: 1 545
Nelig,  не съм чувала за някакви особености при сватба,  в смисъл и на мен свеки ми подари една златна огърлица в деня на сватбата,  която си сложих,  и дотук с традициите.  Прочетете бонбониерите се правят някакви малко по-различни (по-големи), за родителите ма булката и младоженеца и тестимоните.  Това е.

# 18
  • MI
  • Мнения: 11 803
Nelig,  не съм чувала за някакви особености при сватба,  в смисъл и на мен свеки ми подари една златна огърлица в деня на сватбата,  която си сложих,  и дотук с традициите.  Прочетете бонбониерите се правят някакви малко по-различни (по-големи), за родителите ма булката и младоженеца и тестимоните.  Това е.

А твоите родители подариха ли нещо на мъжа ти? За бонбониерите знам, вече се оглеждаме. И на тестимоните се правели подаръци  Confused Съвсем се оплетох вече, честно.

# 19
  • Мнения: 1 545
Не, не са му подарявали нещо конкретно. Не съм чувала за подобна традиция.

# 20
  • MI
  • Мнения: 11 803
Много ти благодаря, Десита  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 603
Ние нищо няма да правим на Великден, нито сме за ходене някъде, нито сме за гости. Свекърите предвидливо са си организирали екскурзия, ама още по-добре  Joy  Ще стягам Матео да оправяме някои неща в къщи ако не родя дотогава.
Crazy Наистина ли? В смисъл, не само че е Великден, ами може и да родиш...

Еми какво да ти кажа, аз не че държа да са на разположение де.

А нашите нищо не са им подарявали на свекърите освен щастието да ме имат за снаха.  Laughing

# 22
  • MI
  • Мнения: 11 803
Деси, на мен ми е странно че рискуват да не са тук като им се роди внучето основно, не друго  Crazy
Алекса, и да го има логото на спонсора, при толкова народ наоколо...  И на мен ако ми каже полицая че затова е оградено не бих се усъмнила много. Не би било единственото безумно решение все пак.  Peace

# 23
  • IT
  • Мнения: 3 704
А и може да е по-добре без тях, знае ли човек.
Много гадно време тук Simple SmileНо по музеите има ателиета за деца сега по Великден, а и част от тях са без вход. Колкото обичам да ми е по тихо, толкова детето обича навалица. 
Нели, и моите родители не са му подарявали нищо.

# 24
  • Мнения: 5 710
Добро утро,
аз продължавам да се изумявам колко бързо се изтърколи бременността на Деси. Всмисъл, явно с остаряването времето се забързва:-)

Ние за Великден имаме цели 2 поредни дни почивка, в единия ще отидем до морето (утре щяло да е хубаво) малко да походим и пийнем нещо, а според времето в понеделник, ще решим дали ще се шматкаме из Болоня или ще отидем на една изложба. Изложбата никак не ми е приятен вариант, защото вероятно всички ще мислят като нас и ако вали ще е навалица, а не обичам.

При всички положения храненето няма да е фокус, въпреки, че от кумова срама съм купила малко месо а след дълги дебати "за" и "против" коломба, решението беше "против", но в крайна сметка мъжът ми каза, че щял да види на място т.е познаваме се, ще има Laughing

Рим не е Париж. С което ще завърша коментара :–)

Буона Паскуа на всички!

# 25
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 733
:Ние сме в Малта. В Катания имаше проверки и не се влизаше без бордова карта. Но нямаше проверка на багажа  Simple Smile
Малта е невероятна.
На който почита католическият да пожелая един спокоен Великден  и всичко добро на вас и вашите близки bouquet!
 easter :easter1

# 26
  • MI
  • Мнения: 11 803
Здравейте, как сте следпразнично? Аз още свиквам с новото време. Такъв стрес ми беше ставането тази сутрин, уфффф. Иначе празника всичко нормално, с приятели, даже им оставих всичката храна която остана да се угояват те.  Laughing И много разходки защото времето беше хубаво (само вчера сутринта валя).

Някой да е ходил на изложбата на символистите с Палацо Реале? Заслужава ли си? Мислехме да идем, но видях че има на Миро нова изложба и се чудя дали и двете или само Миро?  newsm78

# 27
  • Мнения: 1 545
Привет и от мен! Прибрахме се,  всичко наред. Нямаше проверки,  по-различни от обичайните по летищата. Само на връщане българския полицай ме държа 10 мин на гишето,  докато се свърже с колегите си и провери дали децата имат българско гражданство (аз бях казала,  че нямат),  не,  че имаше проблем,  ами само за да ме предупреди,  че ако излизат от бг само с баща си,  трябва да имат разрешително от мен.  Twisted Evil

# 28
  • IT
  • Мнения: 3 704
Привет и от мен! Прибрахме се,  всичко наред. Нямаше проверки,  по-различни от обичайните по летищата. Само на връщане българския полицай ме държа 10 мин на гишето,  докато се свърже с колегите си и провери дали децата имат българско гражданство (аз бях казала,  че нямат),  не,  че имаше проблем,  ами само за да ме предупреди,  че ако излизат от бг само с баща си,  трябва да имат разрешително от мен.  Twisted Evil
Тези пък, не са добре и да имат българско гражданство, ако постоянното им местожителство е в Италия пътуват с 2та документа(ако имат и български паспорт) и без декларация. Специлно питах гранична последния път за това, аз имам декларация, защото чак сега извадих лична карта на детето. А днес точно се обаждахме да питаме в куестурата и те казаха, че не трябва, ако има лична карта/паспорт.
Тук точно на 28 валя, но това не ни попречи да се разхождаме.  И аз съм си набелязала изложби, на които искам обаче да ходя сама, без дете, мъж и т.н. , но те са до юни експозициите имм време.

# 29
  • Италия
  • Мнения: 490
Деси, я пак, че не ми стана съвсем ясно  Blush
Ако децата имат И бг гражданство, но излизат само с теб, трябва ли да имаш документ от баща им?
Въпросът ми е принципен, да си го изясня за мен.

Общи условия

Активация на акаунт