Искам да кажа ... (75)

  • 73 276
  • 771
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 14 654
Много ти благодаря, изобщо не знаех, че има ципа за махане!

# 226
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Янечек, аз ги държа час-два в прясно мляко, след като са почистени и нарязани. После ги овалвам само в брашно и ги пускам във врящо олио, до златисто ги пържа."Калмари по гръцки". Само сол, никакви подправки не им слагам.

На по-малките калмари (предпочитани от мен), дето стоят леко розови и на точици, ципата може и да не маха.

# 227
  • Мнения: 22 036
Янечек, вари ги съвсем малко след като ги изчистиш. После само панираш. Другия вариант е да ги вариш много, но го правя само ако ги пълня.

# 228
  • Мнения: 3 868
Аз ги бланширам. След това ги държа за малко в сол, черен пипер и фреш лимон. Пържа с царевично брашно.  После ядеш и си облизваш пръстите.

Редактирам: понякога пропускам бланширането. Не е проблем.

# 229
  • Мнения: 14 654
Благодаря на всички ви, а на Онна още един път специално, защото станаха супер по нейната рецепта! Ще пробвам и вашите предложения.
Светалчо, знаех си, че ще се включиш по въпроса с морските дарове, забелязала съм, че стане ли дума за риби, доста полезни неща ни казваш, само че аз нямаше как да си ги избирам, понеже пазарувах онлайн и каквото ми сложат в торбата - това. Не бяха никак дребни.
пп: А може ли да се панират на обяд примерно, или сутринта, а да се пържат вечерта? Чела съм, че са с малка трайност и бързо се развалят.

# 230
  • Мнения: 22 036
В ресторантите ги панират и замразяват и после само пържат. Така се прави и сирене и кашкавал пане. Овъргаляй си ги и ги замрази и после ги пържи като ти е кеф. (Трябва да ти е силен фризера, за да се стегнат за бързо и да не се слепят). Аз имам една част, която е за бързо замразяване и я ползвам винаги като искам да съхраня храна (но най-вече да си студя пиенето).

# 231
  • Мнения: 13 055
Рецептата на Онна звучи много добре, ще се пробва.
Аз събирам багажи, мъжът ми заминава за чужбина, а ние с децата на гости на мама. Тя се обади и каза, че в Смолян си е зима, да взимам дебели дрехи, там сме пет дни, другите пет ще сме на по- топло място, та за там ще трабват други катове, по пролетни. За десет дни ще помъкна три куфара. За пореден път се вбесявам сама на себе си, че ме е страх да карам! Като не ме прилага с кола ще съм с две деца и три куфара на миолстта на близки и роднини, да ме взимат и връщат. Заричам се официално, ще запиша пак опреснителни курсове и ще прокарам, трябва да преодолея този страх. Мария, за да ме "окуражи" каза че ще я возя извън града само при смъртна заплаха:) Щерчица подкрепя ме:)
Аз ще прокарам и ще си говорим тогава:)
И за да ми е още по гот ме заболя гърлото, пия Нурофен и Изопри нещо си, дано не направя пак гнойна ангина, коронния ми номер.
Изобщо не обичам да го няма мъжа ми, всичко ми е криво Crossing Arms
А Жаклин ми вика, мамо иди ти до баба, а тате да си остане, той ми дава шоколад, но е тайна:)) За един шоколад ще ме продаде:)

# 232
  • Мнения: 22 036
Спрете да се страхувате да карате!!!. Мен ме е по-страх като ме возят. Откакто карам нямам драма с пътуването. Осъзнавам, че не съм най-добрия шофьор, но усещането е страхотно. Понякога, като съм напрегната просто се вдигам и карам. Действа страхотно.

# 233
  • Мнения: 13 055
Даун, аз си карах две години след, като взех книжката, после катастрофирах и край, не можах да преборя страха. Като се кача започвам да треперя, потя се и блокирам. Сега, след 7-8 години не каране, тотално не знам къде са намирам на пътя, имам чувство, че всички коли карат много близо до мен. Изобщо сякаш не съм карала курсове и нямам книжка. Затова мисля да запиша опреснителни, но пак ме е страх. Яд ме е на мен си!

# 234
  • Мнения: 22 036
Катастрофа е травмиращо, но може да се случи и ако и друг кара. Аз изпитвах ужас като пътувахме в БГ. Направо побърквах мъжът ми с коментари, ритане на ламарини, рев и пр. После той ми се хилше, че карам с превишена скорост, а него го следях като цербер  Simple Smile.

Сега ти е времето, защото ще сте с Мими и няма да се налага да се обръщаш и разсейваш с Жаки.

# 235
  • Мнения: 15 101
Здравейте!
Нямам какво да кажа. Само дето ми се ядат калмари, ако някой има излишни сготвени, да ми прати Simple Smile

# 236
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Както и друг път съм казвала/писала- от страни винаги изглежда по-страшно шофирането,отколкото е всъщност  Peace.
И аз предпочитам да шофирам,отколкото да ме возят.
В четвъртък ще опъна 550 км.сама.Обещала съм да не ги вземам за 5 часа  Crazy.

Последна редакция: вт, 29 мар 2016, 18:05 от GeNa

# 237
  • Мнения: 10 874
Мария, за да ме "окуражи" каза че ще я возя извън града само при смъртна заплаха:)

А Жаклин ми вика, мамо иди ти до баба, а тате да си остане, той ми дава шоколад, но е тайна:))
Ох, Жаки, ще ме уморите! Joy
Разбирам какво ти е, моят мъж също пътуваше, при това често, но понякога няма как. Ще мине и това. Бързо да се оправяш и да не се разболяваш! И да си изкарате хубаво при майка ти. Hug

Голям мерак ми е да се науча да шофирам, но засега финансово не можем да си го позволим. А и аз не вярвам да успея от първия път, та определено ще трябват пари да си се явявам 17 пъти. Laughing Но в близките десетина години се надявам да се видя с книжка.

# 238
  • Пловдив
  • Мнения: 23 921
В четвъртък ще опъна 550 км.сама.Обещала съм да не ги вземам за 5 часа  Crazy
Обеща да ги вземеш за 4-ри часа? Laughing

# 239
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
В четвъртък ще опъна 550 км.сама.Обещала съм да не ги вземам за 5 часа  Crazy
Обеща да ги вземеш за 4-ри часа? Laughing
  smile3506 newsm62
Да не отнеса пердах само,я на пътя, я вкъщи  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт