Искам да кажа ... (75)

  • 73 257
  • 771
  •   1
Отговори
# 600
  • Варна
  • Мнения: 6 368
Никога не съм правила козунак. И много други работи в кухнята не съм правила. Купувам готови. Все ще дойде момента да правя сама.
Жармен, доколкото запомних от Янтра, тортата с меденки може да е Медовик.

Ванини, честит ви първи зъб!  Hug
Два дни се размазвам от мързел. Днес смятах да чистя прозорци, но заваля. И времето ми помага в мързела.
Смятам да преподреждам шкафове и чекмеджета, за радост на котките.

# 601
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Завърнахме се благополучно дъжд,
като из ведро се ля през целия път.
Почувствах се младоженка през тези два
дни, колко му трябва на човек, тишина и
силна храна  Crazy
По повод свекървите, явно ще съм от дебилните.
Най-малкия го оставихме на най-големия да го
гледа, докато отсъствахме. Пълна програма му
спретнах включително да го води и на детски
рожден ден. Нашичкия си извикал приятелката,
че по лесно. Шетало момето, пици правило, че
и дребния забавлявало. Няма да се оплаквам.
И моите прокашлят нещо, дано не се разболеят  Praynig

# 602
  • Мнения: 10 661
Лиляна, не си мисли, че си виновна. И аз съм се чувствала така, когато реагирам, но по този начин хората се научават да се съобразяват. Ако днес вдигнеш ръка, а се ядосваш няколко дни и "пилиш" на мъжа ти е по-зле. Реагирала си, веднъж, дваж, на третия път ще си вземе поука да не пипа, без да пита.
Аз имах казус с мои роднини, позволих си да откажа, при което започнаха да ме нападат и коментират, стана ми неприятно, че точно моите хора не ме разбраха. Споделих с приятелка, тя ми каза, че трябва да съм подготвена за това, още щом съм си позволила да откажа. Някак си по-лесно го приех, но пък от този момент, се съобразяват с мен.

# 603
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Сесили, малко късно виждам питането за заека, но ето ти моята рецепта за следващия:

Един заек, може цял, може на порции
десетина малки лукчета или каквото имате
десетина маслини
десетина гъби - може цели, ако са малки, може нарязани
1 морков, по-голям, нарязан
3-4 суп.лъжици домати от консерва
2-3 скилидки чесън - както искате нарязан, смачкан, небелен
2-3 дафинови листа
десетина зърна чер пипер
сол
олио или зехтин

Аз, понеже обичам лесните неща, слагам всичкото това в глинен гювеч с изключение на дафиновия лист, той се слага около 15 мин. преди края, (щото иначе горчи), наръсвам с олиото или зехтина (повечко, щото заешкото е доста сухо месо), наръсвам с около 1 лъжица брашно, поливам със студена вода,, поразбърквам внимателно, захлупвам и го пъхам във фурната първо на макс, после на 180-200 гр. и го оставям да си къкри там, докато остане на мазнина и едно приятно гъстичко сосче.
Може да се прибави и малко вино. Аз не обичам да готвя с вино, щото малко се губи вкуса на продуктите.

Правилната рецепта е да запържите предварително заека, лука и чесъна, а доматите да прибавите чак към края. Но не го правя така.

По тази рецепта съм приготвяла сърна, фазани, кеклици и обикновено пиле.

Понякога, докато се пече, си сварям отделно цели картофи, обелени, малко масло или олио във водата, докато се варят, сол. После като сервирам ястието, във всяка чиния слагам по един-два цели картофа.

Ако нямате гювеч и йенска съдинка върши работа.

Да ви е сладко!

ПС. Червен пипер не се слага. Ако сложите, ястието става малко по-селско, ако мога така да се изразя. А без него си има по-фин вкус.

# 604
  • Мнения: X
Стейси на мен просто ми беше нужно инфо - колко кофички сметана са ми нужни за една кутия от тези меденки . Инак торта Медовик съм правила и тази дето се меси и бързата.
 Даже първата по оригинална рецепта - разровичках се в руски сайтове.
 Утре ще счукам орехи и ще купя още сметана . Каквото стане.
 

# 605
  • Мнения: 13 033
Лили, все едно моята описваш. Когато бяхме в отделни къщи всичко беше идеално, но тази година стана доста напрегнато. Само чака да тръгнем за работа и се качва и започва страшно ровене. Веднъж си бях останала у нас, само мъжът ми с Жаки излязоха, тя решила че няма никой и влиза, на масата имаше една чинийка с нарязан банан на малката. Аз седя в холя, тя не ме вижда(преходни са), застанала пред масата и вика- Боже, божеееее... Демек разхвърляно е.... Адски е гадно това с ровенето и навлизането в личното пространство, не мога да го приема и не разбирам какво търси?! Ох, наближава юли, как ще я караме не знам. Мъжът ми е там сега и каза, че е влошила, само се заяжда, сърдита е на целия свят, обиждала децата изобщо.... Кой знае и аз каква ще съм на 75, барем синове нямам да тормозя снахите:)

Наистина е много гадно, когато стане скандал, защото си отстояваш пространството и после цупене със седмици, натоварващо е...

Казано е млади и стари в непосредствена близост до нищо хубаво не води. Майка какви ги плещи на снахата, не е истина:))) Ама тя е пич и пълно преде и изобщо не я отразява, възхищавам и се на непукизма:)

Вани, честито първо зъбче и да минава болестта бързо Hug

# 606
  • Варна
  • Мнения: 6 368
Стейси на мен просто ми беше нужно инфо - колко кофички сметана са ми нужни за една кутия от тези меденки . Инак торта Медовик съм правила и тази дето се меси и бързата.
 Даже първата по оригинална рецепта - разровичках се в руски сайтове.
 Утре ще счукам орехи и ще купя още сметана . Каквото стане.
 
Направо ми задели едно парче.

Аз още не съм питала майсторката на онази торта какво ядохме.  Embarassed

Чудя се дали да не се впусна за първи път в живота си на диета.  Crazy Чувствам се кръгла. Коремчето ми стърчи.  ooooh!

# 607
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Съчувствам ви за навлизането в личното ви пространство. Много е неприятно. Не разбирам какъв е тоя зор да се "помага" на всяка цена, дори с цената на скандал. Ми толкоз ли е трудно да се регламентират тези неща и всеки да си знае периметъра.

Права е Гена, много деликатни са тези отношения.

# 608
  • Мнения: 748
Аз правя козунак в хлебопекарната. Без да го вадя и пека отделно, пекарната си върши всичко. Горе-долу става и определено е по-хубав от купен, но тази година се навих да пробвам този със заквасената сметана. Малко сложно ми се видя на първо четене, много играчка, ама за един ще се прежаля.

# 609
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Божкееее,чукам на дърво като ви  чета, Praynig. Абе,не са за една къща две жени-домакини и това си е  Naughty.
Това с ровенето е брутално  Shocked.Смятам го за супер невъзпитано. Моят мъж пък даже не иска да оствяме ключ  от нашата къща на неговите родители, когато пътуваме  Whistling.  И ако се включи СОТ-а няма кой да го изключи  Mr. Green.Те са и в друг квартал,де. Споря всеки път с него по тоя въпрос. Rolling Eyes Само моите се разполагат като дойдат  Laughing.Често ги каня да ни ползват къщата, докато ни няма. Ама,това са си моите  Sunglasses. Хубаво,че мъжът ми не гъква  Crazy. Комай,не случайно са казали хората-откъдето е жената, оттам е и родата  Joy.

Майка ми има ключ от жилището на сестра ми и току им "пусне"нещо до вратата. Аз съм по-устата и директна от сестра ми и съм й забранила да си отключва, ако изрично не са я помолили  Naughty.

Пу-пу, засега няма Т момчето ми,ама мен започна да ме драска гърлото  ooooh!.
И котката, милинката, само обикаля батко си и го ближе по косата  Heart Eyes.

Черно коте,от какво му кръвотечението от носа на твоето момче?  Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 10 апр 2016, 21:17 от GeNa

# 610
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
... Абе,не са за една къща две жени-домакини и това си е  Naughty.
...
О, ако бяхме в една къща, аз щях да се изнеса. Лошото е, че има достъп до моята и я смята като нейна. Лошо няма, не ми пречи, но домакинството е мое и не ми се иска да допускам никого в него.
Ядосвам се най-вече на нерегламентираното влизане. Неприятно е.

# 611
  • Мнения: 4 188
... Абе,не са за една къща две жени-домакини и това си е  Naughty.
...
О, ако бяхме в една къща, аз щях да се изнеса. Лошото е, че има достъп до моята и я смята като нейна. Лошо няма, не ми пречи, но домакинството е мое и не ми се иска да допускам никого в него.
Ядосвам се най-вече на нерегламентираното влизане. Неприятно е.
  Ами, регламентирай влизането. newsm10

# 612
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ами, няма смисъл вече. То веднъж се казва. Елементарното възпитание предполага да зачиташ чуждото лично пространство и евентуално да питаш, ако нещо смяташ за неотложно, за да го нарушиш.
Сега ще се цупи дълго време и пак няма да разбере къде е сбъркала.

# 613
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Ама Лиляна - защо има ключ? От у нас ключ давам на приятели да хранят котката, след като се прибера си взимам и ключа. Други нямат ключ и никой не идва без покана.

# 614
  • Мнения: 4 188
Патроните често се повреждат. Смени с нов, само с четири ключа, и си реши проблема.

Общи условия

Активация на акаунт