Ленено семе- мляно или цяло е правилно да се хапва?

  • 11 761
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Смляно в кис. мляко с разни други нещица забърквам - вкусно е.

# 16
  • Мнения: 1 253
Много благодаря Simple Smile
Небесна краставичке пусках търсачка и баш това, което ми пусна намерих, ама явно ме е размързяло да дочета последните постинги и точно там е написано, че трябвало да се консумира СМЛЯНО.

# 17
Как смляно бе хора. То е отровно по принцип.  Както семето на дюлите. Кисне се в гореща вода. Може от вечерта. Но не смляно!!

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Как смляно бе хора. То е отровно по принцип.  Както семето на дюлите. Кисне се в гореща вода. Може от вечерта. Но не смляно!!
Не шашкай така народа, не е отровно. Хапвам си го и съм жива и здрава Peace

# 19
  • Мнения: 11 004
Глупости!!! #Cussing out
Ако беше отровно, отдавна да съм мъртва.

# 20
  • Мнения: 5 228
Аз си купувам от Била някакво немско "натрошено ленено семе", в жълта кутия.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Ленено семе продават и в аптеките.

# 22
  • Мнения: 412
Правилно е и по двата начина  Grinning - зависи от предназначението.
1.Накиснато или не - цяло - при запек (точно заради слузта  Sickкоято образува в червата.
2. Смляно в кафемелачка+смляно синапено семе+боров мед+малко масло по желание - чудотворния "горски мед" с който вкъщи лекуваме кашлица - изпитан, вкусен, но мн. калоричен, затова се дава на децата след хранене
3. Също смляно - в кремчета, хлебчета и прочие
4. Цяло, леко запечено на сух тиган + сусам за поръсване на салати (например цвекло+моркови+ряпа)
5.Цяло - за поръсване на хлебчета+мак, сусам, слънчоглед...
дано съм ти била полезна Hug

# 23
  • Мнения: 3 271
Глупости!!! #Cussing out
Ако беше отровно, отдавна да съм мъртва.

И аз така  bishop

# 24
  • Мнения: 110
Правилно е и по двата начина  Grinning - зависи от предназначението.

Точно така!Вкъщи го имаме и на семена,и смляно,че и на капсулки във вид на oil в съчетание с рибено масло.
Много  е полезно!Общо взето...голям източник е на фибри,протеин,Омега-3 мазнини,витамини,минерали...Много помага на кръвното налягане,сърдечно-съдовата дейност,здравословното тегло и кръвна захар...
Не му се чудете! Wink

П.С.:Вижте на какво попаднах току-що:

"Навремето богатите спели в ленени чаршафи, а простолюдието - в памучни. Аристокрацията отдавна е открила вълшебните свойства на лена, а последните изследвания ги потвърдиха - материята регулира телесната температура, а маслото от лен стимулира имунната система. Нито коприната, нито дори памукът имат подобен ефект. Маслото от скромното на вид растение, получено чрез студено пресоване, отдавна е любимец на диетолозите. Козметолозите го уважават заради ненаситените мастни киселини, витамин F, A и E и фитохормоните, които запазват красотата.

1-2 лъжици на ден са достатъчни, за да активирате клетъчната обмяна и да подобрите състоянието на кожата. Ароматът на маслото съвсем не е неприятен - ухае на първа пролетна трева. Ленът е богат източник на вещество със силно антибактериално действие, което успокоява, премахва раздразването и възпалението. Маската от ленено семе е прекрасно средство за гладка и нежна шия, както и за двойна брадичка.

При суха или изтощена от боядисване коса специалистите препоръчват 10-минутен масаж на скалпа с ленено семе. Ако капнете няколко капки от него на ръцете, ще се сдобиете с бебешка кожа. "




Последна редакция: вт, 01 авг 2006, 19:26 от Сияна

# 25
  • Sf
  • Мнения: 808
Мляно Simple Smile Ако имаш мелничка вкъщи, по-добре си купувай на семе и си го мели Simple Smile Така ме посъветва една продавачка от такъв магазин за здравословни храни. вечер си го смесвам с мисело кляко и малко мед, действа добре за перисталтиката на червата Simple Smile Намалява холестерол и премахва подутините и тежестта в стомаха Simple Smile

Сиана   bouquet

# 26
  • Мнения: 206
Как смляно бе хора. То е отровно по принцип.  Както семето на дюлите. Кисне се в гореща вода. Може от вечерта. Но не смляно!!

 Shocked Shocked Shocked
Последните месеци колкото ленено семе съм изяла... ужас!  Sick Tired Flutter
Моля те, не плаши хората с непотвърдена информация. Това не е истина.

На въпроса - смляно. После - в хладилника, ако повече си приготвиш. С кисело мляко сутрин е моята перфектна закуска. И ми липсва, като не си взема.. Hug

# 27
  • Мнения: 13 512
Задължително смляно, иначе каквото влезе, такова излиза - все едно не си го яла. Няма смисъл да се кисне.
Точно така! Peace
Аз си слагам по 2 с.л. в киселото мляко сутрин.Вече ми стана навик.

# 28
  • Мнения: 2 959
Аз редовно ям ленено семе/ flax seed/, цяло, по 1суп.л. към салатите ми на обяд. Обикновено го смесвам с 1ч.л1 сусамово семе. Страхотно допълнение към салатите ми, а също понякога го слагам в овесените ми ядки, също страхотна комбинация! Peace

# 29
  • Мнения: 13 512
Вълшебната семка

Както често се случва - майката природа отново се е погрижила за нас. Няма масло - можем да използваме лененото семе. То съдържа до 45% масло, в което частта на омега-3 достига 55-60 %, омега-6 до 15%, омега-9 - 10% и само 10% на наситените мазнини. Помните ли, че ви казах, че природата обикновено се стреми да защити от окисляването на кислорода мастните киселини необходими за зародиша, добавяйки в семето антиоксиданти (вит. А, Е, С). В 100 гр. ленено семе се съдържа 120 мг.(!) витамин Е. Налага се впечатлението, че основната роля на този витамин в живите организми е защитата на "незаменимите". Семената са много богати на белтъчини - до 23%(!).

В месото има само 17-18 %. При това белтъчините съдържат 18 от 22-те човешки аминокиселини. И което е особено, но извънредно важно- всичките 9 "незаменими" (!), т.е. тези, които не могат да синтезират клетките на човека! Въглеводорода е само до 13 %!

Направо идеален продукт за отслабване. Освен указания по-горе витамин Е в ленените семена могат да се намерят витамините - А, В1, В3, В6. И цял букет от микроелементи - цинк, мед, манган, магнезий, хром, желязо, бор и др. Лененото семе се продава в аптеките и отдавна се използва в медицината, но за съжаление само част от неговите достойнства.

Предлагам преди употреба механически да се разруши обвивката на семето, например с помощта на кафемелачка. И ако след това го добавите към мляко - вие ще получите не скъп, но буквално скъпоценен за вашия организъм продукт.

от http://www.nanocom-bg.com/vitaminf.php

Общи условия

Активация на акаунт