Прищявки на свекъра

  • 34 394
  • 464
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 950
Не става въпрос че ще гладуваме после, но ще е за сметка на други неща, които планираме да направим.  
А крайни действия спрямо мъжа ми не мога да предприема, защото аз всяка година го мъкна с мен в България. Аз вече му казах, че за мен това е неразумно и скъпо, така че той знае моето становище. Пък и какво печеля, ако си разваля отношенията с него. В случая свекъра се е заинатил, а мъжа ми не иска да противоречи на родителите си. Пък и брат му е супер ентусиазиран. Поне да бяхме мнозинство..
Иначе да, свекърът артист си пада.  #Cussing out

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
И съм склонна на много крайни действия спрямо мъжа си, ако има подобни разбирания.
То, това е най- лесното, ама каква ще ти е ползата? newsm78
Човекът се различава от животното и затова няма рога, а ум и реч.

Именно. След като няма ум в главата да прецени кое е по-важното за него, значи съм сбъркала в преценката си някога или той е сбъркал с неговата.
След като имаш семейство, то е №1 в живота ти.
Ако това не е факт - няма семейство.

# 17
  • София
  • Мнения: 24 839
Не става въпрос че ще гладуваме после, но ще е за сметка на други неща, които планираме да направим.  
А крайни действия спрямо мъжа ми не мога да предприема, защото аз всяка година го мъкна с мен в България. Аз вече му казах, че за мен това е неразумно и скъпо, така че той знае моето становище. Пък и какво печеля, ако си разваля отношенията с него. В случая свекъра се е заинатил, а мъжа ми не иска да противоречи на родителите си. Пък и брат му е супер ентусиазиран. Поне да бяхме мнозинство..
Иначе да, свекърът артист си пада.  #Cussing out
Щом е така, свивай знамената, преглътни и се настрой на забавна вълна.
Като не можеш да промениш нещо, приеми го и го изживей по най- приятния начин. Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 24 839

Именно. След като няма ум в главата да прецени кое е по-важното за него, значи съм сбъркала в преценката си някога или той е сбъркал с неговата.
След като имаш семейство, то е №1 в живота ти.
Ако това не е факт - няма семейство.
Браво!
Ти коя си, та да решаваш дали здрав, прав и пълнолетен човек, няма акъл в главата, само защото не мисли като теб?
Няма да се учудя, ако при теб наистина няма семейство, с такова гестаповско мислене.

# 19
  • Мнения: 832
Аз да ви кажа честно за първи пот чувам някой да кани на рожден ден - и ти да си го платиш.... Като иска и държи някой да ме черпи на Малдивите,логично е и трябва, и пътните да ми поеме.... Ако не е на територията на държавата в която живея - не го разбирам -честно...Твърде нагло и егоистично от страна на свекър ти....
И ако питаш мен бих им казала лично аз,че нямаме възможност,пък после каквото ще да става,даже честно да ти кажа не бих общувала с такива нагли хора с такъв манталитет и подобие на артистико-драматични заложби... На какво ще научат децата ви???

# 20
  • Мнения: 950
Аз да ви кажа честно за първи пот чувам някой да кани на рожден ден - и ти да си го платиш....

Ами, какво да ти кажа. Това са типичните западняци. Примерно, ако празнуваме в заведение рожден ден на някой колега, всеки си плаща неговата сметка, а понякога дори поемаме и сметката на рожденика. Само славяни и някои азиатци плащат за всички, ако канят.
Единствено детските партита в клубчета или вкъщи са за сметка на рожденика.
Но когато се жених тези неща не ги знаех. Вече нямам сили да почвам революции Simple Smile

# 21
  • Мнения: 832
Аз да ви кажа честно за първи пот чувам някой да кани на рожден ден - и ти да си го платиш....

Ами, какво да ти кажа. Това са типичните западняци. Примерно, ако празнуваме в заведение рожден ден на някой колега, всеки си плаща неговата сметка, а понякога дори поемаме и сметката на рожденика. Само славяни и някои азиатци плащат за всички, ако канят.
Единствено детските партита в клубчета или вкъщи са за сметка на рожденика.
Но когато се жених тези неща не ги знаех. Вече нямам сили да почвам революции Simple Smile
Ама така кажи,че не са българи.... Остава последен вариант,преди да заминете да симулираш ,че си много болна,че и до спешното сте ходили и няма как да пътуваш - нещо със сърцето...измисляш..Друг вариант не виждам.... Направо ми ида да дойда да си изпразнувам моя рожден ден, и да ми го платите  хахахаххахахах Peace Peace Peace

# 22
  • Мнения: 950
 Laughing То такива шеги не бива, че мисълта е материална, ще вземе да се случи.
Явно наистина трябваше да почна от това, че свекърът е закоравял западняк  #2gunfire
Малко встрани от темата. Когато се връщам от БГ, винаги нося някакви вкусни неща да се почерпим в офиса и още никой не се е оплакал, макар че много странно ме гледаха в началото. Дори двама-трима последваха моя пример  Joy
Има прогрес.

# 23
  • Мнения: 832
Трябва да промиеш мозъка на мъжа ти, той да се оправя,че децата ще търпят лишения заради рождения ден, или пък нещо по-хитро, виж какви атентати стават,да им каже,че го е страх да пътува...и то цялата фамилия..Ако не дай се боже стане нещо-ще се затрие цялата фамилия,да им внуши страх,ако неще да каже истината..Варианти има,мъжа ти просто трябва да си изиграе ролята,подтикван и стимулиран от тебе... Wink Wink Wink

# 24
  • Мнения: 1 283
А защо не измислиш нещо точно за този ден, свързано със твоите родители в България - някакво тържество, супер важна семейна сбирка и прочие.  То хубаво "татко става на 60", ама видиш ли в България родата точно тогава ще се събира - няма как да не отидете и вие! Хубаво би било да му видиш реакцията, когато става въпроса за съпоставка, чии родители да бъдат уважени по-напред, но да не вземе да се навие и да ти се наложи да организираш семеен празник в България... Joy Joy
Шегата настрани - това е нечувано некоректно, нагло и несъобразително от страна на свекър ти! Никой не е длъжен да плаща на цената на лишения занапред, за да задоволява нечии чужди мечти! Аз не бих направила подобен компромис!

# 25
  • Мнения: 950
 Laughing Добри идеи. Явно ще трябва да се надхитряваме. Остана ми една сингъл дружка в БГ. Да взема да й намеря съпруг, че да й организираме сватба тогава. Нямам много време обаче.
Иначе човекът не е лош. Просто имаме много различни разбирания. При тях на порасналите деца определено вече не се гледа (или помага), както при нас. По-скоро претенциите са насочени към децата. Това не е лошо, но в рамките на разумното. Дано да мисля така, когато мойте вече са големи  Joy

# 26
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Не разбрах какъв ти е точно пробелмът с пътуването - финансов или просто не искаш да ходиш, деца не видях в картинката да пречат, свекърът ти иска да празнува, синйт му не е против, ти обаче се противиш да спестиш ОТ КОКВООО от емоции, от чувства от това не се пести, не знам на колко години си, но като станеш на 40 ще го оцениш. И... ДА ....прав е свекър ти на 60 се презнува.... както трябва!!!! Браво !!! Предполагам може да си го позволите, ама ти е ей тъй да се скръндзиж за свекъра и да не отидите / ако имате дете, ще кажеш ами за детето бе милоооо/ ЕЙ ТОВА НАЙ- МНОГО МРАЗЯ И ТОВА ТИ Е БГ МИЛАААА

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Не разбрах какъв ти е точно пробелмът с пътуването - финансов или просто не искаш да ходиш, деца не видях в картинката да пречат, свекърът ти иска да празнува, синйт му не е против, ти обаче се противиш да спестиш ОТ КОКВООО от емоции, от чувства от това не се пести, не знам на колко години си, но като станеш на 40 ще го оцениш. И... ДА ....прав е свекър ти на 60 се презнува.... както трябва!!!! Браво !!! Предполагам може да си го позволите, ама ти е ей тъй да се скръндзиж за свекъра и да не отидите / ако имате дете, ще кажеш ами за детето бе милоооо/ ЕЙ ТОВА НАЙ- МНОГО МРАЗЯ И ТОВА ТИ Е БГ МИЛАААА

   По-неадекватно не съумя ли да се изкажеш?

# 28
  • Мнения: 950
Ами, Тарторина, основният проблем е финансов. Няма да умрем от глад, но това сериозно ще наруши бюджета. Не сме само аз и мъжа, ами още и две деца. Само билетите не ми се мисли колко ще са. Да не говорим, че ми отива отпуската, която (егоистично, да) исках да прекарам в България. Мойте родители вече прехвърлиха 60-те, и никога не са настоявали на каквото и да е. Хората винаги само с нас се съобразяват.
Затова ми е малко криво, не се скръндзя за нищо. Просто ми беше интересно вие как бихте постъпили.

# 29
  • Мнения: 414
Чакай, чакай. Значи, ако разбирам ситуацията правилно, нещата са така - авторката живее в чужбина, женена за местен там. Всяка година "го мъкне" със себе си в България, т.е. всяка година се ходят заедно до България. Сега свекър й е изявил желание да отидат заедно някъде другаде, мъжът й е навит и също иска, но тя не е съгласна - иска да си ходят до България, както винаги.

Не е ли малко нечестно - ходенето до България се приема без протести от мъжа й (явно), ходят си, тя си се вижда със семейството, и така всяка година, но когато мъжът й веднъж поиска да отидат някъде другаде, с неговото семейство - това изведнъж е голям проблем?

Общи условия

Активация на акаунт