Хранене през 5-6 месец

  • 35 470
  • 78
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 146
Съществуват толкова рискове при отглеждане на едно дете, че ако се вманиача трябва да треперя до края на живота си и да не мога да се радвам на детето си.Сигурна съм, че нашите маики не са ги чели тези неща, които си публикувала и ние всички не сме алергични от 100 неща.

# 76
  • Мнения: 247
Здравейте, момичета,
Паниката ми отмина като прочетох мненията ви. Благодаря ви.
Инстинктите ми напоследък не се справят добре и най-неприятното е, че и разума тогава отказва Simple Smile  
Увеличих млякото на Алекс и оставих само моркови, картофи и ябълки за захранване. От време на време и круши, защото целият ни месец на захранване мина със страхотен запек. Вече изпи цяла бутилка Дуфалак, но сега вече е по-добре. Слава богу.

Не съм много веща в различните опции на този форум (скарана съм с техниката) и не съм сигурна дали получавате отговорите .

Благодаря ви!

# 77
  • София
  • Мнения: 6 477
С риск да бъда и за в графата на черните овце, ще кажа , че ми направи меко казано странно впечатление дългия списък с публикациите. Източникът, от който са взети от Интернет го ползвам в моята работа и до колкото забелязах доста от статиите са само заглавия понеже дори и абстракти не са достъпни! От друга страна Medline е библиотека за статии в областите на медицина и биология, не бива да се забравя, че много от нещата са на ниво хипотези, които само след година могат да се оборят! Не говоря празни приказки, понеже имам малко повече професионален опит в четенето и ползване на точно такава литература!
Този постинг беше заради прекалено дългия и според мен доста безсмислен списък, който трябваше да превъртя! И накрая, не за да се заяждам - авторката прочела ли е поне част от тези статии?!

# 78
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Morgana
С риск да бъда и за в графата на черните овце, ще кажа , че ми направи меко казано странно впечатление дългия списък с публикациите. Източникът, от който са взети от Интернет го ползвам в моята работа и до колкото забелязах доста от статиите са само заглавия понеже дори и абстракти не са достъпни! От друга страна Medline е библиотека за статии в областите на медицина и биология, не бива да се забравя, че много от нещата са на ниво хипотези, които само след година могат да се оборят! Не говоря празни приказки, понеже имам малко повече професионален опит в четенето и ползване на точно такава литература!
Този постинг беше заради прекалено дългия и според мен доста безсмислен списък, който трябваше да превъртя! И накрая, не за да се заяждам - авторката прочела ли е поне част от тези статии?!

Ех, ех, ех, да беше просто прочела защо съм пуснала списъка..
мама Кенга:
Цитат
Всичко това , разбира се, си е мое мнение, основано на опит (мои и чужд), а не на прочетени в статии супернови научни открития.

Аз:
Цитат
Съжалявам, мамо Кенга, но изследванията за алергените, кърменето и т.н. не са от вчера, просто ние тук както обикновено сме 20+ години назад...
И за да не съм голословна копирам имената на публикации по темата, заедно с датите на публикация:

Дано вече си разбрала, че става въпрос за това, че изследванията не са "супер нови" и не са няколко. Колкото до  абстрактите, лисват такива, чиито статии имат free full text и съответно връзка към текста в страницата на PubMed или чиято година на публикуване е преди 1966 или са тип писма и др. такива, но както казах вече не това е важно, а именно датата на публикация и да, дългия списъки!
Да, прегледала съм някои от тях абстрактите или пълния текст, когато има такъв.
Обичам да се ровя.

Общи условия

Активация на акаунт