От Англия до България - превоз и закупуване на поръчките ни - 15

  • 115 588
  • 795
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 325
До края на деня обикновено. Ако са им доставили няколко пратки наведнъж, няма как да отбележат веднага. Ако минат 2-3 дни, тогава се притеснявайте, сега е рано.
Благодаря ви много, аз им писах веднага, защото се стреснах, че 50 лева са отишли някъде си. ooooh! Отговориха ми след няколко минути, че минават до 24 часа от получаването на пратката до това да я вкарат в системата. Така че ако някой друг също се чуди. Peace

Току що проверих и са я въвели. Simple Smile

# 481
  • Мнения: 1 346
За тези, които ползват превозвач dostavka-anglia.com:имали вече нова политика и за всяка пратка БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ОТ РАЗМЕРА се калкулира обемно тегло! Заплаща се естествено по-голямото! Така за стандартен кашон с размери 60х50х40 и тегло 9 кг заплащате 30 лв вместо 18 лв!
За 38 кг. реално тегло - по обем излизаха 68 кг., а Доставка Англия ме таксуваха за 120 кг. Платих си 242 лв  и приключих с тях. Писах им и на мейл и на фейсбук - с опис на пратките - поне да ме сметнат по обем - отговор няма. Затова сега ползвам GGBG и съм доволна.

# 482
  • София
  • Мнения: 1 223
Ако пратката е таксувана за 120 кг., би трябвало да платиш х 1.50 лв./кг., което прави 180 лв.  Shocked

Не се ли оплака някъде? КЗП?

# 483
  • Мнения: 1 346
Останалото е таксата на Европът. Но дори и по обем пратките ми не бяха правилно сметнати. Максимума по обем беше 68 кг.
Аз мисля, че санкцията ще я получат от недоволните клиенти - хем се насочваме към други превозвачи, хем изказваме и отрицателното си мнение. Не съм единствената във форума, която се оплаква от тях. Така че явно ще имат отлив. Но всеки си прави сметката. Може пък да не искат такива "малки" клиенти като нас.

# 484
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Мдааа, и аз така с тях. Сега се чудя с кого да поръчвам, дали пак с габко, макар че ми е малко неудобно, но горе-долу става или от другите превозвачи и после с Еконт.  newsm78 newsm78 newsm78

# 485
  • Мнения: 192
Мдааа, и аз така с тях. Сега се чудя с кого да поръчвам, дали пак с габко, макар че ми е малко неудобно, но горе-долу става или от другите превозвачи и после с Еконт.  newsm78 newsm78 newsm78

Аз ползвам Лерон.бг и съм много доволна. Офисът им е в Младост 1А в София, имат и в Бургас, като гледам си в Русе хмм но да, вариантът е Еконт  newsm78 Габко и в предишни постове съм казвала, че не ги харесвам, но най-много ме дразни, че можеше да си получа пратките само в определени дни  #Crazy

П.С. Нали поста няма да се води като "реклама"  newsm78 Rolling Eyes

# 486
  • Sofia
  • Мнения: 15 615
П.С. Нали поста няма да се води като "реклама"  newsm78 Rolling Eyes

   Не, разбира се. Hug Що за питане?

# 487
  • Мнения: 192
П.С. Нали поста няма да се води като "реклама"  newsm78 Rolling Eyes

   Не, разбира се. Hug Що за питане?

От къде да знам и аз вече  Laughing В различни теми все някой е обвиняван за реклама, включително и от моя страна веднъж  Embarassed Rolling Eyes bouquet

# 488
  • Sofia
  • Мнения: 15 615
   Има и откровено рекламни постове, но мен лично това не ме спира да ръся хвалебствия във форума, когато дадена фирма ми направи добро впечатление. Simple Smile

   Момичета, да ви питам, ако имам пратка, която пристига с днешния курс на GGBG от UK, но искам да я взема от офиса им в "Младост" чак идната седмица (в сряда / четвъртък), как се процедира? Трябва ли да им звъня и да давам някакви разпореждания или не е необходимо да предприемам нищо, освен потвърждението на пратката ми в онлайн системата им? Все пак, става въпрос за цяла седмица престой на пакетчето в офиса им. Да не го потурчат? Crazy

# 489
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 092
Аз съм взимала така с голямо закъснение- чака си ме  Wink

# 490
  • Мнения: 192
   Има и откровено рекламни постове, но мен лично това не ме спира да ръся хвалебствия във форума, когато дадена фирма ми направи добро впечатление. Simple Smile

   Момичета, да ви питам, ако имам пратка, която пристига с днешния курс на GGBG от UK, но искам да я взема от офиса им в "Младост" чак идната седмица (в сряда / четвъртък), как се процедира? Трябва ли да им звъня и да давам някакви разпореждания или не е необходимо да предприемам нищо, освен потвърждението на пратката ми в онлайн системата им? Все пак, става въпрос за цяла седмица престой на пакетчето в офиса им. Да не го потурчат? Crazy

Мисля, че няма проблем да стои, ако са на същия принцип като Лерон. Бях забравила, че имам пратка и стоя 2 седмици там  Laughing Blush Така че споко  Sunglasses

# 491
  • Sofia
  • Мнения: 15 615
   OK, мерси и на двете ви. Simple Smile

# 492
  • Мнения: 1 325
В сайта на Габко пише, че ще ме известяват по имейл за всяко изменение относно поръчката ми. Днес са я приели, но още нямам нищо в пощата. newsm78
И при вас ли е така и мога ли да разчитам на имейли или да си проверявам в сайта им?

# 493
  • Мнения: 372
Meggysan, когато поръчваме техника или по-скъпи неща хич не вярваме в доставка англия, обикновено с uktobg, мисля че габиели беше като фирма. Е, имаш Еконт, но за мен са по-сигурни от доставка-англия

# 494
  • София
  • Мнения: 9 850
В сайта на Габко пише, че ще ме известяват по имейл за всяко изменение относно поръчката ми. Днес са я приели, но още нямам нищо в пощата. newsm78
И при вас ли е така и мога ли да разчитам на имейли или да си проверявам в сайта им?
Колко пъти ще пишеш с един и същи въпрос, на който вече имаш отговор и от нас, и от фирмата?

Общи условия

Активация на акаунт