Съчетаване на имена!

  • 9 778
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз изначално не харесвам комбинираните имена, особено тези със ''слав'' и ''мир''. Станислав, Добромир и подобни  Sick

Юлиан е хубаво име. Напомня ми за романа на Гор Видал и римския император.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 137
Естествено, че ще виждат прилики - гени еднакви носят, едно семейство са...
Ако те притесняват общи съдби и т.н. изобщо не кръщавай детето на дядовци, дали ще е с буква, цяло име, половин име, все тая, ако вярваш в такива неща.

Юлислав или Юлислава - да, изклюючително тъпо звучат.

# 18
  • Мнения: 3 131
Как се казват бабите на които е кръстен Георги?  newsm78

# 19
  • Мнения: 3 031
Колкото и да се напъвате, хубаво име от Юлиян и Нейчо няма как да се получи.

# 20
  • Мнения: 1 698
И на мен ми е интересно как се казват двете баби, на които е кръстен Георги. Освен Гергана и старото българско име Георгица, за други дамски еквиваленти на името Георги не се сещам. А, да и за производните Гичка, Гица.

# 21
  • София
  • Мнения: 310
 Laughing Георги е от Галина и Ренета  Laughing Поне има и двете букви. Другия вариант беше Григор, но не го харесваме достатъчно, както и не харесвам Юлиян достатъчно като име за да си кръстя детето така. Май накрая ще изберем нещо дето няма нищо общо нито с Юлиян, нито с Нейчо. Някой да знае молебен за момиче   Joy поне може да е Юлия или Юлиана.

# 22
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 290
А не може ли ако е момче да е на единия дядо ,а ако е момиче на другия?
Ако свеки е Галина,значи сте взели първата буква и детето е кръстено на нея.
А второто дете може да е с буквата на Нейчо....


# 23
  • София
  • Мнения: 4 328
Точно това щях да попитам. Кой се казва Галина? Ако е майка ти, нека второто да носи буквата на свекъра, ако свекървата е с това име, значи е редно бебето да носи първата буква на баща ти. Така е справедливо.
Иначе аз не робувам на кръщаване на баби/дядовци, още повече, ако има сръдливци - това повече би ме настроило негативно и напук не бих го направила, дори да исках.
Но при положение, че първото е на някой си, може и второто да е така. Макар, че има и друга гледна точка - "Кръстихме първото на баби, второто ние ще си го изберем" и прасвате една Ани/Петър (примерно)

# 24
  • Мнения: 3 131
Никога нямаше да предположа,че Георги е кръстен на Ренета. newsm78
Подкрепям мнението на Светулчица-сега второто бебе трябва да е кръстено на другата страна.

# 25
  • Мнения: 3 031
Аз предлагам друго. След като първото уж е кръстено и на двете страни, кръстете второто както ви харесва.

# 26
  • София
  • Мнения: 310
Точно това щях да попитам. Кой се казва Галина? Ако е майка ти, нека второто да носи буквата на свекъра, ако свекървата е с това име, значи е редно бебето да носи първата буква на баща ти. Така е справедливо.
Иначе аз не робувам на кръщаване на баби/дядовци, още повече, ако има сръдливци - това повече би ме настроило негативно и напук не бих го направила, дори да исках.
Но при положение, че първото е на някой си, може и второто да е така. Макар, че има и друга гледна точка - "Кръстихме първото на баби, второто ние ще си го изберем" и прасвате една Ани/Петър (примерно)


Лошото в случая е, че Галина е моята майка (нали все трябва да ни е гадно). А за сръдните, уж никой нямаше да се сърди, накрая баба свекърва 3 дни не говори, защото не сме го кръстили на свекъра. #2gunfire  Бабешка му работа! Май излиза, че или на Юлиян или на никого, въпреки, че ще стане кофти  второто да е на никой, ама май друг вариант няма!

# 27
  • Мнения: 3 131
Значи свекъра е Юлиян така ли?
Тогава вариантите са ви Юлия/Юлияна или Юлиян - не са лоши имена и за момиче и за момче.

След като с първото сте уважили майка ти , сега е ред на свекъра.

# 28
  • София
  • Мнения: 310
Значи свекъра е Юлиян така ли?
Тогава вариантите са ви Юлия/Юлияна или Юлиян - не са лоши имена и за момиче и за момче.

След като с първото сте уважили майка ти , сега е ред на свекъра.

Както вече споменах, с първото сме уважили и двете баби, не само едната, а не искаме да кръщаваме детето  директно с името на дядото! Но явно идеята ни е мисия невъзможна и варианта да е кръстено на дядовците ще отпадне, поне за сега. Добре, че имаме още време за решение.
Искате ли да се посмеете на едно предложение... Юниан или Юниана  Joy поне майка ми е с чувство за хумор.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 137
Георги е кръстен на Ренета, толкова, колкото и един Юлиан би бил кръстен на Нейчо Wink Без да се обиждаш.
А с Ю общо взето няма кой знае колко имена, че и хубави, за да избягате т директно кръщаване.
Също и с Н, съдържащи Ю... там пък никак.
Освен да го кръстите - Ню Crazy Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт