Странните порядки и навици в чужбина

  • 687 736
  • 5 512
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9 725
А как е при вас с точността?
   
Мъжът ми има невероятната способност да пристигне точно на минутата, нищо, че е пътувал 4 часа, например. Интересното е, че успява и в София да е точен. Научи и мен. Преди това бях точна само на работни срещи и такива, при които се чакаме навън.

# 106
  • София
  • Мнения: 38 595
Преди ми бяха направили впечатление постове на МГМ как децата си лягали в 5-6 следобед.

# 107
  • Мнения: 2 237
Най-голямата ми мотивация да се преместя в друга държава би била възможността да си изхвърлям боклука, когато ми се прииска, а не в предварително определени дни.
Сега планирам кога да ядем риба в зависимост от графика на събиране на отпадъците
На мен дори веднъж ми пратиха глоба. Имаме една къща - джудже на 40 минути от нас, но се води Виена, където дори в контейнера е забранено да се изхвърля в неделя. Обаче на нас ни предстоеше пътуване за четири седмици и решихме, че не можем да оставим торбата с отпадъци от храна в двора, та тихичко и тайно я изхвърлихме в неделя. Връщаме се след месец- глоба в пощата: "На този и този ден в толкова часа сте хвърлили отпадъци в тази кофа." Laughing

# 108
  • MI
  • Мнения: 11 822
Забравихме прословутото биде в Италия. Има го навсякъде, а се продават и походни такива за когато ходиш в нецивилизована страна, в която не се ползват бидета. Французите са "мръсни" защото не ползват биде.  Joy И извън бидето са нация, малко вманиачена на тема чистота. На мен не ми пречи, защото и аз съм така, но определено прави впечатление.

Контейнерите с карти за отваряне ги има и тук, но не са толкова масово разпространени още. Гадното е, че ако объркаш при разделното събиране после знаят точно кого да глобят по този начин.  Laughing

А как е при вас с точността?
Много, ама много зле. Laughing Не се шегувам, ако поканиш гости е рядко да дойде някой с по-малко от половин час закъснение. Аз вече си го калкулирам като ги каня.

където продават абсолютно всичко - от стари ковчези през детски колички до изхвърлени плочки и дамиджани.
#Crazy Леле, сериозно ли? Тук има само магазини за втора употреба, извън Милано в малките градчета. Има интересни неща, но като цяло цените не са толкова ниски а и няма такива странни неща.

# 109
  • Мнения: 2 218
На мен ми е любопитно за цените на услугите в другите държави.
Например тук за подстрижка на връхчета на дълга коса сумата е около 30 евро.. Rolling Eyes За мен лично 30 е прекалено висока цена за такава услуга и сама се научих да подрязвам краищата си. Simple Smile


Веднъж ми беше изгорял фара на колата, бяхме точно на паркинга на Lidl и приятелят ми реши да смени крушката. Една възрастна жена запали цигара и се подпря на колата си (беше през място от нас), наблюдавайки го с интерес.. Същото е и ако отвориш предния капак на колата си, дори и ако си пред вас. (Един познат живее в кооперация и така се сдобил с "публика.") ...'Германецът' рядко ще се заеме да прави/поправя нещо сам (по кола например), за тях повечето такива действия са странни особено ако не се извършват в сервиз. За мен това е леко дразнещо, но рядко ми е случвало.. не че ме интересува мнението им.

# 110
  • Мнения: 3 677
Смешно ни е на нас, ама като си дооправиш сам таратайката, и застрахователите може да ти  откажат  после да ти платят,ако нещо се наложи. Няма да минеш и преглед, което озна4ава да останеш без кола, докато все пак не склониш да платиш на  у4илият три години затова механик.
 

# 111
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Аз работих в Белгия и там освен целуването и пикаенето по улиците ми правеше впечатление:-).
Второто и тук го има. На центъра, посред бял ден, не се притесняват въобще.

# 112
  • SF
  • Мнения: 21 249
Тази тема е от най-интересните за мен:) Само ви моля, когато казвате "ТУК правят така, ходят така...", казвайте къде е това "тук", дори и вече да сте го споменавали и другите да са горе-долу наясно. Ще се натрупат страници, няма да изчитаме всичко и цялата тема и ще е трудно да се връщам назад, за да следя даден ник дали е обяснявал къде е неговото "тук". Simple Smile

Много бях впечатлена как зимата за Коледа всички мацки в Холандия се бяха изтупали със сандали, боси пръсти и нагоре палта. Аз се тресях от студ със зимни ботуши, шал и яке, а те с летни рокли, сандалки и разкопчани палтенца.
Същото беше и в Англия, Франция и Белгия - педикюр, сандал, нагоре тънка рокля и палто.

Целувките във Франция и Испания не са точно "целувки", а просто допиране на бузите. Винаги много съм се забавлявала с други българи, които не знаят това и при доближаването на главите праскат целувки по бузите. Обикновено момичетата са изумени от тази "българска близост". Все следват някакви обяснения от типа "ние като целуваме - целуваме, а не се лигавим"... Особено смешно ми става, когато наше момче "награби" някое хубаво френско момиче. Simple Smile После тихичко се кикоти: "Айде вече да си тръгваме, та пак да се целуваме".

В Парижкото метро през зимата често могат да се видят хора с отворени летни обувки. В края на миналия ноември кацнахме в Мадрид и взехме метро до центъра. В сравнение с останалите пътници, се почувствах като ескимос - бяхме най-облечените хора. По едно време ми стана неудобно от начина, по който изглеждам и поне разкопчах якето и развих шала.  Момичетата бяха с обувки тип балерина и сака нагоре.  Не че на някой му пука, но бяхме много странни с навлечените си тонове дрехи на фона на всички останали.

# 113
  • MI
  • Мнения: 11 822
На мен ми е любопитно за цените на услугите в другите държави.
Например тук за подстрижка на връхчета на дълга коса сумата е около 30 евро.. Rolling Eyes За мен лично 30 е прекалено висока цена за такава услуга и сама се научих да подрязвам краищата си. Simple Smile

Тук (сателитно на Милано градче) подстригването е около 15 евро. Зависи къде ще отидеш, разбира се, говоря за среден клас салон. Ако искаш при някой известен, плащаш повече. Ако ти се рискува, отиваш при китайците, и под 10 евро вземат но с хигиената са  Sick

Да, за целувките е така, не е много учтиво да олигавиш някого.  Laughing Обаче прегръдките са си нещо в реда на нещата.

# 114
  • София
  • Мнения: 9 321
В Украйна цените на някой услуги са много евтини, чак нереални ми се струваха на моменти.
Предплатена карта с 8гб интернет, смс-и, минути за разговори +  стартов пакет е 150 гривни (10лв), а после на месец е около 120 гривни - 8лв.  Подстригване в зависимост от дължината е между 40 и 60 гривни - между 2.50лв и 4лв боядисването е между 70 и 100 гривни, някъде между 4,50лв. и 6лв. Храната също е доста евтина, както и ходенето по заведения - голяма пица 36см в заведенията по-нисък клас е около 30/35 гривни, което е около 2.20/30лв в заведенията по висок клас е и до 50/60 гривни - около 4лв. Има и по-скъпи заведения, но и там цените са сравнително ниски сравнение с БГ. Цените на техника, слушалки и подобни са по-евтини, но не с много. Но пък дрехите и обувките са скъпи бая при това. За други неща не се сещам, ма за престой две седмици, това за услуги и цени са ми впечатленията.

# 115
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Това с фризьорските услуги е повсеместно в континентална Европа, а на Острова сумите са още по-безбожни.

Г-це, а знаеш ли какви са им заплатите? При по-високи цени никой не би потребявал въобще.

# 116
  • Мнения: 2 218
Смешно ни е на нас, ама като си дооправиш сам таратайката, и застрахователите може да ти  откажат  после да ти платят,ако нещо се наложи. Няма да минеш и преглед, което озна4ава да останеш без кола, докато все пак не склониш да платиш на  у4илият три години затова механик.
То за плащането е ясно.Simple Smile) Но аз на приятеля си имам доверие, защото е завършил такава специалност. Колата ми мина безпроблемно TÜV преди около месец..; ))
Специално за техническия при автомобилите знам, че е забранен тунингът и, колкото и да е изправна колата, докато не премахнеш някои неща, които се сложил впоследствие, няма как да получиш TÜV. Но аз нямах предвид сам да ремонтираш автомобила си, а елементарни неща като това - да смениш изгорялата крушка на фара или да смениш маслото например. Неща, които би трябвало да може да прави всеки мъж. Peace

Последна редакция: вт, 03 май 2016, 12:04 от green_eyes14

# 117
  • SF
  • Мнения: 21 249
Целувките и прегръдките много се разпространиха и в България в последните години. Откакто запътувахме по-често и почти всеки от нас има близки, които живеят постоянно в чужбина, гледаме повече филми и тв риалитита, вече се научихме и тук да се целуваме. Особено го разпространяват младите хора, които са много по-приспособими и лесно възприемчиви и нямат  навици, както възрастните.
Когато бях студентка, много се впечатлявах от целувките между мъже на гръцките и арабските студенти. После те почнаха да ни целуват и нас и така лека-полека не беше впечатляващо. Даже се впечатлявах, когато двама от тях се срещнат и само си махнат за поздрав, щото и те от нас се учеха да не се поздравяват по 4 пъти на среща и след 2-минутен разговор да се разделят по 4 пъти.

# 118
  • MI
  • Мнения: 11 822
Но аз нямах предвид сам да ремонтираш автомобила си, а елементарни неща, като това да смениш изгорялата крушка на фара или да смениш маслото например. Неща, които би трябвало да може да прави всеки мъж. Peace

Това си го правят сами, не е забранено. Поне ММ и тези, които познавам, със сигурност има и такива, които за подобни неща тичат на механик.

# 119
  • Мнения: 1 825
В Гърция подстригване, боядисване, измиване, изсушаване е около 50 евро. Но има дни от седмицата, в които всичко това е на промоция и струва 15 евро. Иначе стандартна подстрижка с измиване и изсушаване е 20 евро.
Мъжкото е 8-10 евро.
Маникюр, обикновен - около 10 евро
Ноктопластика - 30 евро
Поддръжка - 15-20 евро
Кола маска не е толкова популярна, както в България. Правят е с лентички и много боли.
Лазерната епилация е популярна, но е доста скъпа. Излиза около 2000 евро  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт