Uraaa! Плуване за бебета!!!!!

  • 42 035
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
много гитино запазвам го при фаворитите  Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 6 261
ara75, басейнът е на комплекс "Ясен" и след ремонт. Плуването за бебета най-вероятно ще е в понеделник от 7, защото тогава в 5 часа сменят водата. Александра (инструкторката) каза, че не само см,енят водата, а и измиват целия басейн преди това. Иначе на картинка басейна изглежда добре. Лекциите не са на басейна, а в консултански център "Хела".
Бебето е с мама във водата. Аз по принцип държах да е така. В Силистра, например, работят по друга методика и там майките не ги пускат. По принцип в Силистра, доколкото ми е известно,  работят предимно с деца от домовете и такива, които се нуждаят от специални грижи (например, с церебрална парализа). Чела съм постинги във форума на д-р Стойкова (тя работи с бебетата в Силистра; извинявам се предварително, ако бъркам името), така че ако случайно ни прочете отново, ще се радвам да даде още информация. А иначе едното от нещата, които трябва да науча Ади преди басейна, е да се къпем заедно под душа. Иначе няма да ни пуснат в басейна.

konstans, при някой методики по принцип работят само с бебета под 3 месеца, защото тогава още не е изгубен условния рефлекс да се спира дишането под вода. Бебетата в утробата на майката по обясними причини не дишат през носа и устата. На мене Ади тогава ми се виждаше много малка, кожичката й много нежна и т. н., но най-добре да питаш инструкторката.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 261
Момичета, понеже почвам леко да се обърквам къде какво точно от инфото съм постнала, ще ви напиша по-важното от лекцията. Копие от постинга ще пратя на Александра (инструкторката), ако сметне за нужно да ме коригира. Все пак според мен е най-добре да се срещнете и лично, защото аз първо не съм спец по въпроса, второ може да изпусна нещо важно и трето може би има известна разлика  при по-големите и по-малките бебета.

Лекция "Плуване за бебета", консултантски център "Хела", инструктор Александра Николова
(Лекцията беше за понеделник, 10.04., от 17 часа, но я преместихме от 19 заради режима на Ади; цена 10 лв. - според мен си заслужава парите)

Плуването е в минерален басейн на комплекс "Ясен" в гр. Банкя. Вход за майки - 3 лв., за бебета - 1 лв., инструктор - 6 лв.

Едно от най-важните неща е аклиматизацията на бебетата. Постепенно трябва да се научат да издържат 15-30 мин. при темп. на водата 30-32 градуса.

Бебето трябва да има различни играчки "за баня" - плуващи и потъващи, канчета, кофички и т. н. Трябва да може да се къпе под душ и да търпи да му се плиска вода в лицето, също да е виждало майка си по бански и с плувна шапка на главата. Детето задължително трябва да е обуто с гащички.

Аз се поразтърсих за специалните памперси за плуване, но в нашия квартал по това време не намерих. Също така не знам колко струват и дали не натежават във водата, като се намокрят. Ади вече си има бански, син, ето такъв: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=167&products_id=1945, но с най-важното - аклиматизацията, още не сме почнали.

# 18
мили майчици, аз съм Александра - инструкторката по плуване от "ХЕЛА". благодаря на Сия за хубавия отзив и препратката към този форум.
ще съм кратка - за бебета от 1 до 6 месеца е най-добре да се започната занятия в домашната вана - голяма, ако имате. Ако не - голям леген (за 50-60 л.) също позволява някои упражнения, подпомагащи запазването на рефлекса за задържане на дишането при попадане на вода по лицето. след 6 месеца нещата се променят - работи се по друг начин - повече игри за да развием наново този рефлекс. към 10 месеца - 1 година и по-големи - най-добре е в басейн. В София не съм намирала топли, а в Банкя - в "Ясен", водата е между 30 и 32 градуса. Аз не ги уча да " плуват" в буквалния смисъл. Целта е удоволствието от движението във водата и положително отношение към гмуркането - да няма детето страх да си потопи главата и даже да проплува 2-3 метра между ръцете на мама и тати, например. При тези умения истинското плуване се научава много по-лесно, на то може да започне след 4-5 години и е свързано с прпорциите на децата. Бебетата не могат да плуват като възрастните, но обичат водата като тях, а може би дори и повече.
Избягвям да пиша много - ще ме обвинят в реклама. пишете ми на
al.nikolova@mail.ru

# 19
  • Мнения: 373
Аз съм била в басейна в Банкя. Закрит е, водата е топла и изобщо е приятно. Памперсите за плуване са задължителни, просто защото бебето може да направи аки, докато е в басейна! Но не натежават толкова! Пък бебетата не винаги са в луд възторг от първия път, особено ако са по-големи, т.е. над годинка, или ако не са свикнали с вода.. Но постепенно свикват, даже започва много да им харесва, поне повечето бебета, които съм виждала в басейни, са така. Пък важното е, че има кой да ви казва какво да правите, стига да слушате инструкторката! За мен това беше много важно, защото в началото, когато дъщеря ми се роди, нямаше кой да ми казва какво да правя във ваната или в басейна! А до Банкя се стига лесно - от метрото - на рейса!

# 20
  • Мнения: 816
Имам един въпрос. Ще го поставя тука, че да може ако има и други мами, като мен - почитателки на горещата вода, да разберат.
Аз се къпя в почти гореща вода. Всеизвестно е колко е вредно за кожата, ама ако темп. е под 40гр. направо ми е студено. Съответно  и децата си ги къпя с много топла вода ( къпем се заедно и за това). Банята я запарявам, заради астмата на малката и после влизаме и се къпем и си седим под душа и си се топлим. И бебката е свискнала така на топличка вода. А ми се иска да я доведа да "поплува" малко. Какво да направя ? да я подготвя ли няколко дена поне предварително, като й смъквам температурата на водата докато се къпем или не? Хъм newsm78 Че иначе може 33гр. да й се сторят мноооого студенички, както и на мен Wink
  bouquet

# 21
  • Мнения: 373
Да, добре е да свикне бебето в такава температура, поне така аз знам... Ама тя трябва да ти каже!

# 22
  • Мнения: 2 663
Момичета ,реших да опитам и аз с плуването,нищо ,че Константин е толкова малък,а и от това,което е писала Александра не виждам да има проблем....
Та...понеже аз живея точно на другия карай на града(да не кажа извън него) и съм с кола може да се разберем с някои от вас да ходим заедно....

# 23
  • Мнения: 131
Ей,  добре сте вие! Ние във вода газим, ама за "плуване" не съм чула   smile3518
Някой от вас момичета да знае за такова чудо из Варна? Толкова ще е хубаво за бебчетата  sport027

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
мили майчици, аз съм Александра - инструкторката по плуване от "ХЕЛА". благодаря на Сия за хубавия отзив и препратката към този форум.
ще съм кратка - за бебета от 1 до 6 месеца е най-добре да се започната занятия в домашната вана - голяма, ако имате. Ако не - голям леген (за 50-60 л.) също позволява някои упражнения, подпомагащи запазването на рефлекса за задържане на дишането при попадане на вода по лицето. след 6 месеца нещата се променят - работи се по друг начин - повече игри за да развием наново този рефлекс. към 10 месеца - 1 година и по-големи - най-добре е в басейн. В София не съм намирала топли, а в Банкя - в "Ясен", водата е между 30 и 32 градуса. Аз не ги уча да " плуват" в буквалния смисъл. Целта е удоволствието от движението във водата и положително отношение към гмуркането - да няма детето страх да си потопи главата и даже да проплува 2-3 метра между ръцете на мама и тати, например. При тези умения истинското плуване се научава много по-лесно, на то може да започне след 4-5 години и е свързано с прпорциите на децата. Бебетата не могат да плуват като възрастните, но обичат водата като тях, а може би дори и повече.
Избягвям да пиша много - ще ме обвинят в реклама. пишете ми на
al.nikolova@mail.ru


Ееее, супер сте...Хайде сега да организирате и  раждания под вода като в останалия свят

# 25
  • Мнения: 131
И ако на някой му е интересно, то в това руско сайтче има поне малко теоретична информация за бебешкото плуване  smile3554 http://www.yamama.ru/baby/fun/swim.html
А и тази статия е интересна  smile3529 http://www.yamama.ru/baby/fun/swim2.html

# 26
  • София
  • Мнения: 6 261
Момичета, пускам ви един абзац от старите броеве на сп. Мама" във връзка с подготовката на бебоците за влизането в басейн:

Предварителна подготовка за лятото

"Ако детето е на около годинка и може да стои изправено, могат да се започнат водни процедури. В леген или вана от разстояние 30-40 см обливайте с душ или лейка детето. Първоначално се обливат само крачетата до коленете, после - цялото му тяло без главата. Започва се с температура на водата 36 градуса С. На 3 дни температурата на водата се понижава с 1 градус, докато се стигне до 28 градуса С. продължителността на процедурата е около 1/2 час. Снабдете се с воден термометър!"

Лек ден на всички!

# 27
  • София
  • Мнения: 529
Ние ще отидем на лекцията след Великден.
Сия, започнахте ли с подготовката? По време на вечерното къпане ли я правиш или през деня  по някое време?

# 28
  • София
  • Мнения: 6 261
Не, по принцип татито къпе беба, той прави водата, аз само асистирам. Та си я прави пак ок. 37 градуса. Пък и бебешката ни ваничка е малка, за да си потапяме с беба физономиите вътре. А и водата трябва да стига до гърдичките на бебето, като седне. Инструкторката ще ти обясни по-добре на лекцията.

Иначе си имаме и средна вана за възрастни в банята, само че сме с 50-литров бойлер, та и тя отпада като вариант. Вчера купих на Ади от "Пакостник" надуваем басейн (Александра каза, че може и по-голям леген от "Метро") и ще ходим на гости при прабаба й с него, защото там имат топла вода, а и банята не е студена като нашата.
 

Последна редакция: вт, 18 апр 2006, 13:23 от Сия

# 29
  • София
  • Мнения: 3 688
Аз също имам елания да отида на тази лекция,и да пробвам мъника дали ще му хареса това занимание:)
Хайде да се организираме след празниците

Общи условия

Активация на акаунт