КОЗУНАЦИ - 2017/2018

  • 107 746
  • 752
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 11 706
Марчева,благодаря! Извинявам се,че се"изфуках"пред майсторки като Вас,но мн.ми харесва темичката,а и вие сте подстрекателки като тези дни обсъждате "Висш пилотаж",аз скромно,но с желание......................
Ама как няма да си се фукаш, след като си сътворила нещо прекрасно, този козунак който видях си е точно за "фукане".. мда. Сега този въпрос за "майсторки и висш пилотаж..." моля ти се, остави тези приказки, какви ги говориш, какъв пилотаж, какви майсторки, ние, основно аз и Моренка си се забавляваме и нищо повече.. май времето ни е в повече в момента, или просто си обичаме да си играем с тестото. Това е.  Преди ден Моренка ми "хвърли" рецепта да бретцел от козунак и сега той ми е в главата, Joy защото време имам тъй като не ходя на работа, дала съм си отново почивка и трябва да се забавлявам. Днес сътворих едни други нещица  и по-късно може и да пусна снимка , ама в онази тема, "Бързи кулинарни и...снимки и коментари" нещо токова ще да е, и Моренче да ти кажа, че сътворих един уникален хляб Чабата - оригинална рецепта е , е, нямам такъв хляб до момента. Точно като теб и аз си търсих и търсих точната рецепта, е, намерих я най-сетне, плюс това той бил  с  толкова  елементарна направа, че чак не ми се вярваше, че от това тесто ще излезе нещо, е, излезе превъзходния хляб. Нямам такъв до този момент. Той ще е оттук нататък.  Simple Smile Сътворих и други неща, щото си имам и приятни гости.  `Айде, доскоро!

# 436
  • София
  • Мнения: 11 706
Душа-камбана, ето ги и твоите кифли-миФли с форма на  бретцел.
Какво да кажа ли, ами няма какво да кажа освен , че са фантастични както всеки път. Много ми хареса да си играя с тестото, подава се на форми и както виждаш има и други , нещо като едни кифли от блога  на Мария Митева,  "Кулуракя" За съжаление не стават така изразителни, защото това е друг вид тесто, а онова е маслено и се работи прекрасно, казвам  го защото скоро ги правих и бях много доволна.
Ето ги и днешните. Метнах им и две шепи стафиди.



а, какво ще кажеш....молим... Grinning

# 437
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Страхотии, душа, браво, изглеждат душички/мекички, прекрасни!  smile3501

# 438
  • София
  • Мнения: 11 706
Страхотии, душа, браво, изглеждат душички/мекички, прекрасни!  smile3501
Отличничка!!  chef  Joy Joy
Давай следващата рецепта да се пробвам отново... Joy

# 439
  • Мнения: 7 279
Превъзходни!Друго не може да се каже bouquet chef

# 440
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Душа, а по коя работи тия красоти? Hug  Снощи дремех вече, та забравих да питам.
И тия изядохте ли ги вече, та бързаш за следваща рецепта. Laughing  Аз нямам повече от тези в блога, а сега си експериметирам с количеството на продуктите просто. Като последния ми опит е наистина мнооого близо до желаното от мен. Но пък толкова отдавна не съм правила традиционния козунак (с повечето яйца и мазнина), та и това съм си рекла да направя.

# 441
  • Мнения: 14 079
Нямате срам, ей! Naughty Аз съм на диета, а те козунаци, кифлички... Crossing Arms
Марчева, направо ми иде да си грабна 2-3 през монитора. bouquet

# 442
  • София
  • Мнения: 11 706
Душа, а по коя работи тия красоти? Hug  Снощи дремех вече, та забравих да питам.
И тия изядохте ли ги вече, та бързаш за следваща рецепта. Laughing  Аз нямам повече от тези в блога, а сега си експериметирам с количеството на продуктите просто. Като последния ми опит е наистина мнооого близо до желаното от мен. Но пък толкова отдавна не съм правила традиционния козунак (с повечето яйца и мазнина), та и това съм си рекла да направя.
Е, как по коя рецепта, твоята за козуначен бретцел, само че когато втасват те се подуват достатъчно, втасват и формата им на бретцел малко се губи. Разгледах ти отново рецептите и повече подобни няма. Аз съм се абонирала за там, при теб.
Не, не мога да ги хапна, защото както ти казах съм сама и затова се вихря, то от скука какво да се прави, освен това си имам добри приятелки, които не ме оставят да съм сама и аз добре раздавам, те само ме чакат да спретна нещо... chef Опитах само една кифличка и толкова, че е тесто и го избягвам, знаеш не бива да качвам килограми...не че не мога, ама не трябва.
По кой "опит "работиш сега...не разбрах, дай да го разкостим..
душа, аз съм си дала отпуска отново и трябва  с нещо да се занимавам, то разходки, разходки, ама нещо ми писва от много разходки.. Mr. Green


Благодаря, девойки, прекрасни! Hug От скука човек може да влезе в прегрешения, ама моите прегрешения не са мнооого вредни, нали.. Simple Smile Ще ви хвърлям през екрана, вие само ги ловете.. Joy

# 443
  • Мнения: 6 713
Марчева, блазе им на приятелките ти.  Hug bouquet Много красиви бретцели си спретнала, браво!  smile3501

# 444
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
По кой "опит "работиш сега...не разбрах, дай да го разкостим..
Ами не съм решила категорично, но клоня към увеличение на маята. Ще повторя последния си опит с повече мая да видя как ще се отрази на плетката (искам я по-стабилна).   Thinking
Относно втасването и формата на бретцела (ако си карала точно по рецептата ми), мисля че са ти били по-дебели фитилите на теб - това е разликата с моите, според мен. Та моите са по-хрупкави (харесваме ги така), а твоите по-мекички (но и такива бихме яли с удоволствие, въпрос на настроение Simple Smile ) по мое мнение, доколкото преценявам от снимката.  

Последна редакция: чт, 27 апр 2017, 19:44 от Morena

# 445
  • София
  • Мнения: 11 706
Марчева, блазе им на приятелките ти.  Hug bouquet Много красиви бретцели си спретнала, браво!  smile3501
Ооооо, те ме обгрижват най-редовно и преглеждат да не би да съм се гътнала вече, ама пусто и този път оцелях.  Mr. Green Един път ти казах, че ще те поканя на гости, ти не вярваш, а на всичкото отгоре ще си тръгнеш и с къде баници, къде бретцели, къде кифли-мифли, само ми поръчай какво желаеш. РаботИМ и  по поръчка на клиента....фръц та пляс.  chef

Моренче, мен нещо ме домързя да ги правя по тънички и затова са по-дебелички.  Много си точна!! Абе, майстор си и през екрана виждаш.  Но са толкова хубави, че имам заявка за още, ама друг път ще направя. Сега ще мина на онези прекрасни "Виенски кифли по чешки". Ако има нещо да ми казваш по работата им, казвай докато е време, че вече са записани в онзи тефтер и само чакам малко време и настроение да ми дойде.. мда.

# 446
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Душа, няма тънкости при виенските кифли, действай,  и ти си майстор!
Благодаря ти за хубавите думи!  Hug

# 447
  • София
  • Мнения: 11 706
Щом казваш и аз ги спретнах днес, че Марчев се прибра за празниците. Да има нещо за кафето. Много добро тесто за работа, хем е меко, хем може да си играеш с него и да си правиш най-различни форми. Бързо се вдигна, ама то вече е достатъчно топло, а у нас има все още парно....При изпичането им не им се развали формата , т.е. не се отвориха както си споделила в рецептата, останаха си точно както ги поставих. В рецептата пише и още, цитирам по памет, "2 яйца от които заделете малко белтък за намазване..." е, на мен точно този белтък ми избяга при другото яйце и затова ставаха точно две яйца.  Mr. Green Гоних го, гоних го да извадя малко, ама пустото не се даваше и го зарязах и си счупих още едно яйце заради белтъка.. Joy  Няколко от кифлите се напукаха отгоре, изобщо не ми пречи, а защо се напукаха, ми не знам, тяхна си работа. На снимката точно затова и показвам една напукана. Много са приятни, оценени са.  Simple Smile Страшно бързо ги работих, бях като една фурия, защото исках кухнята да ми е оправена и всичко да е в ред когато си дойде Марчев, а не да ме заварва пак омазана в брашно, че ще ме изхвърли вече. Забранено ми е, ама той след три дни си отива....аз ще си се вихря отново.  Mr. Green

# 448
  • Scotland
  • Мнения: 1 405


330 гр брашно, 70 мл мляко, 10 гр жива мая, 50 гр масло+ олио, 90 гр захар, 2 яйца,щипка сол, ванилия,лимонова кора и сок от него,стафиди,накиснати в ром/коняк. Маята в топло мляко с малко брашно се прави на кашичка и се оставя да шупне.Яйцата се разбиват със захарта.Всичко се сипва в хлебопекарната и се пуска на програма тесто. Моята отнема 1,30 ч. Вадя след това тестото, с намаслени ръце, разделям на три, слагам плънка по избор (шоколад, орехи, локум, мармалад, сушени плодове, и т.н.) и сплитам. Махам бъркалките на хлебопекарната, връщам козунака и пускам на печене, на най-светла коричка!!!
Вече 5-6 пъти, след Великден, правя по този начин, омита се за секунди, и не е преувеличено да кажа, че това е най- вкусното козуначе, което съм яла някога  Mr. Green Точно този от снимката го правих със суха мая, на 330 грама, без да искам изсипах почти цяло пакетче, което е уж за 500 гр брашно, но пак стана, даже по-огромен от предните  Grinning Конци, мекота, всичко си има. Рецептата е от Джемма (проверих си записките, само е намалена), съвети и хитрини от Морена и други потребителки. Благодаря ви!
Който иска да си хапне вкусен, но и адски лесен козунак, това е рецептата  bouquet

# 449
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Браво, душа, да му е вкусно на Марчев! Simple Smile
Jinxey, радвам се да съм ти била полезна! Simple Smile

Аз извадих яйцата и утре ще действам, че моите (татко и щерка) ще ходят на риболов и ще съм сама.
Ще меси машината, та няма да малък, а пак среден козунак..., ако не сънувам  друго де.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт