Искам да кажа ... (77)

  • 62 862
  • 739
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: X
Много сте свежи, Алечка. Simple Smile Хубава ти е косата, одобрявам. bowuu

И аз ще оправям днес. Идва и майстор и ми изцапа и съответно ще измия навсякъде. Ама няма да си давам много зор, неделя е все пак. Планът за днес е да си направя кафе и да гледам филми.

# 526
  • Мнения: 679
Жармен, гофретите ги правя така:
4 яйца
1 непълна чаена чаша олио - около 200мл.
1/2 чаена лъж. сол
2 пълни сyп. лъж. захар
1 литър прясно мляо
Брашно като за гофретена смес - знаеш каква гъстота трябва да има -  малко по-гъста да е от тази на палачинките
1 бакпyлвер

Има значение дали млякото ще е нискомаслено или не. Като е с висока масленост стават по-вкyсни.

Алечка, много симпатична двойка сте!

Докато мъжът ми и детето спят, гледам "Търсене на дом по света" по Травел Чанъл Simple Smile Страхотно е!

Последна редакция: нд, 15 май 2016, 13:33 от Свежина

# 527
  • Мнения: X
Свежина  Hug Мазнина не виждам в сместта  newsm78
 Сега видях , че имам само 200-300мл прясно мляко  Joy  - синчето го е изпило с какао  Laughing
В миг на някаква лудост за секунди спретнах и пуснах някакъв измислен хляб в хлебопекарната . Тя отлежава от векове - дано не ме провали . Днес троха нямам в къщи  Laughing
 Вчера изхвърлих половин хляб - мухлясал - ядем го цяла седмица  Laughing

# 528
  • Мнения: 679
Много съжалявам! Сега ще го поправя, за да не е разпарчетосана рецептата - на око слагам олио, около 200мл. После самия гофретник не го мажа с нищо

# 529
  • Мнения: 679
За хляба - от години го правим по тази рецепта и става много хyбав.
Бърз бял хляб в хлебопекарна

# 530
  • Мнения: X
Свежина  Hug
Аз си имам една моя измислена рецепта и горе - долу е като тази . Но без сухо мляко - с кисело или по -скоро е айрян .
 Ще пробвам гофретите - но половин доза може би.

# 531
  • Мнения: 39 653
В момента гледам Ана Каренина по бтв.
Като видя Ана и се чудя на коя актриса ми прилича.....чудя се, чудя се и се сетих! Еврика!
Прилича ми на Жаки!

# 532
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Алечка, много си различна с руса коса, но и тя ти отива. Много сте сладки на снимката - а накъде води стълбичката?

Замислих се - не съм яла гофрети. Не мога да се сетя за причина. Сигурно все съм го отлагала (яденето на гофрети). Замислих се също колко ли още неща съм отложила така и не съм стигнала до тях newsm78
Надявам се, че не съм пропуснала нещо важно...
Но взимам решение вече нищо да не отлагам.

# 533
  • Мнения: X
Свърших си работата и сега се наслаждавам на кафето си. По-късно ще си пусна да зяпам нещо, сега ме заболя главата.

Гофрети съм яла, но не съм правила сама. Не ми се занимава а и закуските се опитвам да са по-здравословни и леки. Сутрин и без това нямам никакъв апетит, ама нали било полезно и се мъча да хапвам.

# 534
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
Алечка, приятна гледка си! Hug

Ние водихме малката на куклен театър и междувременно се сдобих с подарък за рождения си ден. Както от няколко дена нищо не ми хрумваше, а мъжът ми все ме питаше какво искам, така и като влязох в магазина набързо ми дойдоха идеи и излязох с обувки, чанта и портфейл.
А най-голямата изненада беше, че с касовите бележки участвахме  в томбола и спечелих ваучер за 50 лева. Сефте печеля нещо! Party

# 535
  • Бургас
  • Мнения: 7 428
Водих децата на плажа. Цвети вече направи първата си баня Simple Smile Едва излезе от водата. Мариана проспа повечето време, но след като се събуди категорично отказа дори да стъпи на пясъка. Стоя си кротко в количката Simple Smile

# 536
  • Мнения: X
 Аз ще изчакам да се изпече нездравословният ми хляб , че нямам удобен контакт за нездравословните гофрети Grinning
 Сега ще пробвам с олио . Друг път с краве масло .

# 537
  • Мнения: 14 378
Благодаря ви, момичета  Heart Eyes

Светалчо, мостчето минава над басейн. Много беше красиво и украсено за сватбата, обаче след церемонията рязко се раздуха и смръщи и не успях да направя снимки.

Ние сборихме чистенето, мъжът ми отива да играе футбол, а една дружка ще мине през дома да пием кафе.

Завиждам на Цвети за първия плаж  Heart Eyes

# 538
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 200
Алечка[/b,] много сте хубави, завидях благородно аз не съм ходила на сватба от седем години Simple Smile


Акашче, честито много е приятно така.

Счупих се от работа по двора в единствения почивен ден обаче толко ми беше нервно от сутринта, че само това ме вкара в дзън Simple Smile

# 539
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Лина, значи вече става за плаж?! Та чак и водата става за къпане? Блазе ви! Възползвайте се максимално и заради нас, които сме далеч от морето.

Алечка, значи мостче, казваш. Имам слабост към мостчета и мостове всякакви - дървени, каменни, въжени, семпли, величествени - всякакви. Може би заради слабостта ми към всякакви водни пространства - реки, езера, ручейчета, водопади - няма значение, важното е да е вода сред природа.
Алечка, а къде беше сватбата?

Общи условия

Активация на акаунт