Искам да кажа ... (77)

  • 62 861
  • 739
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 22 036
Що пък ще я чакате? Настройваш я и на сутринта имаш хляб. Аз си правя и хляб и тестото за пиците и за пърленките (еднакво е).

# 631
  • София
  • Мнения: 17 375
Янечек, малко е трудно да хванеш момента, в който да ги извадиш - обикновено са още меки на опитване и стават хрупкави като изстинат, та с опитване не става. Като замиришат пък, вече са препечени Grinning
Аз ги бъркам и наглеждам честичко. У дома само така ядем фъстъци, печени от нас, та вече ги усещам, но в началото много ги изгарях.
Чела съм и съвет като се извадят от фурната, веднага да се изнесат на студено - та ги вадя на терасата Simple Smile Не помня вече за какво го препоръчваха...

# 632
  • sofia
  • Мнения: 8 955
Руми, хич няма да я чакаш. Даун е написала за отложения старт. Аз го практикувам сутрин зареждам и като се приберем имаме готов хляб.
Не ядем повече от преди. Просто по-малко количество засища, сравнено с купешкия.
Всякакви теста в нея се месят.

# 633
  • Мнения: 11 726
Даун, ми като за първи опит я чакахме. Децата надничаха през прозорчето с едно фенерче на всеки 10 минути  hahaha
Като задобрея ще използвам и отложения старт  Crazy

# 634
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Ходихме на лекар за тия бодежи, някаква невралгия каза лекарката.Надявам се да е бял кахър.

Сурови фъстъци и всякакви ядки пека в микровълнова,на 5-6 минути,като отварям и разбърквам.Вадя ги преди да изглеждат готови,че иначе се препичат.Трябват им десетина минунти да поизстинат и да "дръпнат", за да са хрупкави. Понякога се налага да ги допичам,де  Crazy.Ама ние ги обичаме препечени  Peace

Ша,виждам,че си по бански вече  Crazy.Чудесна форма и формИ  Sunglasses

# 635
  • Мнения: 22 036
Руми, аз още се кефя да гледам Simple Smile. Много е приятно, а и миризмата си я бива.

# 636
  • Мнения: 39 653
Самира, жалко, че ви е развалил празника, но цената е съмнително ниска... При тази обявена цена на бройка, аз бих имала едно на ум, че може да има проблеми с това студио. На сина ми албума от детската струваше 30 лева, а от 4-ти клас - 50 лева. Доволна съм от това, което съм получила. Дискове не са ни давали, и това преди време все пак тези цени. От тогава досега колко пъти се вдигаха цените, 10 лева е за някой, който няма техника и нищо не може Peace

5 лв. за диск сме давали в предучилищната. Прилично качество, отделено внимание на всяко дете. Надписан диск. Това за провинцията.

# 637
  • Варна
  • Мнения: 6 368
Подстригана съм, боядисана и с оскубани вежди. Направо станах трепач.  Grinning Е сега чакам моя мъж да се прибере и да ми каже колко съм красива!  Flutter

Самира, ама че неприятна случка! Явно е бил много крив този фотограф! ooooh!

# 638
  • София
  • Мнения: 17 375
Аз сигурно съм от малкото хора, които не харесват хляба от хлебопекарна. Пробвах сума ти рецепти, нцъ.
И по-добре де  Laughing

# 639
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Подстригана съм, боядисана и с оскубани вежди. Направо станах трепач.  Grinning Е сега чакам моя мъж да се прибере и да ми каже колко съм красива!  Flutter
Честито Party! Дай да видим и ние и ще потвърдим  Wink
От домашна хлебопекарна не съм яла ни-що  Crossing Arms.Няма кой да ми предложи  Thinking.

# 640
  • Мнения: 12 001
      Самира, много неприятно! Но вие не проучихте ли работата на този фотограф, нямахте ли препоръки?
      Сега на нашите деца им предстои заснемане, родителите, които го организират са се доверили на някого, който вече е снимал в училище по друг повод.


      Имам един въпрос. Аз не съм голяма майсторка, даже почти никаква в кулинарията. А синът ми все се заглежда по мъфини- такова чудо не съм правила, а и гледам да не му купувам, защото все разни опаковани намирам. Някоя добра душа би ли ми предоставила рецепта за мъфини, но да е като за г...ръка "майсторка"- да не изисква време и дебнене на "момента" и т.н. Praynig

# 641
  • Мнения: X
Аз дали щото не съм добре в момента - нещо ми мирише хляба . Мишо си го яде доволно .
 То аз и болна и здрава - все нещо намирам кусури . Така казваше и свекърва ми / Бог да я прости / - "прави го и после не си го харесва"  Grinning
Не успяхме да напълнеем откак имам хлебопекарна -  децата ми са като щиглеци . Аз заслабнах в последно време .
Машината ни писна на няма и половината година и  вчера дет я изтупах от прахта Grinning
 Сина ми иска мекици - нямам сила да меся - та ще поработи пак.
 Става страхотен тутманикохляб в машината обаче .
Светкавица първите ми мъфини станаха идеални - късмета на новака .
Че бяха и за рожден ден  и то на приятелка на дъщеря ми  Laughing
http://www.supichka.com/2011/05/blog-post_19.html
 

# 642
  • София
  • Мнения: 17 375
От сайта на Супичка, който е дала Жармен, винаги всичко ми е ставало, няма грешка там  Peace

# 643
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Янечек, независимо къде ще ги печеш - във фурна или в микровълнова, добре е да ги разбъркваш.
За това дали са готови, можеш да се ориентираш по цвета - като станат леко бежови под розовата люспа, са готови.

# 644
  • Мнения: X
Според мен не си търсят извинение, а наистина вярват, че пращайки детето в ясла, то ще се социализира, обикновено невежество. В тази прекалено млада възраст социализацията става в семейството - от там се започва и постепенно се разширява кръгът на контактите. Яслата винаги е нещо гадно за детето и е стрес, градината вече може и да допадне на някои деца, особено на деца над 4 и половина години, те наистина имат нужда и от контакт с другарчета, разбира се тези другарчета не бива да са 30, разположени в помещение като за 16.
Това е моето мнение.
Не го написах на Белла, защото надали това иска да чуе, но негативите са по-големи от позитивите.  Peace

Хубави снимки, Лиляна!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт