Снимки, направени със смартфон - 2-ра тема

  • 80 937
  • 744
  •   1
Отговори
# 435
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Аз имам "обективи" от алиекспрес. Верно са смехотворни. Единият е "макро", който всъщност е като микроскоп. Снима мъгляво предмети, които са почти опряни до т.нар. обектив. Толкова трябва да доближиш, че не се разбира какво снимаш. Другият уж обхваща по-широко за снимка, ама не прави нищо и другият е fisheye, което също не става за нищо, можеш по-сполучливо да си направиш с някоя програмка на телефона.
Ей на "fisheye":
Скрит текст:
354740
И макро:
Скрит текст:
15466

Последна редакция: чт, 23 фев 2017, 17:16 от Cyberspace

# 436
  • ГО
  • Мнения: 3 955

Една снимка, направена в движение, без филтри и т.н.

# 437
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Аз бях на разходка и си намерих КУКУРЯЦИ  Simple Smile Heart Eyes
(за съжаление бяха все на сянка)





После се разрових из нета - какви невероятни цветове имат, тук за съжаление бяха такива, но пак са красиви. Омръзна ми от зимата и сивото, искам цветове.

За предизвикателство - какво ще кажете за пролет, вода, сгради или са много общи? Една от тези разбира се. Или природа, облаци? Не е задължително снимките да са от този месец или ден, според мен ще бъде забавно. Награди няма да раздаваме  Simple Smile

# 438
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 832
Обаче да не е кратък срокът за това предизвикателство, примерно седмица за облаци и пр. Не винаги човек има възможност да снима или да качи тук снимка.
И друго се сетих - снимките обработвани ли ще са, или кой както реши? Аз не ползвам нищо от екстрите на телефона - нито филтри, нито разни ефекти.

# 439
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Тъй като няма състезателен характер - мисля, че може всеки да реши дали да ги обработва и това да е разрешено. А за срок - аз по-скоро мислих за 10 дни или 2 седмици. Като може само да ограничим до 3 снимки на човек може би? Или пък няма смисъл - идеята да се забавляваме все пак

# 440
  • Мнения: 5 332
Аз съм за облаците като първо предизвикателство.Иначе предлагам да е по една седмица и по 5 снимки на човек,например.

# 441
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
При резки промени в температурите изгревите са най-хубави. Добро утро от бургаският плаж

# 442
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
УАААУ! Много красиво!  Heart Eyes

# 443
  • Мнения: 53
Мадлена, много красиво! Обичам морето и неговите изгреви и залези!

# 444
  • Бостън
  • Мнения: 13 494
Ще се проразтърся за облаци (нали важното е да са с телефона, а не нови?), а за да се посмеете ви пускам снимка от 3 ам тази сутрин (аз гледах оскаров филм маратон)

# 445
  • Мнения: 8 163
Много ми допада идеята за облаци. От неделя до неделя?

Кама4е, красота.

И аз като уа_уа намерих кукуряци в квартала. Съжителстват с кокичета, а парковата управа в нахвърляла тук-таме клончета от иглолистни. Много красиво се е получило.

# 446
  • Мнения: 1 786
Почваме ли с облаците ?

# 447
  • Мнения: 8 163
Почваме ли с облаците ?
Ами да почваме. Аз викам да не слагаме ограничение в броя, а само във времето: от неделя до неделя.

# 448
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Супер, започваме.
Само като предложение - незадължително - да пишем (ако помним разбира се) къде е правена снимката и ако е обработвана с какво. Ще бъде интересно.

От мен юнски залез от 2015 година, в Бургас, през прозореца. Не е обработвана. (мисля, че съм я показвала в темата)

# 449
  • Мнения: 1 786
Според мен ще е хубаво и да казваме с какъв телефон сме снимали . Ето и от мен една снимка от 2015 , май е излишно да казвам от къде е  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт