Изпращане на лекарства до Англия

  • 2 775
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте! Налага ми се да изпратя лекарство, което се изписва по зелена рецепта, до Англия. Някой може ли да ми каже дали се изисква нещо по-специално и правят ли проблем?

# 1
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Рецептата да придружава лекарството и на декларацията да пише какво е вътре.  Peace И няма гаранция, че пак няма да го спрат. Пробвай с куриер.

# 2
  • София
  • Мнения: 16 070
Изпращала съм лекарства/антибиотици и силни обезболяващи/ до Англия с Бълг. пощи.
Сложих ги в  джобовете на дънки и загънати в колета.
Пристигнаха без проблеми. Лелките в БП не се ровят в опаковката.
За зелени рецепти  не знам как е.

# 3
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
БП не са проблем. Проблемът е в УК. Затова да декларира, за да няма проблеми.

# 4
  • Мнения: 29
А тази декларация предполагам пак в пощата? И относно рецептата копие предполагам ще свърши работа, защото зелената рецепта си остава в аптеката след покупка, та утре ще ходя за копие...

# 5
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Да, питай за червена декларация на гишето, кажи ако искаш какво пращаш на служителката, да ти обясни и тя.  Peace

# 6
  • Мнения: 29
demmy, много благодаря за информацията, надявам се няма да има проблеми, а и е 1 кутия все пак...  Confused

# 7
  • Мнения: 8 906
На чие име е изписана тази зелена рецепта, ако човека, за когото е лекарството, не е в България?

# 8
  • Мнения: 29
На мое име е.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 150
аз трябва да изпратя таблетки като беналгин и билков чай на пакетчета за САЩ - ще пробвам по пощата, но какво да пиша на декларацията която се попълва и залепя на пакета? Дайте съвет!

# 10
  • София
  • Мнения: 16 070
билкови таблетки и билков чай.

# 11
  • Мнения: 2 450
Пиши хомеопатични средства, те е ясно, че няма нищо активно като съставка в тях, едва ли ги гледат. А билковия чай като нищо да го заподозрат за наркотици  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт