Английска гимназия - как да изберем

  • 1 385
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Хора, на какво мнение сте? Къде е по-добро образованието според вас? Направо ще предложа 2 конкретни казуса за София например.

Частна английска гимназия - http://www.uwekind.com/page/index/angliska-i-nemska-gimnazia
Първа английска гимназия - http://www.fels-sofia.org/

Според мен е редно да се разгледат в следния контекст:
1. Качество на образованието по английски език;
2. Допълнителни общообразователни предмети;
3. Професионализъм при предователите и отношението им към гимназистите;
4. Кандидат-студентска подготовка;
5. Социална среда - съученици;
6. Материална база;
7. Нещо друго ако се сещате

За бюджета е ясно. Частното обучение излиза далеч по-скъпо от държавното. Може би ми е интересно да видим все пак какви са нагласите спрямо частно/държавно обучение, що се отнася до английски език. Например, когато аз бях в държавна английска гимназия, някои частни такива се славеха със също много високо ниво на образованието, но пък там учеха разлигавените деца на богаташите. Какви са вашите наблюдения?

# 1
  • Мнения: 31
Според мен в България частното училище никак не е гаранция за добро образование, често само си дава парите човек.  Но пък за UWEKIND съм чувала положителни коментари, много общи и съвсем между другото, тъй че не мога да изкажа собствено мнение.

# 2
  • Мнения: 6
Между другото, сега осъзнавам, че наистина е много трудно да се даде обектива оценка в случай като този. Защото обикновено човек изпраща детето си или на едното или на другото училище. Нали, реално няма база за сравнение между двете... За това е и интересно да се чуят мненията на хората и всеки да направи преценка сам за себе си...

# 3
  • Мнения: 477
Категорично - Първа Английска. Изискват много, предлагат много, и в часовете се внимава. Поне в тези, които съм наблюдавала - английски език и английска литература.
За Увекинд мога да кажа само, че се изисква отличен немски. Нямам наблюдения върху тях. Съответно - препоръчавам другото училище, понеже покрива критериите за препоръка.

Общи условия

Активация на акаунт