Варицела при възрастни

  • 4 511
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте!
Може ли да попитам, в момента съм с варицела, но някои от пъпките като спях съм разчоплила, може ли след като мине 10 дневния период да нанасям контрактубекс.
Въпроса ми е дали ще има ефект, притесняваме да не ми останат белези.

# 1
  • Мнения: 11 340
Изкарах варицела за втори път на 30. Макар пъпките да бяха много зле белези не ми останаха.

Като паднат коричките може да нанасяш крем за заличаване на белези. Контратубекса е слаба работа. Има много по-добри. Обаче крема нанасяй вечер и не излагай кожата си на слънчева светлина, а денем маби витасин или друг билков и силно изграждащ и подхранващ кожата крем.

# 2
  • Мнения: 4 696
Aз бях на 23 г., когато се разболях, имах много пъпки по лицето, но забележими белези не ми останаха.

# 3
  • Мнения: 4 500
Аз я изкарах преди 6 години. Въпреки че не си пипах лицето, ми останаха няколко белега, все едно със сачми са ме стреляли  Crazy Не се виждат особено, но аз си ги зная.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Белези остават от много дълбоки и много пъти разчесвани пъпки ... може би. Аз бременна карах варицела, нямам белези, въпреки че така откачих от сърбеж една седмица, че се чесах на воля, дори и по лицето.
Може би зависи и от типа кожа.
Синът ми я кара и той тогава, много се чешеше насън. Той също няма белези.
Ползвахме Цикабио на Биодерма и Цикапласт на Ла Рош. Най-вече заради детето ги купих, покрай него се мазах и аз, когато не забравя.
Сигурна съм обаче, че нямаме белези от само себе си, не от хубавите мазила.
п.п. Тогава в няколко аптеки ми казаха да не мажа Контрактубекс поне 1-2 месеца след това, но така и не разбрах защо точно.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 374
Февруари карах варицела, на 38 години. Беше тотален кошмар, още не съм се възстановила изцяло. Имам белег над дясната вежда - не защото съм се чесала, а просто след като падна коричката, ми остана дупка. В началото бях страшно депресирана, не исках да излизам даже навън..с времето свикнах някак си.

Контратубексът е слаба ракия. Мазах с Цикабио на Биодерма, после си взех ей това скъпо струващо чудо, но ефект нямаше:
http://apteka.framar.bg/30006215/%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0% … D0%B3%D1%80-solco

Другите белези по тялото са леки. Според дерматоложката, това лято на морето ще се изличат. Дупката обаче няма как да се запълни  Tired

# 6
  • Мнения: 11 340
Другите белези по тялото са леки. Според дерматоложката, това лято на морето ще се изличат. Дупката обаче няма как да се запълни  Tired

И аз имах дупки - но за година две се заличиха.  Peace Отначало личаха, но после без да забележа съвсем ги няма. Купи си хубави витамини за кожа с хиалурон.

Ако много те притеснява тази дупка може да я инжектираш с малко хиалуронова киселина и се изравнява и заличава. РАзбира се не ти да я инжектираш, а лекар дерматолог  Crazy Там, където ходя на дерматолог видях как хора с белези от акне и шарка ги заличават така и бе поразително.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Наистина се заличават дупките с времето. Синът ми имаше 2-3 точно до носа и веждите от едни големи и дълбоки мехурчета, после от такива като падне коричката и остава дупка наистина. Мислех, че така ще си останат, изглеждаше почти невъзможно да се запълнят. Обаче няма и следа от тях.
А и дерматолог също би могъл да помогне  Wink

# 8
  • Мнения: 48
Благодаря за споделеното внимание. Ясно, е че никой продукт не би помогнал за заличаване на дупки.
Още ми е 6-ти ден, но съм сигурна, че ще имам дупки,защото на съм съм си разчесала няколко може би 5,6 . Надявам се поне да не ми останат белези но силно се съмнявам.
По принцип до 16-ти ми е болничния, а на другия ден съм на работа, може ли да ползвам помощни средства примерно фондьотен, в което пак силно се съмнявам.
Не ми се ще да си дам парите за тези мазила, при положение,че съм родила секцио, използвала съм контрактубекс и никакъв ефект.За фондьотена поне се надявам, че няма да има проблем.

# 9
  • Мнения: 11 340
Ами ти не четеш май какво сме написали.  Flutter

Това, че си ползвала Контратубекс без резултат не означава, че няма мазила по 70- 100 -300 лв., които помагат. Но дори и с Контратубекс има резултат ако бъдеш упорита и измажеш 3-4 туби.

Не виждам проблем за фондьотена

# 10
  • София
  • Мнения: 12 374
Другите белези по тялото са леки. Според дерматоложката, това лято на морето ще се изличат. Дупката обаче няма как да се запълни  Tired

И аз имах дупки - но за година две се заличиха.  Peace Отначало личаха, но после без да забележа съвсем ги няма. Купи си хубави витамини за кожа с хиалурон.

Ако много те притеснява тази дупка може да я инжектираш с малко хиалуронова киселина и се изравнява и заличава. РАзбира се не ти да я инжектираш, а лекар дерматолог  Crazy Там, където ходя на дерматолог видях как хора с белези от акне и шарка ги заличават така и бе поразително.
Мерси, ще потърся витамини. Дано и при мен се заличат..но аз вече свикнах, така или иначе. Инжекциите и подобни интервенции не са опция, изпитвам ужас от такива работи.

# 11
  • Мнения: 48
Благодаря на всички! Ще си взема витамините.

# 12
  • Мнения: 77
Здравейте! Включвам се в темата.Детето ми е с Варицела,аз сънм на 24 г.не съм карала,като малка.Постоянно се гледам за пъпки,не знам дали може да се заразя.Казват,че при възрастните минава по тежко...Ще си каже.След колко време може да се зарази човек.Интонационния период до 21 дни ли е?

# 13
  • Мнения: 21 275
Заразих се от дъщеря ми преди 4 години ,на 25 я карах.
За да не сърбят пъпките пих Ериус сироп по 10 мл дневно.
Мазахме се и двете с Биодерма Цикабио и крем ,и лосион.Белези нямаме.

# 14
  • Мнения: 77
Аз маликя го мажа с руско лекарство зеленио имам и вирасут пие изпоринозин сироп.Ще си каже...Не съм сигурна колко е инкобационния период,Вие след колко време се заразихте?

Общи условия

Активация на акаунт