Опоzнахте ли страната?

  • 4 945
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Опоzнахте ли страната, в която сте? Пътувате ли иz нея, посещавате ли и други места, градове, zабележителности, с цел да опоzнаете държавата, в която сте иzбрали да живеете?

# 1
  • Мнения: 966
Цитат на: rosa
Опоzнахте ли страната, в която сте? Пътувате ли иz нея, посещавате ли и други места, градове, zабележителности, с цел да опоzнаете държавата, в която сте иzбрали да живеете?


Da sas goliamo ydovolstvie no shte mi triabva dosta vreme canada e dosta goliama po plosht:))

# 2
От тук от там. Ама има още бая за обикаляне. В общи линии през лятото и пролетта основно почти всяка събота и неделя сме на някое походче в нова местност. Дано и за напред продължаваме така. Мнооооооооого ми херасва Wink  Grinning
ПП:Еле пък дистилъритата Wink  Laughing

# 3
  • Мнения: 645
ние пътуваме всекяка събота и неделя.
Доста сме видели от Ирландия, но естествено има много още.
И на двамата пътуването ни е страст, понякога даже хващаме самолета и заминаваме някъде из Европа.

# 4
  • Мнения: 3 634
Не съм... Още не съм била там горе дето слънцето грее денонощно през лятото, а зиме северното сияние сияе... Лапландия де. Ама някой ден, живот и здравя може и до там да стигна.

# 5
  • Мнения: 1 959
И ние съшто патуваме доста.Имахме и един уикенд в Дъблин от тогава обожавам GINNESS.Имаме оште какво да видим и от Англиа,но основното сме го вияли.

# 6
  • Мнения: 4 212
МНОГО ОБИ4АМ ДА ОБИКАЛЯМ,ДА ВИДИМ СЕГА ДАЛИ ЩЕ МИ ОСТАВА ВРЕМЕ. Страната е голяма и съм била на много места ,но и на много не съм.

МОФ, и аз много искам да го видя това северно сияние....ахххх

и до Германия искам да отида и до Париж...абе няма да ги изброявам¬навсякъде искам да отида, за сега да опозная Испания. Grinning ..4е и острови много има... Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 2 452
Както е казала Marianne, малко е трудно да се обиколи Канада за кратко време, особено с малко дете, особено като се пътува много на други места, но моето семейство познава отлично районите, в които сме живяли - Тороно (това си е печатна грешка, но я оставям, защото в Канада точно така го произнасят - нашите английски роднини много се впечатляват от "Тороно" Grinning  Grinning  Grinning ), Отава и Монреал. Ние с Изабела ходим непрекъснато по горички, по гости, по музеи, по паркове, изобщо навсякъде, където има "fun". Тя май е била в повече музеи от средно статистическия канадец Laughing  Laughing. Нашето семейство пътува много - нищо не ни пречи да отидем до Монреал на обяд с приятели да речем и да си се приберем вечерта. Освен това сме пообиколили и света, но ние сме от категорията на "гериатричните родители", т.е. оженихме се и се "обвързахме със семейни задължения" така да се каже малко по-късно и затова сме имали възможност да ходим и да се впечатляваме.  Wink
Лаура

# 8
  • Мнения: 1 959
Цитат на: Biju1
anjii другия път свиркай и идвайте на гости като пътувате към Дъблин.

Ние мислихме да идваме за рождениа ми ден но не стана.Мъжът ми на половина ирландец по башта и имаме доста роднини там.Ако доидем до година ште ти пиша обезателно,да си напражим една срешта.Забравих да те питам ти от каде си от Балгариа.Аз сам от Добрич

# 9
  • Мнения: 1 959
[ччuote="miravmbd"]
Цитат на: aniji
.Имаме оште какво да видим и от Англиа,но основното сме го вияли.

Ани,не се заяждам.Не ме разбирай погрешно,но кое е основнто на Аглия?Накара ме да се замисля
Просто ми стана интересно,кое имаш в предвид.
Кое е основното на една страна да се види-по- големите градове или по- историческите места, или пък по-туристическите места?
 Embarassed[/quote]
 Grinning  Grinning За мен е важно да видя историческите места обожавам да посешавам заматси, магазините не ме интересуват много.Тази година бяхме в Куба и не се спряхме за една минута просто и двамата сме запалени да посетим колкото се може повече исторически места.С една дума по - историческите места за мен са по важни от по-туристическите.Мога да ти препорачам за пример Йорк  там е просто супер.Имат центар на викингите с автентична миризма от онова време незабравимо е, Warwick Castle, Stratford upon Avon,това са само една час от местата кадето сме били. Grinning  Grinning

# 10
  • Мнения: 1 072
ОЩе има какво да видиме тука. Основно разходките , които правиме са все в Рим, 4е ни е удобно на 40. мин. пьт с кола. Преди две години много ходехме на едно езеро, кьдето е лятната резиденция на папата.  Но откакто сьм мама изобЩо не правя такива мероприятия Wink , като малкия 4овек стане голям Ще наваксаме. А и наШия татко не е много по обикалянето , пеШа, де, ина4е с кола оби4а. Пьк и за известно време работеШе в Рим и тогава не можех и да го накарам, толкоз му беШе втрьснало от пьтния трафик.

# 11
  • Мнения: 1 959
Йорк си ми остава в сърцето,относно Стратфорт е северно от Мидландс това е родното място на Шекспир.Ние за един ден ги навестихме и двете (Warwick Castle и Stratford upon Avon).Сега ми се иска да отида до BLACKPOOL,ако улуча и времето да е хубаво ще е страхотно,но за това май ще почакам до другото лято. Grinning  Grinning  Grinning

# 12
  • Мнения: 2 006
Ами ние пътуваме по4ти всеки викенд(хоби ни е Grinning ),4е и Белгия,но все още има какво да се види и нау4и Grinning

# 13
  • MUC
  • Мнения: 571
Има още доста какво да гледаме и тук. Особено на север. Много искам да отидем до Любек. Бавария съм я опознала достатъчно добре. Има много красиви местности и градчета където винаги мога да ходя.
Градовете фаворити са ми Хамбург, Дрезден и Дюселдорф.
 Grinning  Grinning  Grinning

# 14
  • Мнения: 530
Доста места съм видяла, но има и още много където не съм била. Колкото и да са мали тези британски острови (в сравнение с други места имам предвид) толкова и много има за гледане.
Любими места - Bath ми е любмия град, някой ден с мъжът ми си мислим че бихме искали да отидем да живеем там. Част от неговите роднини живеят наблизо в Sommerset, и аз също много обичам тази част от страната. Обичам и Cornwall, Dorset i Devon, има толкова много невероятни плажове (само и времето да беше малко по-надеждно и топличко, сигурно щяхме да ходим по-често.) Едно от любимите ни градчета на морето е Lyme Regis, а един от любимите плажове в Dorset е Studland.
На север сме ходили по-рядко, и ми се иска да отидем да видим повече места там. Но тъй като и на други места обичаме да ходим, извън брит. острови, то в крайна смтека не остава време за всичко.
По едно време се бяхме много запалили по ходене по баири, даже с колеги от работата участвахме в т. нар. Three Peaks Challenge - за 24 часа (е ние за 27 Embarassed , ама беше вече септември месец и се стъмваше рано) покорихме трите най-високи върха в кралството - като се започне от Бен Невис в Шотландия, после Ска Фел Пайк в Англия (Лейк Дистрикт) и накрая Сноудън в Уейлс. Е попътувахме и видяхме доста планини покрай това мероприятие, но на мен много ми се ходи за по-подробна обиколка из Шотландия. Иначе в Уейлс сме ходили доста, особено когато тренирахме за върхопокоряването.

# 15
Цитат на: MM
...но на мен много ми се ходи за по-подробна обиколка из Шотландия.....

Ами хайде де. С компания е по-весело Wink  Grinning . А Бен Невис ни беше първият връх, който покорихме - той нали уж и най-високият в Кралството Laughing  Laughing

# 16
  • Мнения: 1 497
Цитат
Любими места - Bath ми е любмия град, някой ден с мъжът ми си мислим че бихме искали да отидем да живеем там.


И на мен, но той е и един с най-замърсения въздух. Иначе Кеймбридж държи първенство за лично ползване във всяко едно отношение. А днес в нашего Хейвърхил-а  откриха една лазарна статуя и дойде да я открие бившата жена на Жан Мишел Жар- Шарлот Рамплинг, която била родом от тук! Иначе статуята е як кич.

# 17
  • Germany
  • Мнения: 224
I nie obikalqme, osobeno kato nqmahme dete i na po-dale4. vseki weekend zabqgvame na nqkade. Posle s deteto v radius 100-200km nai-mnogo ot nashiq grad. nai-golemite gradove v regiona sme i videli, no iskame da vidim i iujna Germaniq, stolicata, München...abe nqkoi den i tova ste stane, ama kato porasne i drugoto bebe ve4e. Ina4e sme hodili v pograni4ni grad4eta na sasednite dargavi-Belgiq, Holland, no iskame da vidim i France, England...abe planove za patuvane imame, samo i vreme da namerim.Obi4ame da paruvame i ponqkoga si kazvame 4e izbarzahme s decata, no...vrastane na zad nqma, prosto ste otlogim vav vremeto Rolling Eyes

# 18
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И аз да се вклю4а...Она4ало като дойдох тук с мъжа ми обикаляхме много и по4ти всеки уик енд бяхме на някъде. След това като се роди малкото миШле малко поразредихме екскурзиите и сега ходим най_ве4е до езерото в Комо което ни е на 30тина км от вкъЩи или до Бергамо и изобЩо все някъде на близо. 4акам да поотраснем малко и да продължим с обиколките заЩото Италия е много красива и има оЩе толкова много неЩа за гледане... Аз искам най_напред да отида в Тоскана ама Ще видим кога....

Поздрави на вси4ки мами и бебоци

Милена

# 19
  • Мнения: 530
Цитат на: mcdirock
И аз да се вклю4а...Она4ало като дойдох тук с мъжа ми обикаляхме много и по4ти всеки уик енд бяхме на някъде. След това като се роди малкото миШле малко поразредихме екскурзиите и сега ходим най_ве4е до езерото в Комо което ни е на 30тина км от вкъЩи или до Бергамо и изобЩо все някъде на близо. 4акам да поотраснем малко и да продължим с обиколките заЩото Италия е много красива и има оЩе толкова много неЩа за гледане... Аз искам най_напред да отида в Тоскана ама Ще видим кога....

Поздрави на вси4ки мами и бебоци

Милена


И аз много обичам Италия въпреки, че само няколко пъти сме ходили с мъжът ми там. Но там бяхме и на сватбено пътешествие, така че имам много хубави спомени (тогава бяхме в Рим и след това в Амалфи и по амалфитанското крайбрежие). За първи път бяхме в Тоскана миналата година, малко в последния момент решихме защото една друга почивка се провали и наистина си заслужава всичките възхвали, които бяхме слушали дотогава. От по-големите градове  в които бяхме на мен най-много ми хареса Сиена. За догодина плануваме като се роди бебето да отидем до България с кола и да пътуваме бавно из Европа през Италия (сигурно и на отиване и на връщане) и да спрем отново в Тоскана, а и гледахме и езерата. Та току виж сме минали покрай Комо. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 530
Цитат на: Теодора
Цитат
Любими места - Bath ми е любмия град, някой ден с мъжът ми си мислим че бихме искали да отидем да живеем там.


И на мен, но той е и един с най-замърсения въздух. Иначе Кеймбридж държи първенство за лично ползване във всяко едно отношение. А днес в нашего Хейвърхил-а  откриха една лазарна статуя и дойде да я открие бившата жена на Жан Мишел Жар- Шарлот Рамплинг, която била родом от тук! Иначе статуята е як кич.


Не знам дали е замърсен или не, но със сигурност е по-чист от въздуха който дишаме тук в Лондон. Wink

# 21
  • Мнения: 1 497
Ми аз цитирам изследвания. Лондон също, но само някои части. Бат е в падина затова се събират всички изпарения като "шапка" над него.

# 22
  • Мнения: 181
Az poobikolih Ispania predi da se omuja, no ima oste strashno mnogo za gledane. Sega oba4e sum zakotvena na ostrova i mai v skoro vreme niama da ima murdane ot tuk  Cry Za da se dobera do poluostrova triabva da hvastam ili feribot ili samolet, puk mai idvat malko skupi4ki i dvete Imp

# 23
  • Мнения: 530
Цитат на: Honda
Цитат на: MM
...но на мен много ми се ходи за по-подробна обиколка из Шотландия.....

Ами хайде де. С компания е по-весело Wink  Grinning . А Бен Невис ни беше първият връх, който покорихме - той нали уж и най-високият в Кралството Laughing  Laughing


Да, ама кое по-напред, отпуска нямам вече хич докато излеза по майчинство, а на толкова много места ни се иска да отидем.

За Бен Невис - аз бях много снизходително настроена към него. Само се подигравах как някакъв нищо и никакъв връх и му се възхищават колко е висок, а в сравнение с върховете в България е нищо. Да ама като ми се наложи да го покоря по тъмно (през повечето време беше мрак) и в дъжд през повечето време на слизането, хич не ми беше до снизхождение след това. А като стигнахме до  Ска Фел в Лейк Дистрикт съвсем ми се стъжни, мъгла мъгла, нищо не се вижда на повече от 1 метър пред теб, а пълно с морени подбни на тези на Витоша, целите покрити с гаден плъзгащ се мъх. И това след като си бил заврян в микробус пълен с изтощените ти съотборници, опитващи се да поспят малко след покоряването на Бен Невис....абе сега ако го направя пак този Three Peaks Challenge, мисля че ще отделя повече време за тренировки. Ама ние май по-сериозно се отнесохме тогава към въпроса за събирането на парите за споносорството, а не към фитнеса ни. Е, поне отидоха за добра кауза. Simple Smile  (беше за една много добра благ. организация за дечица)

# 24
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: MM
Цитат на: mcdirock
И аз много обичам Италия въпреки, че само няколко пъти сме ходили с мъжът ми там. Но там бяхме и на сватбено пътешествие, така че имам много хубави спомени (тогава бяхме в Рим и след това в Амалфи и по амалфитанското крайбрежие). За първи път бяхме в Тоскана миналата година, малко в последния момент решихме защото една друга почивка се провали и наистина си заслужава всичките възхвали, които бяхме слушали дотогава. От по-големите градове  в които бяхме на мен най-много ми хареса Сиена. За догодина плануваме като се роди бебето да отидем до България с кола и да пътуваме бавно из Европа през Италия (сигурно и на отиване и на връщане) и да спрем отново в Тоскана, а и гледахме и езерата. Та току виж сме минали покрай Комо. Simple Smile


Били сте на 4удни местенца , ММ. Simple Smile
 Ако си тръгнете за Бг с кола и минавате през северна Италия и не бързате много можете спокойно да отидете до Лаго ди Комо ( на около 30 км от Милано е ) а и не се отклонявате много от пътят за родината . СъЩо така си заслужава да се видят и Лаго ди Гарда и Лаго Маджоре , но там ве4е се отклоняваме доста от магистралата. НеЩо се отплеснах на тема езера , но има и много други красиви неЩа и места за гледане.
Ние съЩо мислим догодина през лятото да си отидем с колата заЩото досега все сме взимали самолет и се надявам моята малка лудетина да не ни разколебае и този път Wink

Поздрави

Милена

# 25
  • Мнения: 530
Цитат на: Теодора
Ми аз цитирам изследвания. Лондон също, но само някои части. Бат е в падина затова се събират всички изпарения като "шапка" над него.


Не оспорвам това, което казваш, сигурно е така. Но просто никога не съм виждала смог там (което не значи че не е замърсено).....Но аз явно имам особени чуства към този град, така че дори и да се превърне в абсолютен димилник, пак ще си го харесвам Laughing  Laughing

# 26
  • Мнения: 530
Цитат на: mcdirock
Цитат на: MM
Цитат на: mcdirock
И аз много обичам Италия въпреки, че само няколко пъти сме ходили с мъжът ми там. Но там бяхме и на сватбено пътешествие, така че имам много хубави спомени (тогава бяхме в Рим и след това в Амалфи и по амалфитанското крайбрежие). За първи път бяхме в Тоскана миналата година, малко в последния момент решихме защото една друга почивка се провали и наистина си заслужава всичките възхвали, които бяхме слушали дотогава. От по-големите градове  в които бяхме на мен най-много ми хареса Сиена. За догодина плануваме като се роди бебето да отидем до България с кола и да пътуваме бавно из Европа през Италия (сигурно и на отиване и на връщане) и да спрем отново в Тоскана, а и гледахме и езерата. Та току виж сме минали покрай Комо. Simple Smile



Били сте на 4удни местенца , ММ. Simple Smile
 Ако си тръгнете за Бг с кола и минавате през северна Италия и не бързате много можете спокойно да отидете до Лаго ди Комо ( на около 30 км от Милано е ) а и не се отклонявате много от пътят за родината . СъЩо така си заслужава да се видят и Лаго ди Гарда и Лаго Маджоре , но там ве4е се отклоняваме доста от магистралата. НеЩо се отплеснах на тема езера , но има и много други красиви неЩа и места за гледане.
Ние съЩо мислим догодина през лятото да си отидем с колата заЩото досега все сме взимали самолет и се надявам моята малка лудетина да не ни разколебае и този път Wink

Поздрави

Милена


Да, да сигурно ще го направим ако осъществим пътуването. И аз никога не съм се връщала с кола в България, с  автобус съм го правила, ама това беше много много отдавна и беше евтино - но никога повече!!!! Close

Иначе решихме че с две деца и тъй като аз мисля да поостана догодина в България тъй като ще съм в отпуска по майчинство (че друг път все няма време), си заслужава. Тати ще ни остави в България, ще си хване самолета обратно, и после ще дойде пак за да се приберем всички заедно. Чудим се дали да минаваме през Сърбия, най-вероятно ще вземем и на отиване и на връщане ферибот от Италия за Гърция и така ще се придвижваме. Не знам, аз все още имам предразсъдъци към сигурността по сръбските пътища.....Ама дотогава много време има и ще имаме да мислим и да проучваме и организираме. Simple Smile

# 27
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Разбирам те,ММ.
Аз за последен път си ходих в Бг с кола през 2002ра. Тъкмо бях разбрала 4е съм бременна и след три дни трябваШе да тръгнем заЩото вси4ко беЩе предварително организирано. Ние минаваме то4но по този път : Италия, Словения , Хърватска, Сърбия и България. Докато не стигнеШ до Сърбия пътуването е 4удесно, но влезеШ ли веднъж там по4ват да ти късат нервите оЩе от границата. Пътя е целият в дупки и на всеки километър те спират полицаи коите те рекетират за пари по всякакъв на4ин. Особено последния у4астък преди Бг границата е неЩо неописуемо: пътят е целия като лунен пейзаж с кратери, тесен и се минава през едни галерии Широки по 1 метър и абсолютно тъмни.
С ферибот никога не съм си ходила но знам 4е приятели на мъжа ми го взимат до Игуменица (Гърция) и оттам до Бг са окло 500 км.
Извинявай,ако съм те стреснала с моя постинг Confused  само се опитах да ти подам инфо за да можеШ да избереШ най_добрия вариант имайки предвид 4е Ще тръгваЩ с деца.
Леле как се отклоних от темата Confused То май си беШе за ЛС ама...Sorry

Поздрави

Милена

# 28
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Пуснах темата, zащото аz самата винаги съм била много активна, обиколила съм почти цяла България и въобще много обичам да пътувам. В Германия  се намираме общо вzето по средата на страната, така че е много удобно zа пътуване.  Били сме на много места, но винаги има нещо ново zа откриване и раzглеждане. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 793
Цитат на: MM

Любими места - Bath ми е любмия град


и на мен много ми харесва града. напълни ми душата, когато бяхме там. красота, красота..........

а иначе за пътуването до БГ и това дали да се мине през Сърбия или през Италия с ферибота, аз съм за ферибота. ние така направихме, когато се връщахме в Бг от Италия. . а мъж ми преди време доста пъти е минавал през Сърбия и казваше,че не си е работа.

# 30
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Много пътуваме и съм видяла много от Холандия. Даже много холандци се чудят как съм успяла да видя толкова много.... Преди много пътувахме и всяка събота и неделя бяхме някъде. Сега съм толкова уморена от ученето, че само гледам да спя....Но чакам с нетърпение да се поосвободя и тръгвам отново....Обожавам пътуването Grinning

# 31
  • Мнения: 530
Цитат на: Anna
Цитат на: MM

Любими места - Bath ми е любмия град


и на мен много ми харесва града. напълни ми душата, когато бяхме там. красота, красота..........

а иначе за пътуването до БГ и това дали да се мине през Сърбия или през Италия с ферибота, аз съм за ферибота. ние така направихме, когато се връщахме в Бг от Италия. . а мъж ми преди време доста пъти е минавал през Сърбия и казваше,че не си е работа.


Ние имаме още много време да решим - в момента е само проект и дето се вика и за нероден Петко става въпрос, но живот и здраве ще го направим. А колкто до маршрута - и аз съм минавала няколко пъти през Сърбия, вярно че беше преди много години, но предпочитам да го избегна това 'приключение'. Пък и Гърция ни харесва, и тъй като няма да  бързаме, сигурно и там ще поостанем няколко дни.
И аз много отклоних темата но благодаря на Анна и на mcdirock за мненията за маршрутите. Wink

# 32
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Преди като живеехме до Бирмингам ходех често до Stratford и Warwick. Като не знам какво да правя weekenda хоп в колата с малкия и айде там сме. Самички двамата си ходехме даже. Но затоплеше ли се времето в Stratford не стъпвах, беше истинска лудница през почивните дни.
Сега като сме в Бристол за разходка стават Bath и Weston-s-mare. Предпочитам Weston-s-mare, защото има повече пространство и на детето му е по интересно там.
Веднъж посетихме за няколко дни Bornemouth. Там плажовете изглегдат много по-добре отколкото тук около Бристол. Имаха и нещо като увеселителен парк в гората. На детето му беше кеф, а и на мен ми допадна. За по-големите деца и родителите им имаше изградени въжени пътеки по дърветата. Така ми се искаше и аз да се метна по тях.
Миналият месец пък скокнах, пак за няколко дни с малкия, до Cornwell. Спахме в една 400 годишна ферма. Атмосферата беше страхотна. Обиколихме района. Видяхме Lands End. Отидохме до някакво островче със замък, но забравих името  Embarassed . Имаше пътечка, която свързваше островчето с плажа, но като дойде приливът тази пътека изчезна и само с лодка се стигаше до там. И Eden project минахме да видим между другото.
По принцип аз не си падам по исторически забележителности. Обичам повече да се мотая из природата. Да седна в центъра на някое градче да пия кафе и да зяпам хората или да отида в местния pub за вечеря и напитка. Освен това като ходя някъде винаги се съобразявам и на малкия да му е интересно, защото ако не му е може да направи денят ми кошмарен  Rolling Eyes .
Веднъж Връщайки се от Лондон се отбих от М4 , отклонение 8/9 и попаднах в едно много красиво градче Marlow. Темза минава от там и имат много приятно паркче в центъра на града с кафененце с масички на открито и площадка за малчуганите. Кафето го въртяха две италиянки Wink. Имаха от любимите ми сандвичи, панини с моцарела и домати ммммммм. Е там като си седнах, пък беше и слънчев топъл ден, 2 часа зяпах тъпо и си сърбах кафето  Laughing . После можеш да се разходиш покрай темза и да видиш как отварят шлюзовете. Много приятни пъбове има покрай реката.
И в Лондон сме ходили. За мен това си е забележителност, не живеем там, но с малкия е много трудно  Rolling Eyes . Местата които искам да видя са му изключително скучни. Обикновено ходим просто за един ден без преспиване.
Ейййй май доста се отплеснах, голям постиг стана  Embarassed

# 33
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Mary, големи пътеШественици сте с малкия. Той радва ли се като се вози в кола? Моята миШка като беШе по_малка много и харесваШе и спеШе по4ти непрекъснато но откакто попорасна не я свърта седнала дълго време и полудява като я вържа в стол4ето....

# 34
  • Мнения: 2 452
Цитат на: mcdirock
Mary, големи пътеШественици сте с малкия. Той радва ли се като се вози в кола? Моята миШка като беШе по_малка много и харесваШе и спеШе по4ти непрекъснато но откакто попорасна не я свърта седнала дълго време и полудява като я вържа в стол4ето....


Ами купете си портативен DVD player (или baby TV както още го наричаме). Просто се родихме с него! Ние така си решихме въпроса с въртенето и плаченето.
Лаура

# 35
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Идеята е отли4на Лаура, но май Ще поиз4акам да си сменя колата Щото тази дето я карам в момента струва по_малко от едно DVD ( е , май малко прекалих) но засега се опитваме да реШаваме проблема с музика и си правим малко диско в колата и си пеем и така се отплесваме. Пък и тя по принцип е малка и дори и в къЩи не се заглежда много по ТV то ама май по_добре така Grinning
Аз мисля 4е нея просто я вбесява да седи вързана в стола...

# 36
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
I nie mnogo obitsame da obikaliame ,predi da doida da ziveia v Ispania biah tuk niakolko pati i sam vidiala dosta nesta ,no oste kolko mi ostavat..........
Sega samo tsakame da si vzememe kola i pak tragvame na patesestvia,tse bez kola i sas bebeto Confused
Na men excurziite sa mi hobi Wink ,ta tsak prekaliavam.

# 37
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
С детенце е трудно да се пътува. Хваща ги съклета в колата на дълъг път, а пък и мястото където отиваш трябва да е подходящо за тях. Моят е вече почти на 8 г. и не мога да кажа, че имам по-малко проблеми с него при път, просто проблемите са различни. Като малък имаше трик, като му писне и даваше фалшиви тревоги че му се пишка. И това само и само да излезе извън колата. Като поотрасна много обичаше с колички да играе и засипвахме задната седалка с колички или му правехме и ние дискотека в колата и все още го правим;) По-късно започнахме да носим цяла раничка с колички и принадлегности за рисуване и оцветяване. Сега е малко по-лесен носи си книжка и чете в колата докато пътуваме. Добре, че обича да чете. Или оцветява и решава разни детски ребуси и кръстословици.
На мен много ми се ходи по на север до New Castle или пък Шотландия, но не се наемам даже и с 8г дете. Наи-северната точка която съм достигнала е Nottingham  Rolling Eyes Пътуване до БГ с кола сме обсъждали с мъж ми, но аз съм категорично против ако малкия е с нас. Просто е изнервящо на 15 мин да те питат пристигнахме ли вече, а като пристигнете да ви се заяви "Oooo I'm bored". Даже на БГ не си прави труд да го каже Cry

# 38
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
!
Цитат на: meri_ark
На мен много ми се ходи по на север до New Castle или пък Шотландия, но не се наемам даже и с 8г дете.

А бихте ли пробвали с теzи low cost airlines?

Цитат на: meri_ark
Пътуване до БГ с кола сме обсъждали с мъж ми, но аз съм категорично против ако малкия е с нас. Просто е изнервящо на 15 мин да те питат пристигнахме ли вече, а като пристигнете да ви се заяви "Oooo I'm bored". Даже на БГ не си прави труд да го каже Cry

Сладурче! Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 39
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Верно със самолет се спестява времето за път, но пак остава проблемът, че трябва да посещаваме места, които са интересни за малкия. Мислила съм за такава възможност, но трябва да съм и с друго семейство с деца. Така поне на децата ще им е по-весело, даже и да не сме на интересно за тях място. Ще можем и някоя вечер да излезем ако се редуваме с гледането Wink

Общи условия

Активация на акаунт