Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 78 163
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 130
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА ТЕЗИ, КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА
част 102
 

и старата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=923345;topicrefid=20 , ако някой нещо е забравил там  Wink


 Добрата домакиня винаги има под ръка на видно място един два пластмасови съда. Ако се изнерви нещо, па и дойде отвътре да почне да фърга, да не разхищава семейното имущество....

# 1
  • Русе
  • Мнения: 5 244
missence , ако не е късно, ето няколко предложения.

http://ipeychev9.blogspot.bg/2015/11/blog-post_11.html , може да добавиш и малко колбас, луканка, шунка

http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/06/blog-post_2.html


http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/02/blog-post_8477.html

# 2
  • Мнения: 222
Здравейте!
Търся рецепта за бисквити, които да наподобяват масовите "Закуска" или "Обикновени бисквити" .

# 3
  • София
  • Мнения: 11 739
 bouquet Благодаря!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 265
пеп-4o, благодаря! bouquet

МарчеHug

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Идея за нещо като крекери от зеленчуци?

# 6
  • София
  • Мнения: 5 606
пеп-4o, благодаря! bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 11 739
Здравейте!
Търся рецепта за бисквити, които да наподобяват масовите "Закуска" или "Обикновени бисквити" .
Не съм срещала рецепта до момента на такъв вид бисквити. Имам само маслени, някои се работят с шприц, а други с формички. С шоколад са и разни цветни поръски.

Людами.... Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 3 020
И аз тук при вас.
Напоследък не ми остава време за форума и трудно следя темите, но се опитвам да наваксвам... Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 743
Здравейте!
Търся рецепта за бисквити, които да наподобяват масовите "Закуска" или "Обикновени бисквити" .

Не съм пробвала, но намерих тази рецепта:

Необходими Съставки

мазнина - 100 мл растителназахар - 200 грвода - 50 млбрашно - 400 грсода - 5 г бикарбонат

Бисквитите се приготвят бе мляко и яйца. Водата и захарта се разбъркват до разтопяване, след което се прибавят маслото, брашното със содата и се замесва средно твърдо тесто.

От него се разточва кора с дебелина 5 мм и с формички се изрязват различни бисквити.

Нареждат се в намазана с масло тава и се пекат в умерена фурна

# 10
  • София
  • Мнения: 3 760
Здравейте!Наскоро се похвалих в една друга тема,че любимата ни баница вече е тази,която видях тук,но не запомних на коя съфорумка е...В рецептата корите се слепват с масло две по две...и се сгъват на 4,оставят се настрана ...
И сега ми искат рецептата...аз лесно мога да я напиша,защото я имам записана,но ми се ще оригинала да дам...

# 11
  • Мнения: 105
Пепи, мерси за темата  bouquet

Малко off темата, обаче много се смях на това което си написала в червен цвят  Mr. Green  hahaha
Имах скоро такава случка - е бяха две бутилки от минерална вода но свършиха работа...
Извинявам се за спама  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 222
Здравейте!
Търся рецепта за бисквити, които да наподобяват масовите "Закуска" или "Обикновени бисквити" .

Не съм пробвала, но намерих тази рецепта:

Необходими Съставки

мазнина - 100 мл растителназахар - 200 грвода - 50 млбрашно - 400 грсода - 5 г бикарбонат

Бисквитите се приготвят бе мляко и яйца. Водата и захарта се разбъркват до разтопяване, след което се прибавят маслото, брашното със содата и се замесва средно твърдо тесто.

От него се разточва кора с дебелина 5 мм и с формички се изрязват различни бисквити.

Нареждат се в намазана с масло тава и се пекат в умерена фурна
Благодаря, може да пробвам по нея!

Надявах се някой да има доказана с практиката рецепта... Praynig

# 13
  • София
  • Мнения: 11 739
Здравейте!Наскоро се похвалих в една друга тема,че любимата ни баница вече е тази,която видях тук,но не запомних на коя съфорумка е...В рецептата корите се слепват с масло две по две...и се сгъват на 4,оставят се настрана ...
И сега ми искат рецептата...аз лесно мога да я напиша,защото я имам записана,но ми се ще оригинала да дам...
На Морена е. Търси и през профила ѝ ще намериш блога ѝ.

# 14
  • Мнения: 1 210
Моля за изпитана добра рецепта за панировка за риба  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт