Клуб за Взаимопомощ на хората с Кръстни проблеми

  • 874
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен Simple Smile

Преди около 2 години започнаха и моите проблеми с кръста. При рязко вдигане на тежък предмет, кръстът ми изпука и започна ходенето от лекар на лекар всеки от който имаше различно мнение и прилагаше различни методи, опитвайки се да разбере какъв е проблемът и да го излекува. След лечение в неврологично отделение лечение с лекарства, физиотерапия, мануална терапия и скенер се оказа че имам протрузия и сколиоза които за две години доста се влошиха. Преди няколко дена направих ЯМР след като пак се влоших и се оказа че имам още една протрузия!

В момента съм доста по-зле от в началото поради една основна причина, а именно, че очаквах нещо да ме излекува! Знаете, че като сме болни пием лекарства, правим нещо друго и минава, но за съжаление късно разбрах че когато става въпрос за проблем с кръста положението изобщо не е такова. Лекарите ми бяха казвали доста пъти - единственото което може да помогне са физически упражнения, естествено физикална терапия и балнеолечение и пазене. Но тази информация ми я казваха някак помежду другото, все едно не е най-важното все едно е както аз реша а всъщност това е най-важното! Щеше ми се да имаше поне един лекар който да ми беше казал, ако още днес не започнеш с ежедневни физически упражнения рано или късно може да останеш дори и инвалид, защото това е истината! Ако беше се случило това може би щях да се стресна и амбицирам много повече да правя упражнения, знаейки че просто ако ходя, спя и лежа и се чудя чантата 2 или 5 килограма е и мога ли да я вдигна или не и стълбата твърде високо ли е за да се кача без да се сецна пак няма да помогне и грам! Може би не ме стреснаха достатъчо не ми казаха че ако веднага не започна с ежедневни упражнения и пълноценно хранене не може би а със сигурност след време ще се влоша!

И така аз продължих с обичайния си начин на живот, като правех упражнения от време на време като ме заболи и като мине спирах пазех се не вдигах тежко и вярвах че някак така ще се оправя, но това е НЕВЪЗМОЖНО.

Всеки който има проблем с кръста трябва да разбере, че здравето ни е в нашите ръце! Ние сме хората които можем да се излекуваме или поне да подобрим многократно нашето състояние. Ние сме хората които трябва да се стегнем и да се вземем в ръце и да се справим с проблема, който ние сами сме си докарали с неправилен начин на живот.

Поради тази причина реших да основа така нареченият от мен КВКП - Клуб за Взаимопомощ на хората с Кръстни проблеми.

Това ще бъде място къде всеки който иска може да дойде за да споделяме един с друг болката и опита си в търсене на излекуването от проблема. Това е място където ще можем да се мотивираме едни други да спортуваме и да се храним пълноценно за да се излекуваме сами, защото както казах няма магическо хапче няма магическа минерална вода или процедура която ще ни спаси. Мускулите имат памет и докато не ги научим на правилна поза, докато не ги заздравим, те ще поддържат старото ни болно положение.
Така че нека всеки който смята, че такъв клуб би бил полезен, който би искал да идва да ми пише за да видим има ли смисъл от такъв клуб, колко са желаещите и къде и как бихме могли да се събираме.

Ще се радвам да допринеса за това сами да си помогнем по пътя към здрав и пълноценен живот Simple Smile

# 1
  • Мнения: 11 838
Има си тема за Дискова херния , там има достатъчно информация на първата страница както и се обсъждат всякакви методи на лечение.

Общи условия

Активация на акаунт