Православието като начин на живот-6

  • 57 768
  • 741
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 9 152
echii, прочетох материала, благодаря.

# 526
  • Мнения: 2 204
Цитат
Депутатите попълниха състава на постоянните делегации към парламента. Това се случи по време редовното пленарното заседание в четвъртък.
Народното събрание избра от своя състав постоянни делегации в международни организации. Така българските народни представители ще участват в дейността на редица международни парламентарни институции.
Лидерът на АТАКА  Волен Сидеров беше избран за председател на делегацията на Народното събрание в Интерпарламентарната асамблея по православие. Сидеров, който завърши богословие в Шуменския университет, оглавяваше делегацията и в предишни парламенти. Функцията на асамблеята е да поддържа диалога между всички православни държави.
Нормално е. Волен Сидеров е един виден богослов и пример за всеки православен християнин. Православието ще пребъде с такива хора като него, представящи ни на международно ниво.
Боже, пази България се казва в такива случаи...

# 527
  • Мнения: 4 871
Сидеров е богослов?!?!?!  #Crazy Жива да не бях!
Леле. Това не го знаех, просто съм изумена.

# 528
  • София
  • Мнения: 7 917
Сидеров е богослов?!?!?!  #Crazy Жива да не бях!
Леле. Това не го знаех, просто съм изумена.

Сидеров е завършил богословие в Шуменския университет но не е работел никога като богослов. Впрочем от няколко парламента насам той заема длъжността председател на делегацията на Народното събрание в Интерпарламентарната асамблея по православие.

# 529
  • Мнения: 1 698
А пък депутатът от ДПС Йордан Цонев /Данчо Ментата/ е доктор по богословие и то от Софийския университет.

# 530
  • Мнения: 4 871
Тоя Цонев ни беше ли икономист от варненския? Ама да де, какво се учудвам.  Tired И как учат бакалавър едно, а накрая стават доктори по нещо съвсем различно?

# 531
  • София
  • Мнения: 7 917
Ойларипииииииииии!
Ехоооооооооооооооо!

Къде се скрихте бе?

# 532
  • Мнения: 2 062
Здравейте, радвам се, че има такава тема и бих искала да се запиша и аз. На 23 години съм и съм изключително объркана. Преди няколко години открих православието и известно време се опитвах да живея като истински православен човек, посещавах храма всяка неделя, постих, четях всеки ден молитви. Към днешна дата се чувствам много, много объркана и може би депресирана. Понякога, когато четях православни текстове, много неща ме смущаваха. Бих желала да ги обсъждам с някого, но от друга страна пък не искам да говоря в публичен форум. Ще се опитам да следя темата.  bouquet

# 533
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Честит празник! Един сигурно глупав въпрос, какво се прави с ореховата шума, която днес се взима от храма?

# 534
  • София
  • Мнения: 7 917
Честит празник! Един сигурно глупав въпрос, какво се прави с ореховата шума, която днес се взима от храма?

Същото като с върбата на Цветница. Носи се в дома за благословение.

# 535
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
 bouquet Благодаря! Надявам се днес сутринта да успея да отида на литургията! Хубав ден на всички!

# 536
  • Мнения: 1 809
Здравейте, радвам се, че има такава тема и бих искала да се запиша и аз. На 23 години съм и съм изключително объркана. Преди няколко години открих православието и известно време се опитвах да живея като истински православен човек, посещавах храма всяка неделя, постих, четях всеки ден молитви. Към днешна дата се чувствам много, много объркана и може би депресирана. Понякога, когато четях православни текстове, много неща ме смущаваха. Бих желала да ги обсъждам с някого, но от друга страна пък не искам да говоря в публичен форум. Ще се опитам да следя темата.  bouquet
Доста хора се чувстват така сред вярващите, не се безпокой! И не го казвам, за да те успокоя.Ако искаш си задай въпросите, пък после може да си редактираш публикацията.Друг е въпросът доколко ще ти дадем адекватен отговор.Аз бих си задала въпросите в лично съобщение към(без да ви лаская!, но почти винаги са ми  допадали вашите отговори) симпатикониа или дядо хаджия(върни назад за първата потребителка и ще я видиш)(даже съм си мислила, колко бих се радвала да се запозная с тях лично Hug(и с другите, де, но просто ми допадат).После бих се спряла на отговора, който ми носи душевно спокойствие.А от мен съвет- като се объркваш, спри да четеш за известно време..действа.Разбира се, прави всичко по собствено усещане и собствен разум,а не защото ти е натрапено някое мнение. bouquet

Последна редакция: пн, 05 юни 2017, 12:46 от Nil desperandum!

# 537
  • Мнения: 9 152
 Джуд, здравей и от мен  Hug
Хубаво е, че споделяш, това помага. И аз съм имала такива моменти -на силна обърканост, и всеки ден имам въпроси, отговорите на които не винаги ги чувам. Приемам, че така трябва да бъде. Правя паузи в четенето и ......започнах да филтрирам. Нещо като не легне на душата ми,  значи не е за мен. Ако ще и светия да го е казал /направил. Това е било неговия път към Бог. Но не е моят.
Опитвай се да спазваш 10 Заповеди,  колкото е по мярката ти и до колкото ги разбираш. Защото ако и в тях се задълбаем, ще осъзнаем колко неизпълними за нашия триизмерен живот в света са те.
Но това не бива да те покрусва, нито отказва Hug
Бог вижда, че Го призоваваш и работи в теб.
Ако имаш достъп до свещеник може би ще ти е от полза. Но то от свещеник до свещеник -разлика от земята до небето.  
Желая ти повече светлина в душата !!!  Hug

# 538
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 421
Здравейте,

Записвам се и аз тук, почти на 42, но не по-малко объркана от 23-годишната девойка.

От една страна регистрирам стремежа си да преоткрия вярата, а от друга - чрез темата научавам много неща и срещам съмишленици, макар и задочно.Grinning

Имах преди време идеята да пиша във връзка с една разразила се дискусия, но се въздържах и вече виждам, че айде и без моите премъдрости. Laughing

И много въпроси имам, но всяко нещо с времето си.

Бъдете благословени! Hug

# 539
  • на БАНановите плантации в БАНгладеш
  • Мнения: 218
Мяуче и Джуд, добре дошли в темата. Simple Smile

Моят съвет – молете се  да ви бъде посочен Пътят, вашият личен път към Бога, пък и наш.
Тук ще се повторя, ама какво да се прави, все по-досаден ставам с годините, разберете ме  hahaha
Бъдете смирени.
Винаги имай светли мисли, благородни чувства, чисти постъпки... 
Служете  на Истината, Мъдростта, Любовта
И се молете. Искрено. Не е нужно да е в църква.

(горното не е от православен източник)

И още нещо... с годините ставам и все по-заядлив (не е лесна мойта hahaha).
По същество...Не е добра идея да се иска съвет точно от потребител дядо хаджия на ЛС. Мое мнение. Пишете в темата, моля bowuu
 

Общи условия

Активация на акаунт