Храна богата на желязо?

  • 45 518
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 511
Спанак,спанак и пак спанак!

# 46
  • Габрово
  • Мнения: 336
Да, нормален е,но за нормално раждане, затова не ми предписаха нищо. Но за секцио е нисък, защото се губи повече кръв. Затова е по-сигурно да ти е най-малко 110.

# 47
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Виж и тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=93342.0

# 48
  • Мнения: 35 961
Пий водорасли в тях има всички необходими минерали и витамини. Пусни в търсачката Аквасорс или в гугала. Тука е написано много за тях, даже в момента има тема в Здравния.
Тук пише за тях, а в книгата Зелените лъчи на светлината ще намериш още инфо какво точно съдържат водораслите, книгата я има в същия сайт.


+ елда

# 49
  • Мнения: 5 500
Пий водорасли в тях има всички необходими минерали и витамини. Пусни в търсачката Аквасорс или в гугала. Тука е написано много за тях, даже в момента има тема в Здравния.
Тук пише за тях, а в книгата Зелените лъчи на светлината ще намериш още инфо какво точно съдържат водораслите, книгата я има в същия сайт.


+ елда
newsm10

# 50
  • Мнения: 532
   Не е хубаво Hg  да пада под 110,затова по-добре наблегни на спанака и копривата,за да не получиш анемия.Твойта докторка колко иска да ти стане Hg,за да вземе мерки? Shocked
Не ти го казвам,за да се плашиш,а само да му обърнеш внимание.
Желая ти лека бременност!

# 51
  • Мнения: 9
Здравейте на всички бъдещи майки
Аз съм от скоро в този форум и малкото, което видях много ми допадна.Все още не саме измислили име на нашето бебче и все още не сме му купили нищо ,а ще раждам юли. Мисля че и това ще стане много скоро,но все още го отлагаме
Аз имам нисък хемоглобин и искам чрез храна да си набавя желязо
(не обичам много месо)
Даите ми някакви съвети

Целувки

Последна редакция: пн, 01 май 2006, 10:12 от Godzilla

# 52
  • Мнения: 1 671
Здравей Крастимира,
Защо не пробваш да похапваш салата от спанак, подправена с лимон? Аз откакто съм бременна гледам да ям много спанак, коприва, киселец. Докторите ми казаха, че е полезно и лук, ядки и варива да хапвам повечко. В началото бях с нисък хемоглобин, но после стана 132. И не съм пила нищо освен фолиева киселина (която още пия). Можеш да се насладиш на похапването на шоколад - много е полезно за хемоглобина, само дето аз като го видя и  Sick

# 53
  • Мнения: 175
Аз също не ям месо   Sick  Sick Sick  - смърди на отврат . Правя си супа от коприва със спанак . Хемоглобинът ми не е паднал под минимума , но последния път беше на границата 121 от минимум 120 . Знам , че има таблетки за бременни , но за мое съжаление не помня как се казваха , не съм ги пила , защото още не ми е чак толкова нисък и не съм си направила труда да питам лекаря какви са .  smile3503

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ако не с храни, може и с таблетки- Ферофолгама или Малтофер  Wink Аз в момента пия ферофолгама, защото с храни не успшя да се вдигне   Sad

# 55
  • Мнения: 695
можеш да си хапваш спанак,коприва има много храни които съдържат желязо,просто в момента се сещам само за тези newsm78
и не се притеснявай и ние пазарихме за бебо юни месец,а аз родих юли.  bouquet

# 56
  • Мнения: 723
Освен храните, които са ти изброили мамчетата, добави червено цвекло.
Хапчетата се казват Малтофер Фол, не са приятни за прием - обикновено причиняват сериозен запек, ако се справиш с правилно хранене, ще е по-добре.
Успех Peace

# 57
  • Мнения: 2 381
Салата от коприва, спанак, червено цвекло.
Наскоро имаше подобна тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=96300.0

# 58
  • sofia
  • Мнения: 8 937
черен дроб и червено месо...иначе трябва да изяждаш с кг зеленяш
100 гр черен дроб има 18 мг желязо, а спанака - 3 мг

Последна редакция: пн, 01 май 2006, 10:30 от vesi1

# 59
  • Мнения: 4 978
Салата от коприва, спанак, червено цвекло.

а нитратите?

Общи условия

Активация на акаунт