Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 апр. 2006, 11:31 ч.

от кога се дава сок

• 772
  • 22
  •   1
Отговори
Здравейте мамчета!
Искам да попитам откога започнахте да давате сокчета. Ние  навършихме два месеца и педиатърката каза да й давам прясно изцеден сок от ябълка и морков, но на мен ми сеструва че е още прекалено рано. Права ли съм? Блрагодаря придварително

# 1
  • Добрич
Здравей!
Ами то като всичко останало и този въпрос е спорен. Едни дават още от 2 мес., др. пък въобще не дават. Аз все още не съм дала нищо-дори и сок и нямам намерение. Ще дам направо по-късно към 6 мес. направо настъргани/пасирани плодове.  Peace

# 2
И аз не съм давала досега и не мисля да го правя докато не навърши 6 месеца поне . Моята педиатърка пък ме посъветва да не бързам , но явно всички имат собствено мнение , така че си действай по интуиция... Wink

# 3
  • Бургас
Аз вчера дадох за пръв път от ябълка,защото бебка малко е настинала и реших че там ще има вит.С,но го разредих с 1/3 вода.Доста изчетох по въпроса и бях решила направо да минем на пасирани плодове/вече ядохме банан/ а не сокове,но така се случи че настина.

# 4
Аз дадох към  3-тия мес. на хип.

# 5
Права си,рано е!Аз сок съм давала 3-4 пъти след 10-ия месец.

# 6
  • на кой му пука, майна
Сок въведох много рано от което предизвиках зверки колики на малкия, но тогава нямах нет и инфо по въпроса, за предпочитане е плодово пюре вместо сок, а със сока по добре да изчакаш до навършване на 6 месеца

# 7
Здравей!
Ами то като всичко останало и този въпрос е спорен. Едни дават още от 2 мес., др. пък въобще не дават. Аз все още не съм дала нищо-дори и сок и нямам намерение. Ще дам направо по-късно към 6 мес. направо настъргани/пасирани плодове.  Peace
И аз съм на същото мнение  Peace- към 6-7ми месец направо плодове.
А иначе четеш, четеш, може да се пообъркаш малко, но сама решаваш как ще процедирате със захранването.

# 8
ами аз по препоръка на бг- бабата взех,че му дадох сок от ябълка към 2 1/2 месеца и получи едни колики  Twisted Evil та спрях сока и си останахме на кърма.. до 6 месец! сега му давам чай, разреден с малко сок на Хип, защото вода не иска да пие. Та моят съвет ( като на патило!) е- да си изчакаш и да захраниш после със зеленчуци, пресни плодове и каша, а за сокчетата има време!

# 9
  • Sofia
Ами аз давах сок 3 дни(общо 6 лъжички) и детето се скъса да плаче(предполагам 4е и се върнаха коликите). При някои бебета пък няма реакции - всичко зависи от теб и твоето слънце Peace Почнах като станахме на 3 месеца и след трите дни го спрях. Сега почвам с плодови пюрета като станем на 4 Laughing

# 10
Започнах да давам прясно изцеден сок в края на 2-ия месец , коликите така или иначе си имахме не станаха по силни  Peace.
Ние  навършихме два месеца и педиатърката каза да й давам прясно изцеден сок от ябълка и морков, но на мен ми сеструва че е още прекалено рано. Права ли съм? Блрагодаря придварително
Това дали си права е много спорен въпрос , НО щом на теб ти се струва рано не бързай .

# 11
Както си решиш ,но ми прави впечатление че в БГ бързат да захранват бебета рано .Мисля ,че е удачно да се изчака поне до 6 месец .

# 12
Дадох  сок на два месеца, но ни се засилиха  коликите, които и без това ги имахме и затова го спрях.

# 13
Ние  навършихме два месеца и педиатърката каза да й давам прясно изцеден сок от ябълка и морков, но на мен ми сеструва че е още прекалено рано. Права ли съм? Блрагодаря придварително
Това дали си права е много спорен въпрос , НО щом на теб ти се струва рано не бързай .
Peace
На дъщеря ми съм дала рано сок и не съм имала проблеми.
На синът ми му дадох на навършени 2м, но той понеже  повръщаше, връщаше по-голямата част от него и накрая го спрях. Почнах да давам чак  newsm78 мисля след 8 м беше и тогава си го пиеше.

# 14
аз дадох първата лъжичка сок на навършен 1м.и нямаше никакви проблеми,а имаше допреди дни стахотни колики,но всеки си решава сам Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт