Подуване на корема

  • 3 184
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 124
Здравейте,

От около месец - месец и половина започна да ми се подува адски много корема след ядене. А вечер бих казала, че изглеждам като бременна в 5 - 6 месец. До преди това не съм имала такъв проблем. Нямам проблем с ходенето до тоалетна. Пия вода.
Имам 3 операции - като ученичка - апендисит, през 2011 г. - лапароскопия, преди 3 г. - секцио.
Освен консултация с лекар какво мога да пия в момента поне малко да облекча това подуване, докато отида на лекар?

# 1
  • Мнения: 15 044
Можеш ли временно да опиташ разделно хранене? За ден -два и да видиш дали тогава ще имаш проблеми. Иначе преди години, когато имах такъв проблем, се оказа гинекологичен - хормоните ми не бяха в норма.

# 2
  • Мнения: 410
Здравейте,

От около месец - месец и половина започна да ми се подува адски много корема след ядене. А вечер бих казала, че изглеждам като бременна в 5 - 6 месец. До преди това не съм имала такъв проблем. Нямам проблем с ходенето до тоалетна. Пия вода.
Имам 3 операции - като ученичка - апендисит, през 2011 г. - лапароскопия, преди 3 г. - секцио.
Освен консултация с лекар какво мога да пия в момента поне малко да облекча това подуване, докато отида на лекар?

Според мен можеш да пробваш и с подобни на еспумизан , мезим форте и т.н , които да изхвърлят нежелани газове , защото може и от тях да се подуваш... много е неприятно .Бързо оправяне и спред мен трябва да посетиш лекар.  bouquet

# 3
  • Мнения: 4 603
Пробиотици? Имах същия проблем скоро. По съвет на приятелка спрях да пия каквато и да е вода от чешмата и от непроверени марки минерална и комбинирах с пробиотик. Мина ми за два дни. Сега и кафето си правя с бутилирана вода.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 124
Благодаря Ви.
Четох и мисля да взема и да пробвам Газекс (на Хималая). Пробиотици не взимам, но ще опитам. Иначе на 16.08. съм на гинеколог, а преди това мисля да мина през ЛЛ за едно направление за гастроентеролог.

# 5
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 340
Здравейте,

От около месец - месец и половина започна да ми се подува адски много корема след ядене. А вечер бих казала, че изглеждам като бременна в 5 - 6 месец. До преди това не съм имала такъв проблем. Нямам проблем с ходенето до тоалетна. Пия вода.
Имам 3 операции - като ученичка - апендисит, през 2011 г. - лапароскопия, преди 3 г. - секцио.
Освен консултация с лекар какво мога да пия в момента поне малко да облекча това подуване, докато отида на лекар?

да отидеш на лекар е най-доброто, но ако не открие нищо обезпокоително може да се окаже, че  имаш хранителна нетолерантност към накакви храни

# 6
  • Мнения: 410
Благодаря Ви.
Четох и мисля да взема и да пробвам Газекс (на Хималая). Пробиотици не взимам, но ще опитам. Иначе на 16.08. съм на гинеколог, а преди това мисля да мина през ЛЛ за едно направление за гастроентеролог.

Пробвай с пробиотик също , прави са дамите по-горе.Аз имам добри впечатления от Лакто флор био плюс  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 4 124
Благодаря Ви. Задължително следващият месец ще отида на лекар за да видя за какво става въпрос. По принцип знам, че имам алергия към соя и избягвам да ям или ограничавам количеството. Но до сега не ми се е случвало така да ми се подува. Много е неприятно.

# 8
  • Мнения: 1 326
Можеш ли временно да опиташ разделно хранене? За ден -два и да видиш дали тогава ще имаш проблеми. Иначе преди години, когато имах такъв проблем, се оказа гинекологичен - хормоните ми не бяха в норма.

Извинявам се,че ще използвам темата,но аз съм със същия проблем.
От 4-5 месеца имам проблем с цикъла-3 дни нормален,след което 10 дни само зацапва.Бях на гинеколог,прави цитонамазка,но той не видя проблем.Малко след като се появи проблема с цикъла,започна да ми се подува корема,червата ми се раздразниха и отслабвам не много,а направо се стопих.Този месец пропуснах хормоналните изследвания,защото бях забравила,че се правят на 3-я ден от цикъла,но след 2 седмици ще пусна.Извинявам се за подробното описание,но дали вашия проблем е бил подобен,че вече психически се натоварвам все за това да мисля.А и исках да посетя гастроентеролог другата седмица,но ако наистина проблема е с хормоните май ще е по-добре първо да видим изследванията. Praynig

# 9
  • Мнения: 15 044
Да, такъв беше проблемът ми. Посетих първо гастроентеролог, който с няколко въпроса ми каза, е най-вероятно проблемът е гинекологичен, но все пак ми направи пълни изследвания. След това посетих гинеколог, направих хормоналните изследвания и се оказа в тях проблема.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 124
Да, такъв беше проблемът ми. Посетих първо гастроентеролог, който с няколко въпроса ми каза, е най-вероятно проблемът е гинекологичен, но все пак ми направи пълни изследвания. След това посетих гинеколог, направих хормоналните изследвания и се оказа в тях проблема.

Какви хормонални?
Аз преди няколко месеца ходих на еднокринолог - там всичко е Ок.
Преди това бях ходила и на гинеколог - цито, микро - всичко беше Ок.

# 11
  • Мнения: 15 044
Тестостерон, прогестерон и още два, но им забравих името. Различни са от тези, които тестват ендокринолозите.

# 12
  • Мнения: 1 326
Съни,върна ме към живота.Безкрайно ти благодаря!
Пред депресия съм или може би вече с депресия,но след като прочетох поста ти,ще живея нормално поне докато излязат резултатите.
Отново ти благодаря!  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 4 124
Тестостерон, прогестерон и още два, но им забравих името. Различни са от тези, които тестват ендокринолозите.

Дааа значи като мина през АГ-то ще искам да ги пуснем, тъй като и до февруари/март пиех и противозачатъчни и може яко да са се разбушували хормоните.
P.S. хапчетата ги пиех по предписание и после съгласувах спирането, но не съм се сетила да видя как са тези хормони.

# 14
  • Мнения: 15 044
Странното е, че едни и същи симптоми, могат да са причинени от различни неща. Аз си спомням колко много ме мъчеше този проблем, действаше ми зле на психиката, на самочувствието и на цялото ми ежедневие. При вас естествено може да се окаже, че причината е различна, но не пречи да проверите и това.

Общи условия

Активация на акаунт