Защо с времето изчезват приятелите?

  • 57 746
  • 443
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 881
Хората винаги са имали нужда от общуване и ще имат. Друг е въпроса, кой може да откликне на нуждите ти, в днешното ни ежедневие.
Хората хем са злобни, хем са прости. Наистина народът се " развали" . Ценности, доверие ooooh!

Всеки има нужда от различно количество общуване - аз съм интроверт и нямам особена нужда от постоянно общуване с хора  Peace

Не съм съгласна, че всички хора са злобни и прости - такива в обкръжението си нямам. Несериозно е да се обобщава по този начин.

# 46
  • Мнения: 1 149
Хората винаги са имали нужда от общуване и ще имат. Друг е въпроса, кой може да откликне на нуждите ти, в днешното ни ежедневие.
Хората хем са злобни, хем са прости. Наистина народът се " развали" . Ценности, доверие ooooh!

Всеки има нужда от различно количество общуване - аз съм интроверт и нямам особена нужда от постоянно общуване с хора  Peace

Не съм съгласна, че всички хора са злобни и прости - такива в обкръжението си нямам. Несериозно е да се обобщава по този начин.
 
Не говоря за хората от моето обкръжение.
Но пък работя с хора и напоследък от " индивид" на " индивид" попадам, наистина който не е работил повечко време с хора, не знае масово за какво  изпростяване говоря. И хората не са виновни, живота и държавата ни ги направи масово такива. Sad Това е наистина тъжно...

Последна редакция: вт, 02 авг 2016, 13:57 от Carrie br

# 47
  • Мнения: X
На мен ми се струва, че хората се възприемат вече като взаимозаменяеми. Много често съм наблюдавала отстрани как дори не се прави усилие да се разясни някакво недоразумение. Гордост ли, мързел ли...

И другото - технологията. Хем сте близко, хем не. Шаренко, стимулира много силно, направо се захласваш пред екрана в непрекъснато забавление. Пък да излезеш да се видиш с някого изисква усилия.

# 48
  • Мнения: 5 820
На мен ми се струва, че хората се възприемат вече като взаимозаменяеми. Много често съм наблюдавала отстрани как дори не се прави усилие да се разясни някакво недоразумение. Гордост ли, мързел ли...

И другото - технологията. Хем сте близко, хем не. Шаренко, стимулира много силно, направо се захласваш пред екрана в непрекъснато забавление. Пък да излезеш да се видиш с някого изисква усилия.
   Напълно е вярно, написаното от Вас. И на мене ми прави впечатление вече, че от моето обкръжение вече никой не го интересува, че има недоразомуние между нас. Не знам защо не искат всичко да се изчисти? Може би не искат скандали. И аз не знам вече. Но винаги търся да се оправи някакво недоразумение. Не мога така да оставя нещата. Искам също да бъде на чисто. А за излизането - напълно е вярно. Вече всички са се захласнали по тези компютри и смартфони. Вече е лукс да срещнеш човек очи в очи.

# 49
  • Мнения: 1 149
На мен ми се струва, че хората се възприемат вече като взаимозаменяеми. Много често съм наблюдавала отстрани как дори не се прави усилие да се разясни някакво недоразумение. Гордост ли, мързел ли...
Това е много вярно. Пълен непукизъм- утре ще имат нов " приятел", отговарящ на потребностите им.

# 50
  • Мнения: 5 820
На мен ми се струва, че хората се възприемат вече като взаимозаменяеми. Много често съм наблюдавала отстрани как дори не се прави усилие да се разясни някакво недоразумение. Гордост ли, мързел ли...
Това е много вярно. Пълен непукизъм- утре ще имат нов " приятел", отговарящ на потребностите им.
  Карат го така - "днес имам нов "приятел", утре ще имам "друг", а старият ми "приятел" от вчера е излишен вече, тъй като ми омръзна вече". Казват си "не ми трябват хора, от които нямам полза от тях". Не виждат кой ги цени и винаги ще бъдат до тях.

# 51
  • Мнения: 1 149
На мен ми се струва, че хората се възприемат вече като взаимозаменяеми. Много често съм наблюдавала отстрани как дори не се прави усилие да се разясни някакво недоразумение. Гордост ли, мързел ли...
Това е много вярно. Пълен непукизъм- утре ще имат нов " приятел", отговарящ на потребностите им.
   Карат го така - днес имам нов "приятел", утре ще имам "друг". Казват си "не ми трябват хора, от които нямам полза от тях". Не виждат кой ги цени и винаги ще бъдат до тях.

Именно. Ползата замени приятелството. Има го, но рядко..

# 52
  • Мнения: 8 881
На мен ми се струва, че хората се възприемат вече като взаимозаменяеми. Много често съм наблюдавала отстрани как дори не се прави усилие да се разясни някакво недоразумение. Гордост ли, мързел ли...

И другото - технологията. Хем сте близко, хем не. Шаренко, стимулира много силно, направо се захласваш пред екрана в непрекъснато забавление. Пък да излезеш да се видиш с някого изисква усилия.
   Напълно е вярно, написаното от Вас. И на мене ми прави впечатление вече, че от моето обкръжение вече никой не го интересува, че има недоразомуние между нас. Не знам защо не искат всичко да се изчисти? Може би не искат скандали. И аз не знам вече. Но винаги търся да се оправи някакво недоразумение. Не мога така да оставя нещата. Искам също да бъде на чисто. А за излизането - напълно е вярно. Вече всички са се захласнали по тези компютри и смартфони. Вече е лукс да срещнеш човек очи в очи.

Понякога има някакво недоразумение, но хората нямат желание да го изчистят, защото това е добър начин да се прекратят отношенията, повод един вид.

Лично аз много мразя такова дълбаене - ама, кажи сега защо така, ама, сподели какво стана... ooooh!

Тук във форума постоянно чета за някакви услуги между приятели, някаква страшна помощ и винаги съм се чудила, в какво се изразява това?

# 53
  • Мнения: 1 149
Like_smoke,добре казано. Нежеланието за разрешаване на конфликт или недоразумение е чист начин за прекратяване на отношения. Непонятно за мен е избягването на доизясняване на даден проблем ,поне аз съм от " дълбаещите" в недоразумението, нали това е начина на изглаждане на разногласията в нечии отношения.

# 54
  • Мнения: 5 820
Like_smoke,добре казано. Нежеланието за разрешаване на конфликт или недоразумение е чист начин за прекратяване на отношения. Непонятно за мен е избягването на доизясняване на даден проблем ,поне аз съм от " дълбаещите" в недоразумението, нали това е начина на изглаждане на разногласията в нечии отношения.
  Още един човек е като мене. И двете сте прави - щом един човек не иска да "изчисти" недоразумението, въпреки нашите настоявания, то това означава, че не иска да има нищо повече с нас вече. Нека да пуснем този човек да си тръгне от нашия живот щом не иска да бъде част от него повече.

# 55
  • Мнения: 8 881
Like_smoke,добре казано. Нежеланието за разрешаване на конфликт или недоразумение е чист начин за прекратяване на отношения. Непонятно за мен е избягването на доизясняване на даден проблем ,поне аз съм от " дълбаещите" в недоразумението, нали това е начина на изглаждане на разногласията в нечии отношения.

Ами, въпрос на гледна точка е. Аз говоря само и единствено от моята камбанария - такива изяснявания не са ми по вкуса, още повече, че понякога няма кой знае какво за изясняване всъщност. В същото време не бих казала на другата страна, с която сме имали по-близки или приятелски отношения, че вече не ми е приятна, досадна ми е, скучна ми е, не искам да прекарваме време заедно и т.н. Затова дълбаенето за мен е неработещо - от една страна е вероятно да чуеш някакво замазване с думи, колкото да се преустанови разговора, от друга - директно отрязване, което няма да ти стане приятно.

# 56
  • Мнения: 24 331
Вече е лукс да срещнеш човек очи в очи.
Зависи на колко си години Wink Снощи в парка точно това коментирахме - на една пейка седнали три пенсионерки и си говорят. На другата пейка седнали тийнове и всеки цъка на телефона си...А детето ме пита "Защо са се събрали заедно, като всеки си гледа телефона?"
............
Злобни и прости хора винаги е имало. Сега имаме повече неща, по които да се сравняваме т.е. да си завиждаме....А това ужасно пречи на приятелството. Не сте ли от една черга - трудна работа

# 57
  • Мнения: 5 820
Вече е лукс да срещнеш човек очи в очи.
Зависи на колко си години Wink Снощи в парка точно това коментирахме - на една пейка седнали три пенсионерки и си говорят. На другата пейка седнали тийнове и всеки цъка на телефона си...А детето ме пита "Защо са се събрали заедно, като всеки си гледа телефона?"
............
Злобни и прости хора винаги е имало. Сега имаме повече неща, по които да се сравняваме т.е. да си завиждаме....А това ужасно пречи на приятелството. Не сте ли от една черга - трудна работа
   И тука сте права. Като се разминават интересите ви, няма начин как да бъдете приятели. Не може постоянно да се нагаждаш към даден човек, за да запазите приятелството си, а той въобще да не го прави.

# 58
  • Мнения: 1 149
Like_smoke,добре казано. Нежеланието за разрешаване на конфликт или недоразумение е чист начин за прекратяване на отношения. Непонятно за мен е избягването на доизясняване на даден проблем ,поне аз съм от " дълбаещите" в недоразумението, нали това е начина на изглаждане на разногласията в нечии отношения.

Ами, въпрос на гледна точка е. Аз говоря само и единствено от моята камбанария - такива изяснявания не са ми по вкуса, още повече, че понякога няма кой знае какво за изясняване всъщност. В същото време не бих казала на другата страна, с която сме имали по-близки или приятелски отношения, че вече не ми е приятна, досадна ми е, скучна ми е, не искам да прекарваме време заедно и т.н. Затова дълбаенето за мен е неработещо - от една страна е вероятно да чуеш някакво замазване с думи, колкото да се преустанови разговора, от друга - директно отрязване, което няма да ти стане приятно.

Разбира се, че е въпрос на гледна точка. Колкото хора, толкова и мнения. Просто дълбаенето колкото може и да помогне, толкова може и да опъне повече отношенията, да, това си зависи от човека. А за " замазването" на отговор е същото и като незаинтетесоваността от това дали ще излезеш с този човек, дали ще му вдигнеш и т.н., поне аз като държа на някого си мисля , че при евентуални дразги би трябвало да ги изясним. Така де, ако не по живо, по здраво. Grinning

# 59
  • Мнения: 5 513
Добре де ,кажете какъв приятел искате?Какво трябва да има,да прави,да не прави,че да ви е приятел даден човек.И колко време да е с вас ,че да ви е приятел.

Общи условия

Активация на акаунт