Вредни ли са газираните напитки за децата?

  • 17 289
  • 233
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 566
Да си сверя часовника. Позволявам по веднъж на ден, лятото, топла кола или фанта. Доста ме хулят и в обкръжението не позволяват.
Реално погледнато и ние, големите пием, защо да забраняваме на децата? Вчера дете на 12 години каза че не му е позволено и ще му се развалят зъбките. Те и без кола се развалят.
Та- за или против газираните напитки. bowuu

Последна редакция: ср, 03 авг 2016, 10:47 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 46 515
А защо топла?

# 2
  • Мнения: 24 332
За какво ти е тази тема? Да те разкостят?
"Логиката" ти издиша, защото реално големите пият алкохол, пушат, друсат се....защо да лишават децата си от тези екстри?
Имам дете на възрастта на твоето и не съм давала газирана напитка

# 3
  • Мнения: 295
Аз съм против, особено кола.
Но, от известно време позволявам на сина ми фанта портокал или лимонада /само тези две му допадат на вкус/ . И аз знам, че са вредни и той знае, но търсим златната среда тъй като не мога всичко да забраня  Wink

# 4
  • Мнения: 18 447
Като позволяваш нека поне да са студени, че топла кола е отврат. Иначе конкретно по въпроса - не купуваме газирано в нас (освен сода) и не си поръчваме навън, съответно и детето (8 г.) не пие. Може и да съм споменавала, че е вредно, със сигурност някога съм обяснявала, че децата не пият газирано. Явно и съучениците ѝ не пият, защото не ме е питала досега "Защо той пие кола?". Опитвала е от нашата сода, не ѝ допада усещането.

# 5
  • Мнения: 81
Позволявам много рядко. На някакъв празник или ако на мен ми се допие газирано и купя(което почти не се случва) . Детето ми е почти на 14.

# 6
  • Мнения: 781
Чак да я разкостват.

Няма смисъл от газирано при деца, защото в пълно с вредни Ета. Виж, ако примерно е газирана вода или газирана вода + натурален сок не виждам проблем. Но конректно колата и фантата са твърде вредни и водещи до пристрастване (има доказана зависимост от кола и абстинентен глад изразяващ се в адско главоболие и промени в настроението при спиране на редовно пиене)

А топло газирано е  Sick и директен резултат от мита, че от студено се настива или те заболява гърлото. Аз пък позволявам ледено студена вода, сокове и сладолед (дори в комбинация) И през зимата. Тук е много популярно. Самата аз го правя често и се броят на пръсти боледуванията ми; за сега, слава Богу, не сме имали болни гърла или прочее, а големият е на 5.

Ето го списъкът с вредните Ета, виж сама колко и кои присъстват конкретно в газираните напитки (а и всичко останало):

http://bultimes.com/emulgatori/

# 7
# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 949
И аз не давам на децата :

-Големи количества рафинирани захари и никакви витамини и минерали.

- изкуствените подсладители.

- поврежда емайла на зъбите,

-въглероден диоксид – това е газът, които образува малките шиптящи балончета в течността. Сам по себе си той е безвреден, но издува стомаха и може да обостри състоянието при хора, които страдат от гастрит, колит и метеоризъм.

 - да се напием с безалкохолно на практика е невъзможно.

Мисля ,че има още много причини.

# 9
  • Мнения: 11 566
Това ми е въпросът- защо не трябва да даваме. И сладкишът съдържа захар. Кое е проблема на колата?

# 10
  • Мнения: 24 332
Колата разяжда ръжда само за 1 нощ....Помисли какви се случва в организма на детето ти, когато я изпие.....

# 11
  • Мнения: 781
Изгледай това видео до края. Ти би ли дала тази гняс на детето си? Това представлява колата.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Това ми е въпросът- защо не трябва да даваме. И сладкишът съдържа захар. Кое е проблема на колата?
Огромното количество захар.

# 13
  • София
  • Мнения: 38 489
Дари, моля те, оправи словореда на темата.

Голямата не пие газирано по свое желание.

Малкия /май е колкото на Дари/ е бесен фен на КК, може би точно защото му забранявах. Сега купувам един-два пъти в седмицата по една малка кутийка, като гледам да го насоча към нещо друго, да не е точно кола.

Знам кои са опасните Ета. Такива напитки въобще не купувам. Даже нарочно купувам кола в кутийки, защото е със захар, а не с подсладител или г-ф сироп.

Тия клипчета и статии съм ги гледала и чела мнооого отдавна.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 282
Количеството захар в една кола е съпоставимо с това в един цял кекс, така че ако детето изяде парче кекс, ще е поело в пъти по-малко захар. Това първо.
Второ, освен захар, в безалкохолните е пълно с Е-та и оцветители.
Трето, реално захарта не е и захар, а някакъв глюкозо-фруктозен, или какво беше там, сироп, който се прави един господ знае от какво, за да е по-евтин.

Иначе аз бих използвала темата да питам за газираното като газирано дали е вредно - имам предвид газираната вода. Децата ми я харесват, освен това понякога правим лятото оранжада с изстискани портокали и газ.вода. Та все чета, че и самото газиране е вредно, но така и не разбрах защо и много се чудя. Не ми е голяма драма, защото това пиене на газираната вода се случва 1-2 пъти в месеца, но все пак, ей така, от обща култура, дето се казва.

Общи условия

Активация на акаунт