Перилни препарати и омекотители – 40

  • 52 462
  • 721
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 250
Моя грешка, имах предвид течен, в отговор на това, че Smile го харесва...

# 706
  • Мнения: 2 742
И аз бих предпочела прахообразен препарат, но нямаше такова ОМО до скоро в София, а много се изкушавах да го пробвам. Предполагам, от праха ще съм още по-доволна. За момента нямам проблем с пералнята. Пускам и почистване на 4-5 месеца. Сега ще го правя по-често. След всяко пране я отварям широко, вадя ваничката за препаратите и я оставям така около 24 часа, за да изсъхне (пера главно събота и неделя, защото тогава събирам дрехи за цяла пералня). Мнението ми (и от личен опит) е, че ако пералнята се почиства периодично, а не се чака да започне да мирише, няма да има проблем и с течен препарат. Освен ОМО ползвам и капсули, и прах, така че не я тормозя толкова често с гел.
А относно самия препарат ОМО не мога да си изкривя душата и да кажа, че не ми хареса. За мен се справя по-добре от Денкмит и Ариел, Персил скоро не съм купувала (освен капсулите за цветно) и за него нямам мнение към момента. Намерих си моя препарат просто. Комбинацията с любимата ми марка омекотител - Коколино, ми харесва и няма скоро да ги сменя. В общи линии Юниливър ме спечелиха като клиент.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 250
Че каква е разликата между капсули и течен ?! Помня навремето как Гес обясняваше, че в Германия не са се наложили, защото е оскъпен течен препарат, а германецът не е прост и не плаща за излишно оскъпени неща...

# 708
  • Мнения: 5 207
Така си е, капсулите са доста скъпи и не много практични, защото с тях трябва винаги да пускаш пълна пералня и не можеш да си нагласяш дозата. Иначе и в Германия вече има капсули.
А между течността в капсулите и обикновените течни също има различия. Примерно в капсулите има по-малко вода, защото иначе филмът ще се разтвори, но пък се ползват други разтворители. Също така в капсулите са поспестени сгъстителите, което е по-положителното спрямо обикновените течни в бутилка.
Но като цяло, най-добре прах. По много причини: като започнеш с по-голямата му стабилност и срок на годност (с единственото условие да се държи на сухо място) и завършиш и по-доброто му представяне като цяло. Единственото, в което течните се представят по-добре, е изпирането на мазнини.

# 709
  • Мнения: 599
Препоръчайте ми  добър препарат за прозорци!

# 710
  • Мнения: 5 207
Не е по темата, didabs. Ето в тази тема ще ти препоръчат препарат за прозорци.

# 711
  • Мнения: X
Не е по темата, но съм чела, че Sekhmet беше много доволна от някакъв уред от Lidl. Flutter

# 712
  • София
  • Мнения: 3 843
Гес, не разбрах Омо прахът за цветно има ли съставка против пренос на цветовете?

# 713
  • Мнения: 5 207
Не е по темата, но съм чела, че Sekhmet беше много доволна от някакъв уред от Lidl. Flutter
И все още е доволна и е изразявала задоволството си в темата за Лидл. Възможно е и тук да го е изразявала това задоволство инцидентно, но това не означава, че трябва всички да се изреждат сега да препоръчват препарат за прозорци в тема за перилни препарати, при положение че има нарочна тема за почистващите препарати.
Ако все пак е проблем препращането, Bref Clin за мен е най-добрият.

Гес, не разбрах Омо прахът за цветно има ли съставка против пренос на цветовете?
Не знам. Като излезе декларацията, ще видим.

Последна редакция: ср, 24 авг 2016, 11:45 от Sekhmet

# 714
  • Мнения: 1 780
ТАЕД   какво е тази сол за избелване.
Цитат
, има и една сол за избелване, която се ползва за третиране на цветни петна и рядко за добавка към по-силнозамърсени бели дрехи.    

Някой бе питал за запазване черния цвят на дрехите - аз използвам http://izi.bg/product/1384/bingo-prah-za-cherni-i-tsvetni-drehi-2kg.html

# 715
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
viliandar може ли снимка или линк към течния ДМ, за който пишеш?
Скрит текст:
Споделям и разбирам страстта ви с Секхмет. В последно време и аз залитам по Омо и съм много доволна. Ще взема капсулите първо, като свършат ще пробвам и праха Wink

 

_Smile_, заповядай,

https://www.dm.de/denkmit-feinwaschmittel-fresh-sensation-p4010355214997.html

# 716
  • Мнения: 5 207
Някой бе питал за запазване черния цвят на дрехите - аз използвам http://izi.bg/product/1384/bingo-prah-za-cherni-i-tsvetni-drehi-2kg.html
Това е прах за цветно. Написаното, че е за черни дрехи, е заблуждение.

Горното е доказателство, че реално от специализиран препарат за черни тъкани няма нужда. Laughing

# 717
  • Мнения: 68 646
Ама роклята е черна на пакета Mr. Green

Нарочно са избрали мадама с черна рокля, тове е от най-евтините маркетингови трикове, според мен..

# 718
  • Мнения: X
Отдавна не съм прала с Бинго, а така ми е мерак, но никъде не намирам малки кутии...

# 719
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
ТАЕД   какво е тази сол за избелване.
Цитат
, има и една сол за избелване, която се ползва за третиране на цветни петна и рядко за добавка към по-силнозамърсени бели дрехи.    

Някой бе питал за запазване черния цвят на дрехите - аз използвам http://izi.bg/product/1384/bingo-prah-za-cherni-i-tsvetni-drehi-2kg.html
+ 1 за Бинго Стари найт. Аз го ползвам за цветно пране, което включва и черните ми дрехи.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт