Предстои ми лапароскопия - тема 9

  • 112 024
  • 728
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 861
п.п. Гърне без похлупак е права, всеки почти е доволен от доктора, при който се е оперирал.

То и няма как да е инак. Simple Smile Не правим лапароскопии всеки месец, при различни лекари, че да можем да сравним кой как се справя и какъв е крайният резултат от работата на различните лекари. Та затова казвам, че освен ако не е имало очевидни и неоспоримо гафове, всяка би казала, че е доволна от лекаря си. Peace Съгласна съм обаче, че е хубаво да се избере лекар, който си е създал реноме на добър професионалист.

# 16
  • Мнения: 23
Момичета дойде и моят момент за лапарото, днес пътувам за Варна и утре ми е операцията. Ще я правя при Д-р Славчев от окръжна болница, има съмнения за хидросалпингс на едната тръбя, ако е така ще я премахнат няма какво да се чудя. Много се надявам да няма нищо такова и да си остане само диагностична. Хора много се притеснявам от цялата процедура и страшно много ме е страх от упойката, никога не съм била нито с местна, нито с пълна до сега. Предполагам всеки се е страхувал, но на мен само черни мисли са ми в главата. На всичкото отгоре съм хипохондрик и съм с паническо разтройство  Crazy.
Но  се опитвам да се стягам няма как.
Стискайте палци всичко да мине и след няколко дни и аз да споделям преживяването.

# 17
  • In transit
  • Мнения: 11 819
stenli_benli, не се притеснявай изобщо! От упойката също, просто ще си заспиш и после като свърши операцията ще те събудят. Не трябва да се притесняваш за такива неща сега. Всичко ще е наред. Не са тежки операциите. Стискам ти палци! Hug

# 18
  • Мнения: 4 005
stenli_benli,няма нищо страшно.Това не е коремна операция.Има три дупки най-много по 5mm.Не боли и после можеш да си правиш всичко.
Упойката също не е страшна.Няма да усетиш кога ще те приспят.Аз даже си оглеждах корема да проверявам дали наистина са ме оперирали,не вярвах.Веднага си станах,все едно съм се събудила от най-обикновен сън. Grinning Всичко ще е наред,ще видиш. bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз имам 4 дупчици, но наистина мисълта, че много ще боли не е толкова истинска.
Има някаква болка, но тя прилича на мускулна треска на корема и далеч не е страшна и толкова силна.
По-скоро психическата нагласа би я усилила.

Дискомфорта идва от другите временни неща - катетъра, абоката, ако излизаш трудно от упойки.
Аз проспах сигурно 12 часа след операцията с от време на време събуждания. След това нощта не можах много да спя Simple Smile Толкова много банки физиологичен разтвор и рингер ми наляха, че ходих да пишкам през 1 час хаха Wink Поне си отспах яко, което с малко дете не ми се получава вече повече от 3 години Simple Smile

# 20
  • Мнения: 181
stenli_benli спокойно и аз като теб не съм имала други подобни манипулации и операции Слава Богу и много се притеснявах от упойката дали ще се събудя и други лоши мисли. Нищо подобно не е страшно, всичко ще е наред. Успех, стискам палци!!!
Аз имам питане отново. Моята лапаро беше на 21.07. а последния ми цикъл на 14.07.предизвикан с Примолут нор.  От тогава няма нито МЦ, нито О само болки в гърдите /зърната/ и спазми в яйчниците. На мен ми правиха дрилинг заради СПКЯ и корекция на седловидна матка. Много съм притеснена какво става, правих тест отрицателен е, меря БТ и не мърда от 36,5. От деня на лапарото ли да броя дните за МЦ или от последната менструация, понеже 4 дни след него имах кървене като при МЦ. Някой имал ли е проблем с МЦ след дрилинг?

# 21
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз съм след дрилиг.
Операцията ми беше на 12.07 и след нея почна едно слабичко светло лигаво кървене. По едно време след 2-3 дни се поусили за 1-2 дни и на 7-мия ден приключи. След още точно 7 дни засякох О с тестове и 12 дни след това ми дойде нормален цикъл, но както винаги доста болезнен, поне нямаше много съсиреци както обикновено имам.
Сега чакам този цикъл да видя дали и кога ще имам О. Вече ми е 11-ти ден, тестовете за О са безумно отрицателни, а до сега винаги втора черта е имало доста забележима, но по-бледа, а сега направо едва я виждам втората чертичка. Ще ходя утре на лекар да ме видят имам ли фоликул въобще или този месец ще да е пак бая късна О (около 24 ден както винаги до сега ми е била). БТ за сега ми е почти константна 36.55.

Доста четох и разпитвах за това какво да очаквам след лапарото, но нямаше конкретен отговор - зависи от човека. Някои доктори казват, че деня на лапарото се води като 1-ви ден от цикъла, други, че новия цикъл трябва да си дойде както обикновено, а кървенето след лапарото не е менструация.
Много жени им идва за първи път чак около 30-40дни след лапарото.
За това моя доктор ме викна след 2 нормални менструации да отида на преглед.

# 22
  • Мнения: 4 005
На мен цикълът след лапарото си дойде точно навреме.На 25-тия ден,на колкото ми идва по принцип.
Но аз бях основно за прекъсване на тръбите.Ако е работено по яйчниците може до няколко дена след операцията цикълът да дойде,без значение кога е била последната дата и се брои за първи ден.
Така беше при коремната ми операция,която беше заради кисти.Дойде ми два дни след операцията.

# 23
  • Мнения: 221
1.Д-р Шефкетова
2.гр.София
3.Надежда
4.750,00лв. с направление
5.доволна съм,бързо се възстанових
6.Отстранени маточни тръби

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Правя последен опит за елиминирането на кистата ми.  Последната докторка ми изписа Примолут - Нор за 7 дена . След следващия цикъл да видим дали е мръднала кистата, ако ли не лапароскопия.
На някой изписвали ли са му това лекарство ?

Определно имах надежда , че ще се смали още кистата с притовозачатъчни и ще изчезне сама, но не иска да се намаля повече от 4 см.
И друго днес ме потресе ! Каза ми , че другия ми яйчник е вече поликистозен ?! Това станало защото последните месеци съм пила противозачатъчни и сега съм ги била спряла (за да започна Примолута ) и за това оппп поликистозен яйчник .... някво тъпичко се чувствам сега Sad

# 25
  • Мнения: 2 355
Аз ще си чакам някой от Пловдив да сподели нещо
Здравей, аз ще правя в Селена втора лапароскопия. Този път ще е при д-р Ненев. Цената е 800 лв.
Първата ми беше пак там преди 3 години, но при друг доктор. Доволна съм от болницата, сестрите постоянно те наглеждат, питат за болки, температура и кръвно мериха през 2 часа.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Някой ще изкоментира ли за Плевен нещо? Не за при Горчев , а в държавната болница, където преди е работил той.

# 27
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Някой ще изкоментира ли за Плевен нещо? Не за при Горчев , а в държавната болница, където преди е работил той.
мисля, че на 1ва страница писах..държавната в Плевен с 2 ръце и 2 крака за д-р Ангел Йорданов! Страхотен лекар и оператор. Горчев му е учител и си е свършил чудесно задачата.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Някой ще изкоментира ли за Плевен нещо? Не за при Горчев , а в държавната болница, където преди е работил той.
мисля, че на 1ва страница писах..държавната в Плевен с 2 ръце и 2 крака за д-р Ангел Йорданов! Страхотен лекар и оператор. Горчев му е учител и си е свършил чудесно задачата.
Да, бях прочела . Ваш ли беше избора на екип ? На мен доктор Кирилова (от държавната болница също)  беше ми казала за избор на лекар е ЗК + 700 лв. А В болницата на Горчев 1500 лв .

# 29
  • Мнения: 375
Здравейте момичета! Hug Предстои ми лапароскопия, поради болки в срамната кост и в областта на тръбите и тазовото дъно, с които вече не мога да живея. Получени са в следствие на полово - предавано заболяване. Не съм раждала и скоро не мисля да имам деца, защото още съм млада и нямам човек до себе си. Искам да попитам вярно ли е, че ако до 6 месеца след лапароскопията не забременееш пак се получават сраствания. Плаши ме мисълта, че ще ме оперират, ще ми премахнат срастванията и след 6 месеца пак ще си живея със същите ежедневни болки.....  Sad Моля Ви, споделете какво знаете по  темата! Прегръдки!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт