Странен спазъм при колики!

  • 1 404
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Момченцето ми е на 23 дни. Вчера имахме ужасна случка. При поредната силна криза от коликите детето застина. Не можеше да се помръдне, първо си отвори устата и видях че езика си е на място. Лицето остана като заковано, малкия не можа да си отваря очите около 20 мин. Също така едното око почервеня и се поду тръгнаха и червени петна към косата. Всичко отмина за около 30 мин напълно. Ходихме на педиатър, но нямат обяснение. Някой преживял ли е това?

Последна редакция: вт, 09 авг 2016, 12:16 от bubanka

# 1
  • Мнения: 36
Да, аз съм го преживяла. Оказа се алергия към протеините на кравето мляко. И двете ми деца са алергични, но само с малката имахме такъв случай. След петната се появи кръв в изпражненията, рефлукс, хрема, и се редуваха запек и разстройство. Но диагнозата не си я поставих сама. При теб може и да е това, може и да е нещо друго. Потърсете и второ мнение от педиатър-нещо, което аз не направих с голямата си дъщеря и я измъчих в продължение на 6 месеца. Успех!

# 2
  • Мнения: 76
Той е на адаптирано мляко изцяло ако му взема НА дали ще избегна тези проблеми?

# 3
  • Мнения: 36
Не знам, наистина. Аз така сама процедирах с голямата (тогавашната пдиатърка твърдеше, че са просто колики и дадох НА, с което нямаше разлика в състоянието на детето) и резултатът беше езофагит, язви по хранопровода. Можеше да пие само Νeocate и по-късно  Frisolac AC (Frizopep). А малката, след "захласването" и останалите екстри, по съвет на професорката, при която я водих, я захраних с пюрета от 3  месечна. Посъветвай се и с друг педиатър. При теб може да е нещо съвсем различно.

# 4
  • Мнения: 76
Благодаря за съвета!!!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
На мен подобно състояние би ми изглеждало тревожно, не търси съвети тук. Непременно идете и при друг специалист.
ХА млеката са за превенция, ако вече има проблем, то са нужни млека като Фризопеп.

# 6
  • Мнения: 76
Да така е нещата станаха по трудни при нас! От стандартното АМ бебето ми започна да изпитва болки при хранене понякога от 1 глътка по някога налко по късно! Намали приема на храна. Отидахме при специалист и му предписаха фризо пеп ас. От 5 дни е на нея но продължава да има болки при хранене!!! Изписаха му и 4 вида хомеопатия. Силно сме притеснени лекаря каза да изчакаме 8 дни за адаптация , но не знам дали е нормално да пищи и от тази храна!
Помагайте!!! Дайте съвет!!!

# 7
  • Мнения: 76
Да така е нещата станаха по трудни при нас! От стандартното АМ бебето ми започна да изпитва болки при хранене понякога от 1 глътка по някога налко по късно! Намали приема на храна. Отидахме при специалист и му предписаха фризо пеп ас. От 5 дни е на нея но продължава да има болки при хранене!!! Изписаха му и 4 вида хомеопатия. Силно сме притеснени лекаря каза да изчакаме 8 дни за адаптация , но не знам дали е нормално да пищи и от тази храна!
Помагайте!!! Дайте съвет!!!

# 8
  • Мнения: 36
Здравей,
необходимо е време, за да се изчисти протеинът от организма на детето, както и за да се адаптира към новото мляко. Със сигурност ще се успокои. Дай му само малко време. Успех ти желая!

# 9
  • Мнения: 76
Благодаря за подкрепата !!!
Малкия вече има малко подобрение, но понякога пак си го боли. Явно нещата стават много бавно. Според лекаря му това се дължи на много силни колики и трябва да изтърпим да стане поне на 3 месеца. Надяваме се да се оправи по скоро!

# 10
  • Мнения: 36
Въоръжи се с много търпение и обич. Ще мине и ще замине и това. Времето му е цаката! Успех!

# 11
  • Мнения: 19
Maми моля ви кажете нещо за колики много ни мъчат а синът ми е едва на 1 месец пробвах с Еспомизан но не  помага давам чай от джоджан не знам какво да давам ако някой има нещо по ефикасно и изпробвано моля да пише.Благодаря предварително.

# 12
  • Мнения: 283
Maми моля ви кажете нещо за колики много ни мъчат а синът ми е едва на 1 месец пробвах с Еспомизан но не  помага давам чай от джоджан не знам какво да давам ако някой има нещо по ефикасно и изпробвано моля да пише.Благодаря предварително.
Саб Симплекс, Абоколикен

# 13
  • Мнения: 19
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт