Казармата

  • 40 127
  • 395
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 6 122
Да абсолютно, не може да се сравнява млад мъж на 18-30г с мъж над 40г.  Stop

Да, едно е да седиш цял ден пред компютъра или да ловиш покемони, друго е да бягаш по 2 км. всеки ден или да тренираш някакъв спорт. На младия мъж ако му дадеш оръжие ще има по-голяма опасност да се самоубие отколкото да се защити с него, докато преминалите военна служба "стари кучета" знаят мерките за безопасност при боравенето с него. Много от младежите ще издъхнат (или ще се откажат) при преход "марш на скок" 15-20 км., но повечето "старчоци" които са го правили и преди ще им трябва една лека тренировка преди него. 

О, моля ти се. Масово са разпуснати чичковци с шкембета, които освен да тренират с халба бира друго едва ли могат. Младите поне ходят на фитнес, изглеждат добре. От тези ходили в казармата за сега добро не сме видели. Нали такива ни управляват, все в казарма ходили. Stop

# 181
  • Мнения: 22 036
Аз имах часове по Гражданска отбрана. Нищо, което не е достъпно не съм научила там. На военно не съм ходила, но имам изкаран курс по стрелба, включително и автоматично оръжие.

Никва полза от него не виждам, но аз го правих за кеф. Американската армия е професионална, а не наборна. Разликата е огромна.

# 182
  • Мнения: 9 652
Физическото състояние и издръжливост на всеки човек е толкова индивидуално, че чак е малоумно да се спори на тази тема.  Rolling Eyes

# 183
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Едно е да отидеш да спортуваш час - два във фитнеса, а  съвсем друго да поживееш на полеви условия (месец например).

# 184
  • Мнения: 22 036
Бут кемповете са базирани на военна подготовка, но нека не се заблуждаваме, че в БГ казармата подготовката беше на ниво, ако изобщо я имаше.

В колко държави има задължителна военна служба?

# 185
  • Мнения: 12 662
Бут кемповете са базирани на военна подготовка, но нека не се заблуждаваме, че в БГ казармата подготовката беше на ниво, ако изобщо я имаше.

Да, ама как хубаво събираха картофи войничетата.

# 186
  • Мнения: 22 036
По мое време и картофи не събираха, а само вегетираха, докато мине времето.

Да не говорим колко се освобождаваха с фалшиви документи. Райско време за подкупни доктори. Не обвинявам момчетата и семействата им. Такава загуба на време не е норална просто.

# 187
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Младите поне ходят на фитнес, изглеждат добре. От тези ходили в казармата за сега добро не сме видели. Нали такива ни управляват, все в казарма ходили. Stop
Ако стане инвазия или военен конфликт на наша територия, чакай някой епилиран фитнес-льольо с обръснати крака, да те спасява. Ми ако вземе, че си счупи маникюра, или му се скъса чорапа кво ще прави?
 Нищо не става от фитнес-маниаците, едни надути пуйки са. Освен, че злоупотребяват със стероиди, повечето са и наркомани.
 Спомням си в Сървайвър как един войник направи смешен Митьо Крика.
 Трябваше да държат една тежест, висяща на въже за издържливост. Митьо изглеждаше 5-6 пъти по як и напомпан от войника, но само след няколко минути почна да се пъне, целия да трепери, да се тресе и накрая си изпусна тежестта. А другия само си държеше спокойно.
 
 Ако ей тези войници решат да се противопоставят на най-яките български фитнес/чалга-маниаци, шансът за победа на нашите напомпани епилирани чалгарчета клони към минус безкрайност.



# 188
  • София
  • Мнения: 5 198
В този случай ,ако стане война нито млади ,нито стари мъже ще ни оправят.
Жените ще излизаме с пушки ,щот нали сме родили по 1-2-3 деца и държим на всякакви болки. Отделно работим,гледаме деца,къща, спортуваме /някои/ занимаваме се с по 100неща едновременно. Ние ще да сме мобилизираните.

# 189
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Младите поне ходят на фитнес, изглеждат добре. От тези ходили в казармата за сега добро не сме видели. Нали такива ни управляват, все в казарма ходили. Stop
Ако стане инвазия или военен конфликт на наша територия, чакай някой епилиран фитнес-льольо с обръснати крака, да те спасява. Ми ако вземе, че си счупи маникюра, или му се скъса чорапа кво ще прави?
 Нищо не става от фитнес-маниаците, едни надути пуйки са. Освен, че злоупотребяват със стероиди, повечето са и наркомани.
 Спомням си в Сървайвър как един войник направи смешен Митьо Крика.
 Трябваше да държат една тежест, висяща на въже за издържливост. Митьо изглеждаше 5-6 пъти по як и напомпан от войника, но само след няколко минути почна да се пъне, целия да трепери, да се тресе и накрая си изпусна тежестта. А другия само си държеше спокойно.
 
 Ако ей тези войници решат да се противопоставят на най-яките български фитнес/чалга-маниаци, шансът за победа на нашите напомпани епилирани чалгарчета клони към минус безкрайност.




Сега ще ти кажат че това са професионални войници, но в Русия армията е професионална и донаборна. Simple Smile Аз служех в спецотряд към БНА и смея да твърдя че бяхме добре обучени - владеехме СРБ до съвършенство. Преди две седмици присъствах на другарска среща и мога да твърдя със сигурност че сегашните фитнесманиачета трудно биха ни се опрели въпреки че сме на по 40 и повече години.

# 190
  • Мнения: 2 718
Аз съм чувала, че всеки народ храни по една армия, и ако не иска да храни своя- ще храни чужда. Такъв е живота, Санчо

# 191
  • Мнения: 6 122
Младите поне ходят на фитнес, изглеждат добре. От тези ходили в казармата за сега добро не сме видели. Нали такива ни управляват, все в казарма ходили. Stop
Ако стане инвазия или военен конфликт на наша територия, чакай някой епилиран фитнес-льольо с обръснати крака, да те спасява. Ми ако вземе, че си счупи маникюра, или му се скъса чорапа кво ще прави?
 Нищо не става от фитнес-маниаците, едни надути пуйки са. Освен, че злоупотребяват със стероиди, повечето са и наркомани.
 Спомням си в Сървайвър как един войник направи смешен Митьо Крика.
 Трябваше да държат една тежест, висяща на въже за издържливост. Митьо изглеждаше 5-6 пъти по як и напомпан от войника, но само след няколко минути почна да се пъне, целия да трепери, да се тресе и накрая си изпусна тежестта. А другия само си държеше спокойно.
 
 Ако ей тези войници решат да се противопоставят на най-яките български фитнес/чалга-маниаци, шансът за победа на нашите напомпани епилирани чалгарчета клони към минус безкрайност.





Ми не знам. Чакай тогава на косматите шкембета, да си спомнят какво са им преподавали в казармата.

# 192
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Всички трябва да преминават военно
обучение. Времената са такива.

# 193
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Май забравяте, че си има и възраст горна за мобилизиране при евентуална война.

# 194
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
При война, възраст няма да се гледа.
Всеки ще трябва да се бие  по някое
време.

Общи условия

Активация на акаунт