Развод и родителски права

  • 10 572
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Deutschland
  • Мнения: 5 440
Лабилен е и си е посягал? И такъв мъж ще иска да възпитава дете? Плаче за освидетелстване май

# 16
  • Мнения: 168
Много е жалко на какъв изрод сте попаднали  Sad Няма как да ви вземат детето толкова лесно, в повечето случаи съдии и адвокати са се нагледали на всякакви циркове и номерата на мъжете се свеждат до 'няма да получиш дял/пари от жилището', 'жена ми е невменяема', 'ще ти взема детето'. Отнемането на родителски права е най-крайната мярка, която се отсъжда и то е ако има пряка опасност за живота и развитието на детето, т.е. вие сте жертвата на физически тормоз, не той. Няма да е зле да запишете всички обаждания когато ви заплашва, но само аудио записи не се приемат като доказателство в съда. Могат да послужат поне пред социалните. Ако е възможно делото да се води в друг районен съд, за да не може да подкупи съдиите. Ако не ви присъдят пълните родителски права, а насрочат свиждания с него всеки 2 седмици направете всичко възможно той да подпише съгласие, че може да извеждате детето в чужбина, нищо не се знае, а и ако решите да се преместите след цялата дандания няма да ви е излишно. Не споделяйте много с приятели, много от тях може да се обърнат срещу вас и да ги видите на страната на 'мъжа' ви. Сменете си тел. номер!!!

# 17
  • Мнения: 89
Наша съседка премина през идентичен развод. Изнудвана бе от бащата на детето й със същите мръсни номера.  Присъдиха родителските права на нея. НЕЩО ВАЖНО - адвокатката й настоя тя и бащата на детето й да се срещат с психолог, в присъствието и на двамата адвокати. Психоложката опитваше да помогне да преодолеят конфликтите помежду си. В края на краищата, тези срещи с адвокат и поведението на бащата на детето, бяха в голяма  полза на съседката ни. Там бившият й си показал всички номера, цялата си лудост и психопатщина. Опитай и ти да получиш право на подобни консултации, мисля, че ще са ти в полза. Смелост, убедена съм, че съветите, които ще получиш във форума, ще са ти много полезни!

# 18
  • Мнения: 9
С детето посещаваме психолог.Свързах се с Анимус,вече с тяхно съдействие ще организираме среща.Уплашена съм наистина,това не е нормално!!!

# 19
  • Вестерос
  • Мнения: 38 272
Под 3-годишна възраст на детето, особено момиче много, ама много рядко се дава детето от съда на бащата.  Peace

За отнемане тук не може да се говори.

# 20
  • Мнения: X
Съска и се пеняви само.
Имала свека някакви връзки, дрън, дрън, бла, бла. Хора с връзки не действат толкова нестабилно, нещо не е така в картинката. Имат, имат - психически проблеми имат, друго не виждам да имат. Всичките им действия са срещу тях.
Друго - темата ти не е за тук. Ти семейни отношения вече с този човек нямаш, това е ясно. Имаш съдебни такива. Наистина писането по тези въпроси във форума може и да не ти помогне, както казват момичетата, може и да навреди /? надали, не вярвам, само се пеняви/. Ако имаш въпроси към адвокат, в Самотните родители има писано по такива теми. Можеш на лични съобщения да говориш с жените, които са минали през подобни циркове, и да си направиш собствена представителна извадка в колко от случаите е оправдано.
Единственото, за което се сещам, че могат да се хванат, е жилището. Гледат дали имаш среда за отглеждането. Съветът ми е бързо, с каквито средства и откъдето намериш, да наемеш имот в добро състояние и да го обзаведеш адекватно, за да видят каква среда предоставяш. Ако ти е скъп, след това ще го напуснеш, направи го за делото само. После ще изтрия това, което съм написала. Гледат работата на майката, жилището, и там някакви психични проблеми ако имаш, или други сериозни, каквито ти очевидно, и за слепия и глухия е видно, нямаш. Анимус ще ти съдействат за доказателство, посещаваш психолог там, и той ще каже, че си стабилна. Даже от писането ти тук личи, спокойно.
По-скоро се абстрахирай, за да не навлезеш и ти в техните циркове. Да не се опитват чрез психическия тормоз да те въвлекат, да направиш някоя глупост, която след това да използват? newsm78
За родители не питам, щом казваш няма - значи няма. Щом няма - наем на добро жилище за целите на делото, пък после, живот и здраве - ако ти потръгне, ще си го плащаш.
Да нямаш любовник и да не искаш да напишеш тук - ако е така - е развод по вина, но по Никакъв начин не касае Родителските права, така че искам да те успокоя отново. Ако това ти е прегрешението, няма да се отрази.

# 21
  • Мнения: 9
Всички ми казват да се успокоя и да се въоръжа с търпение...че в момента всичко,което правят го правят срещу себе си.Страшно трудно е-трябва да се грижа адекватно за детето,да се занимавам с адвокати и институции,да работя,да се грижа за себе си,притисната от мъжа ми и майка му...всичко е толкова абсурдно и нереално,чувствам се като героиня в някакъв психо-трилър.Повече подробности няма да пиша,моля момичетата минали през това да се свържат с мен на лс.Наистина само хората преживяли подобно нещо могат да ме разберат и да ми дадат адекватен съвет и морална подкрепа...

# 22
  • Мнения: X
Не съм минала през нещо подобно, минала съм през други не готини неща. Искам да те успокоя, това е най-важното, от което имаш нужда. Спокойствието ще ти даде възможност да минеш успешно през това. Ако работиш на смени, ще имаш възможност да ходиш по адвокати, институции и психолози. Явно се справяш за момента с организацията на живота, което е добре. Шокът ще дойде след това, засега си мобилизирана явно. Имаш нужда да чуеш, че всичко ще мине добре и ще бъде наред, че усилията си заслужават. Да, заслужават си, бъди спокойна, и ще дадат резултат.
Кажи кое те притеснява най-много, за да се фокусираме на правилното място. Ако е отнемането на родителските права, фермани ще ти напиша по темата, това не е проблем, няма да се случи, не и с теб.
Трудно е, и с такъв баща на детето, ще ти бъде трудно и занапред. Ще минат години, ще се кротне вероятно, но дотогава трябва да си силна, за да отстояваш себе си.
Не им вдигай телефона, явно го правиш, явно имаш някаква надежда, че ще проявят човечност...?
Ще ти пиша на лични.

Последна редакция: пн, 22 авг 2016, 21:33 от Анонимен

# 23
  • Мнения: 1 463
Да, не е нормално. Психопати. Съдът ще го присъди на тебе.
Пробвай световно известния метод в психотерапията "Фамилни констелации" за смекчаване на психическото напрежение във взаимоотношенията. Действа.

# 24
  • Мнения: 710
Аз преживях нещо подобно и напълно те разбирам. Ще ти пиша на ЛС при първа възможност. Кураж ще се справиш! Родителските права няма как да ти отнемат, всичко е манипулация. Действай в посока по-малък режим на виждане за бащата, много е важно. Медицинското за побой е добър коз, ако бащата употребява алкохол също е добре да бъде доказано. Hug

# 25
  • Вестерос
  • Мнения: 38 272
Може да иска по-стеснен режим, но при малко дете в 90% от случаите съдът дава стандартния. Издръжката пък се върти около 100-120 лв.

# 26
  • Мнения: 3
Преживях подобен сценарии, разделихме се с мъжа ми що годе нормално, но когато започнаха процедурите по развода, започна да протаква, когато взимаше детето не го връщаше и ходих да го взимам с патрулка всеки път. Посягал ми е. Опита се да ме освидетелства като луда само и само да ми вземе детето.
Благодарна съм на адвокатката ми, която много ми помогна за да спечеля. От Бургас е, но можете да я потърсите за консултация -> http://pramatarova-law.eu/

# 27
  • Вестерос
  • Мнения: 38 272
Разводите не са висш пилотаж в правото, всеки адвокат може да помогне.

# 28
  • Мнения: 4 312
Прикривал се е.Всичко е било цирк.Лабилен е много,тормоз е бившите си,дори си яе посягал.Тук съм споделяла за проблемите ни още преди години.

Ariadna,остави това PeaceТук ще наскачат много любопитни домакини с безмислени въпроси/не визирам само горния. Изтрий цялото инфо,което си дала и си търси добър адвокат.И бъди готова за нечовешко отношение.
Съжалявам за това,което си преживяла и преживяваш! Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 19 253
Всички ми казват да се успокоя и да се въоръжа с търпение...че в момента всичко,което правят го правят срещу себе си.Страшно трудно е-трябва да се грижа адекватно за детето,да се занимавам с адвокати и институции,да работя,да се грижа за себе си,притисната от мъжа ми и майка му...всичко е толкова абсурдно и нереално,чувствам се като героиня в някакъв психо-трилър.Повече подробности няма да пиша,моля момичетата минали през това да се свържат с мен на лс.Наистина само хората преживяли подобно нещо могат да ме разберат и да ми дадат адекватен съвет и морална подкрепа...
Правиш каквото трябва, без драматизиране. И спри с отношението "да не се излагаме". Излага се той, не ти. Напротив - оплаквай се където се сетиш, дори позасилвай черните краски. На свеки - пълно игнориране, дори по телефона недей да контактуваш с нея. Ако се наложи - включи телефона да записва заплахите му и го предупреди, че ще изпратиш записа в полицията, съда и т.н.
Не позволявай да те притискат по никакъв начин. Контакти - само официално, добре е да има и свидетели по възможност.

Общи условия

Активация на акаунт