Бременност и биричка

  • 18 403
  • 98
  •   1
Отговори
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Здравейте мами!

Имам едно питане към вас относно бирата по време на бременност. Не съм страстен привърженик на това питие, но преди няколко седмици изпитах неописуемо желание да пия студена бира. Бяхме на рожден ден на наша приятелка и там си позволих да изпия  една малка чаша бира с огромна наслада и после ми се искаше и още, и още, и още  Crazy, но разбира се не се поддадох. Не обичам алкохола и за това ми стана странно това ми желание, още имам мерак да си пийна  Embarassed.
Има ли сред вас такова, които са пили алкохол по време на бременността и по колко може?
Тъпичък въпрос, ама ..... ще ме извините надявам се  Embarassed

# 1
# 2
  • софия
  • Мнения: 25 459
 newsm47 Аз пък преди да забременея много обичах биричка и сега от време на време си пийвам по 1на малка. Също така от време на време пийвам по чаша бяло/червено вино (червеното даже казват било полезно  newsm53), а честно казано съм пийвала и Бейлис. Всичко умерено, разбира се. Като сме бременни да не сме половин човек, я. Споко може да си пийваш по една чаша слабо алкохолно пиене (е, не редовно, все пак) и не се притеснявай - щом ти си хепи и бебока е хепи.
Леко бременеене  Crazy

Последна редакция: чт, 20 апр 2006, 10:22 от zvanche

# 3
  • Мнения: 967
Бира - МОЖЕ, разбира се без да прекаляваш cheers Лекарката, която следеше беменността ми сама ми препоръча по малко биричка за регулиране на кръвното.
Аз лично съм си позволила като бременна да изпия на няколко пъти и по половин чаша вино Embarassed
Твърд алкохол обаче - нито капка Naughty

# 4
  • Мнения: 5 391
Почти всяка вечер пиех бира през бременността, много обичам и сега като кърмя ми тежи, че не мога да продължа в същият дух Laughing

# 5
  • varna
  • Мнения: 404
може да си пийваш по една малка биричка,когато ти се допие!също така може и по чаша червено вино един път в седмицата!

# 6
  • Мнения: 1 059
И аз си позволявах по една биричка  Аз твърд алкохол не пия.

# 7
  • Мнения: 3 116
И аз си пийвах биричка от време на време  Peace

# 8
  • Мнения: 565
Пийвам си по една чаша биричка всяка вечер! Моят Док каза, че може. Ех, пийва  ми се нещо по-така, ама нейсе - ще потърпим!

# 9
  • Мнения: 1 446
И аз си пийвах няколко пъти.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 164
На мен ми се бяха променили много вкусовите качества през първите няколко месеца от бременността. Чак към шестия-седмия месец започнах да си пийвам по една чашка бира вечер  Peace

# 11
  • Мнения: 7 186
И аз си пийвах чат- пат. Peace Но твърд алкохол- не.

# 12
  • Мнения: 517
Здравейте.  И аз не съм привърженик на алкохола, нои аз откакто съм бременна изпитвам огромна нужда да пия студена биричка;))) по принцип не я пиех..аз не пия и друг алкохол..принципно..но аз си позволявам да пия по 1 чаша да речем или няколко глъдки от чашата на мъжа ми..Смятам, че няма нищо обезпокоително да се пие бира в малки количества..стига да не се напиваш.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 926
И аз си пийвах биричка и по чаша вино някой път. Доктора каза, 4е може, разбира се без да се прекалява. Веднъж даже изпих две бири Embarassed

# 14
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И аз си пийвах бира вечер. Важното е да не се прекалява.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 423
Пия бира (по една чаша), почти през вечер, не мисля, че ще ти навреди.
Твърд алкохол - не!

# 16
  • Мнения: 1 425
И аз си пийвам от време на време по една чаша безалкохолна бира, но ако няма пия и с алкохол  Embarassed. По празници и рожденни дни си позволявам по 1 dl. червено вино.

# 17
  • Пазарджик
  • Мнения: 36
Ще те изненадам ако ти кажа за моя док., който в началото на бременността ми предложи следния "лек" срещу сутрешното гадене- студена бира. Rolling Eyes. Така и не се реших да пробвам дали действа, но сега понякога- венъж или два пъти седмично си позволявам малка биричка.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 787
Ами аз си пийвах почти всяка вечер по една чашка биричка.Не обичам бира по принцип но през бременността много ми се пиеше и досега ми се допива от време на време Laughing

# 19
  • Мнения: 670
Последните месеци от бременността ми бяха летни и просто не можех да се спра... beer Пиех по една, две чашки бира почти всяка вечер.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 737
И аз през бременността изпитах страхотно желание да пия бира. А преди това мразех бира. Пийвала съм по 1-2 чашки седмично.
Откакто родих пак не ща й да погледна бира.
А алкохола го отказах още преди да забремения и до ден днешен единствено с биричка и веднъж с винце съм прегрешавала.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 064
Леле, като ви сравнявам с цитираната стара тема, направо сте алкохолички всички  Mr. Green

И аз пийвам биричка и по малко леко младо винце (не едновременно, де!)

А за тези от вас, които казват, че преди не са пили бира, а сега им се допива, мога да кажа, че организма си го иска по някаква причина. Между другото, чувала съм, че бирата помага за производството на кърма. Това, всъщност, си е фермент, подобен на бозата, за която отдавна е известно че е добра за кърмачки , но бозата вече е бъкана с химия и изкуствени подсладители Close

Истината, според мен е, че не трябва да се прекалява с нищо. Също така са важни навиците от преди бременността.  Ако жената не е пиела нищо преди, не е момента да почва Laughing

Но ако нейният организъм си е свикнал с вечерното питие, една бира няма да навреди. Изключвам, разбира се, твърдия алкохол.

Абе, вманиячаването аз лично не го уважавам - в края на краищата всеки решава за себе си!

# 22
  • Мнения: 3 334
кумата ми с удоволствие пиеше бира по време на бременоста и страното е,че това желание го имаше докато беше само бремена.След това не.Не мисля и яз,че ще ти навреди.

# 23
  • Мнения: 2 015
ООО, на мен много ми се засили желанието за чаша бира beer, когато забременях.Даже сега като си мисля за студена бира и ми текат лигите cry, но не знам защо е така newsm78.Засилва ми се желанието, а може и да е защото е забранено или поне трябва да се съобразяваш yes.Аз си пийвам по чашка не повече, защото на другия ден иначе повръщам Sick.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз си пийвах няколко пъти.
И  аз, а първата чашка я изпих някъде в 6 месец, малкия не се "обади" цял ден после Laughing

# 25
  • Мнения: 702
Когато бях бременна много обичах да си пиивам бира и кока кола. Почти всяка вечер си пиивах по една-две чашки биричка. След като родих пробвах да пия, но нещо не ми е така вкусна както преди да родя.

# 26
  • Мнения: 388
И аз съм си позволявала досега няколко пъти биричка beer.Заради ниския хемоглобин,лекаря ме посъветва,че мога с вечерята да пия и по 1 чашка червено винце.Ако толкова те притеснява алкохола,има и безалкохолна бира.

# 27
  • Мнения: 903
newsm47 Аз пък преди да забременея много обичах биричка и сега от време на време си пийвам по 1на малка. Също така от време на време пийвам по чаша бяло/червено вино (червеното даже казват било полезно  newsm53), а честно казано съм пийвала и Бейлис. Всичко умерено, разбира се. Като сме бременни да не сме половин човек, я. Споко може да си пийваш по една чаша слабо алкохолно пиене (е, не редовно, все пак) и не се притеснявай - щом ти си хепи и бебока е хепи.
Леко бременеене  Crazy
newsm10 smile3521 newsm10

# 28
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Никога не съм пила алкохол до първата ми бременност. Искаше ми се и през ден пиех по 1 малка. Сега като бях с ?-та през 8 мес. получих бъбречна криза. И съм изпила на веднъж 2 литра щях да повърна. И се наливах постояно. Така ми каза доктора в болницата. И понеже бях стежка криза на бъбреците. Нямах избор.

# 29
  • Мнения: 2 381
Пийвах и бира и винце, даже веднъж и няколко глътки мартини Wink

# 30
  • Мнения: 77
Д(Преди да забременея не обичах изобщо бира, ама сега доста често ми се случва да ми се препийва Rolling Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 2 227
Когато ми се пийва си пия по 1, 2 чаши. Не виждам нищо лошо, а и моята док каза, че 2 чаши преспокойно могат да се пият (зависи и от чашите де, да не са на метър  hahaha ) Така, че споко.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Бременност и биричка са две съвместими неща, стига бирата разбира се да е в умерени количества.
Няма защо да се притесняваш от това. Аз и с двете си бременности си пиех биричка - особенно през летните месеци вечер, през вечер имаше чаша бира за мен.

# 33
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Ох и на мен ми се пийва, ама таткото не дава, да съм пазела бебчо, аз му обяснявам че няма страшно от 1 биричка, аз няма да пия поцели каси, ей тъй на седмицата 1, ама не. Пък хем иска момче, ами нека да свиква че после да му прави компания  Laughing

# 34
  • Мнения: 354
 Аз пийвах през летните месеци. Почти всеки ден по една малка наливна бира. Моят доктор каза , че не е вредно за бебето.

# 35
  • Мнения: 3 356
През цялата бременност си пийвах бира заради (и не само) проблеми с бъбреците.Няма проблем.

# 36
  • Мнения: 554
И на мен ми се допи тези дни и си купих безалкохолна бира. Много ми хареса на вкус и изобщо не се притеснявам. Освен това после не мириша на бъчва.

# 37
  • Мнения: 188
смятам, че няма нищо вредно, стига да не е в големи количества:) на мен понякога така ми се допива биричка, че не издарзам и като алкохолик отивам до магазина с една празна и се връщам с пълна бутилка:) но като изпия половината вече не ми е сладко!

# 38
  • Мнения: 1 489
И аз си пийвах няколко пъти.
И аз.

# 39
  • Мнения: 188
През втората бременност умирах за бира Embarassed не се лишавах но в умерени количества Joy

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз си пиивах биричка по половин чашка-аз и сега не мога повече.Хайде да не кажа всеки ден,но поне 3-4 пъти в седмицата.

# 41
  • Мнения: 5 790
Ако знаеш колко бири изпих докато бях бременна.... Въобще не му се притеснявай, щом ти се пие - пийни си, но с мярка.

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не бих пила, защото ми се струва, че в бирите добавят спирт......не стават в резултат на естествена ферментация...............и в този случай е все едно да пийнеш малка водка с тоник.........Затова и не съм пила, спирта се отразява на развитието на плода и то не в положителна насока

# 43
  • Мнения: 174
secretgarden за спирта може и да си права, но посочи ми една екологично чиста храна и по магазините - всички са пълни с нитрати и химии... За бирата знам, че другото и име е "течната храна", не мисля че по една малка бира на ден е вредна. Онзи ден слизах с приятелки до капанчетата на плажа, ами цаца с минерална вода не върви  Laughing

# 44
  • Мнения: 1 464
Аз умирах за биричка докато бях бременна,странно щото сега не обичам Rolling Eyes

# 45
  • София
  • Мнения: 7 190
Аз пък така обичах биричка преди да забременея, а сега лошо ми става само като си помисля Shocked
Ама според мен няма нищо лошо да си пийваш с мярка.
Виж, на една приятелка, неизвестно защо започна  да и се пийва водка, та и даваха да мирише  hahaha

# 46
  • Мнения: 2 471
Аз, като бях бременна се консултирах с наблюдаващия ме лекар и той ми позволи по 1 малка бира или чаша бяло винце, но не повеч Naughty

# 47
  • Мнения: 962
Zdr.! Az bqh v 3 m. kogato pravihme svatba i na koqto izpih 1 biri4ka,malko vince-v carkvata i grajdanskoto.A kolko mn. igrah po4ti ne sednah  Joy I vsi4ko si be6e normalno

# 48
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз след раждането не пия никакъв алкохол. Едва от миналото лято наблягам на Мохито и Дайкири.
Имам позната, която е пушила и пила през цялата бременност, не била знаела, че е бременна и т.н. Родила преждевременно в края на 7мия месец, едно здраво момиченце. Ние се запознахме с нея когато щерка й беше на 3-4месеца. Моята е по-малка от нейната с 2м.

Няма да ти навреди бирата, ако не прекаляваш с нея.

# 49
  • Мнения: 8 917
Бира - МОЖЕ, разбира се без да прекаляваш cheers Твърд алкохол обаче - нито капка Naughty
Peace

# 50
  • Мнения: 1 138
Аз си пийвам биричка, по-малко де. Преди да забременея хич не пиех ама сега  cheers правя компания на нашия татко.

# 51
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
secretgarden за спирта може и да си права, но посочи ми една екологично чиста храна и по магазините - всички са пълни с нитрати и химии... За бирата знам, че другото и име е "течната храна", не мисля че по една малка бира на ден е вредна. Онзи ден слизах с приятелки до капанчетата на плажа, ами цаца с минерална вода не върви  Laughing

Тук не става въпрос за екологично чисто или замърсено, става въпрос за алкохол.....защо пак за моето мнение се хващате, просто така мисля и това пиша.......
И пак ще го напиша, не мисля, че е редно през бременността да се пие алкохол......

# 52
  • Мнения: 656
От как съм бременна все това ми е в главата - биричката cheers, не ми се яде торта а ми се пие биричка newsm44

# 53
  • Мнения: 2 907
Аз ще ти кажа 4естно как беше при мен. Миналият август се прибрахме в Бг. за две седмици ваканция ( аз бременна в 2 месец) - съответно пиех 4есто студена Загорка, понякога даже малко пове4е от "позволеното". Последната глътка бира я изпих мисля в на4алото на септември, след което полу4их отвращение и не пих нито глътка до сега...Преди седмица си отворих една бира и отново ми се ослади,  но съм горда от себе си, 4е пове4е от 6 месеца не пуших и не пих.... С това искам да ти кажа, 4е вси4ко е относително, особено когато 4овек поеме нужната отговорност.

# 54
  • Мнения: 76
Смятам, че организма и бебо сами преценяват какво е добро за тях и какво не. Когато нещо не им харесва си го връщат. Аз сега не мога да помириша месо, а преди без месо не сядах, значи нямам нужда от него. Прди много обичх бира, сега си пийвам, но дори и да искам повече, след полвин чашка вече ми става лошо. Надявам се лятото да не ми става лошо. А наскоро четох как една бъдеща мама, като мен , си пийвала джин с тоник, така ми се допи и отидох и си купих. И  с мъжа си пийнахме по едно коктейлче, дано всичко да е наред.   

# 55
  • Мнения: 8 505
Бира и вино може.Аз лично недолюбвам второто.

# 56
  • Мнения: 298
Нищо няма да ти стане от една биричка. Споко !

# 57
  • Мнения: 223
и аз мисля, чеирата не е проблем. докато бях бременна си пиех с голямо удоволствие Whistling

# 58
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Много обичам биричка, пиех си преди и сега, чувствам се страхотно Crazy Hug Joy

# 59
  • Мнения: 89
 Laughing От всичко по малко може. Наздраве   cheers

# 60
  • Мнения: 10 758
Аз си пийвах по 1 биричка на ден.

# 61
  • София
  • Мнения: 2 437
Да, неустоимо ми се пиеше бира. Никога не съм обичала, а през бременността се побърквах за нея.
Оказа се, че с всички/повечето бременни около мен е така.

Купувах си безалкохолна и се наливах....не помня марките, обаче Embarassed

След като родих, прочетох в сп."Паралели" една статия за бирата и пишеше, че в нея се съдържат много ценни съставки предотвартяващи аномалии в плода и че изобщо е много полезна за бременната.

Така че купувайте безалкохолна бира и пийте на воля Grinning

Мнението ми е, че щом на бременната й се яде нещо, то тя има нужда от него и трябва да си го позволи.  Peace

 Simple Smile

# 62
  • Ямбол
  • Мнения: 505
И аз си пийвам понякога по половин чашка биричка.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 80
Аз също си пиех вино от време на време защото много обичам. Бира не пия но виното го оббожавам. Разбира се по 100 мл и то не всяка вечер. Питах преди това и ми казаха че няма проблем. после докато кърмех се въздържах повече но се е случвало и тогава да си цокна един два гълтока.... beer beer Не мисля че има проблем но за твърд алкохол категорично НЕ.....

# 64
  • Виена
  • Мнения: 725
Аз съ6то мн.Оби4ах бира преди да забременея.До скоро ми става6е ло6о и няма6е и как да си помисля за бира,но ве4е ло6ото минаава  Laughing и ми се допива.Сно6ти пих 1 бири4ка и така добре си и спах после след дългите безсънни но6ти в близкия месец които имах.Не мисля,4е е вредно.А и доколкото знам спирт слагат в малките бутилки бира,за6тото имали по малка срок на годност,ако не се сложи спирт Thinking

# 65
  • Мнения: 1 048
Пийвам си по една чаша бира от време на време. Дори доктора ми каза , чи мога да я използвам като лек срещу киселините. Каза ми, че в умерени количества нищо не е вредно!!! Така че спокойно моче да си пийваш чат-пат биричка. И наздраве от мен beer  beer  cheers

# 66
  • София
  • Мнения: 376
 и аз си пиивам от време на време по 1 чаша.. не мисля, че има проблем, ако всичко е в границите на разумното!

# 67
  • София
  • Мнения: 277
аз пийвам по 100 - 200 грама биричка 2-3 пъти седмично... тъпо е, че зарязвам цяла чаша ако няма кой да я допие, но...повече не мога, а желание си имам..понякога си глътвам и 2-3 глътчици червено вино...то май вдига хемоглобина, а бирата съм чувала, че е за храносмилането...естествено в мънички количества. не се притеснявай! друг е въпроса когато започнем да кърмим..

# 68
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз цял живот не съм лизвала алкохол, нокато забременях ми се пиеше бира, ама много ми се пиеше  Mr. Green та си позволявах по една чашка, но не е било всеки ден.

# 69
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
След положителните и насърчителни отговори днес си купих безалкохолна биричка, сложих я в хладилника и сега й се точа  smile3508. Наздраве! Мерси на всички за отзивчивостта им.

# 70
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Аз си пийвах биричка и през бременността и когато кърмех  Peace

# 71
  • Мнения: 1 382
Не съм й отказвала на биричката  Mr. Green

# 72
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Щом ви се допива бира, значиу имате нужда от витамин B- комплекс, нали.....Купете си бирена мая и я пийте Wink

# 73
  • Мнения: 730
Филипа,точно за кърмачките е хубаво да пият биричка,за повече кърма,и като бременна и като все още кърмеща си пийвам по чаша,две всяка вечер Peace

# 74
  • Мнения: 3 760
Щом ви се допива бира, значиу имате нужда от витамин B- комплекс, нали.....Купете си бирена мая и я пийте Wink
Не е само заради витамините. Организмът има нужда и от ферменти.
Моя милост е изпивала до 3 бирички през бременността, но мнооооооооого бавно (примерно бира за 3-4 часа). Сега пак пийвам за лактацията  Laughing

# 75
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Щом ви се допива бира, значиу имате нужда от витамин B- комплекс, нали.....Купете си бирена мая и я пийте Wink
Не е само заради витамините. Организмът има нужда и от ферменти.
Моя милост е изпивала до 3 бирички през бременността, но мнооооооооого бавно (примерно бира за 3-4 часа). Сега пак пийвам за лактацията  Laughing


Аз мисля, че сте луди и безотговорни....И на мен ми се е пиело бира и пушело и цигари и трева, ако щете, но не съм го правила, защото исках да опазя здравето на плода ........Правете каквото искате

# 76
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Щом ви се допива бира, значиу имате нужда от витамин B- комплекс, нали.....Купете си бирена мая и я пийте Wink
Не е само заради витамините. Организмът има нужда и от ферменти.
Моя милост е изпивала до 3 бирички през бременността, но мнооооооооого бавно (примерно бира за 3-4 часа). Сега пак пийвам за лактацията  Laughing


Аз мисля, че сте луди и безотговорни....И на мен ми се е пиело бира и пушело и цигари и трева, ако щете, но не съм го правила, защото исках да опазя здравето на плода ........Правете каквото искате

Не мисля, че някой друг освен лекар би имал правото да определи кой е луд и кой не. Има една приказка: "хора всякакви, даже никакви". Скоро се беше развихрила една мома по темата за пушенето по време на бременност, не знам защо ми напомни на нея. А за правеното каквото искаме, забрави да добавиш и да си трошим главите, така е по цялостно някак.
Мисля си, че тук споделяме и говорим една с друга, а не си лепваме етикети кой е луд и кой нормален.   newsm12

# 77
  • Мнения: 200
Щом ви се допива бира, значиу имате нужда от витамин B- комплекс, нали.....Купете си бирена мая и я пийте Wink
Не е само заради витамините. Организмът има нужда и от ферменти.
Моя милост е изпивала до 3 бирички през бременността, но мнооооооооого бавно (примерно бира за 3-4 часа). Сега пак пийвам за лактацията  Laughing


Аз мисля, че сте луди и безотговорни....И на мен ми се е пиело бира и пушело и цигари и трева, ако щете, но не съм го правила, защото исках да опазя здравето на плода ........Правете каквото искате

Не мисля, че някой друг освен лекар би имал правото да определи кой е луд и кой не. Има една приказка: "хора всякакви, даже никакви". Скоро се беше развихрила една мома по темата за пушенето по време на бременност, не знам защо ми напомни на нея. А за правеното каквото искаме, забрави да добавиш и да си трошим главите, така е по цялостно някак.
Мисля си, че тук споделяме и говорим една с друга, а не си лепваме етикети кой е луд и кой нормален.   newsm12


 smile3501

A относно биричката - и аз бях бременна ЦЯЛОТО лятооооо  Peace По 1 чашка ...иначе не се издържаше Hug

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
1-2 бири няма проблем.Това на ден.Но каса бира не може smile3521

# 79
  • Мнения: 3 760
Не бих пила, защото ми се струва, че в бирите добавят спирт......не стават в резултат на естествена ферментация...............и в този случай е все едно да пийнеш малка водка с тоник.........Затова и не съм пила, спирта се отразява на развитието на плода и то не в положителна насока
Съгласна съм за добавения спирт. Така че ако имах избор пиех наливна.
Проблемът с алкохола е, че не трябва да се пие по-голямо количество отколкото може да се разгради от произвежданата от всеки алкохол-дехидрогеназа. Всеки организъм произвежда различно количество, но ориентировъчно е достатъчна за разграждането на 125 гр твърд алкохол (за жени).
Повтарям, че при всеки е различно. Преди да забременея си пийвах 3-10 бири без да се напивам.
Не казвам да се алкохолизирате!!!
Но смятам, че организмът на бременната доста точно показва кога има дефицит на дадени хранителни вещества. Показателно е, че много момичета, които не обичат и не пият бира, през бременността внезапно изпитват, едва ли не вапиюща нужда от съответния напитък.
Не мисля, че примерите с цигари и трева са особено подходящи за сравнение, тъй като става въпрос за пристрастяване  Thinking
Естествено всякакво впиянчване през бременността е проява на безотговорност. Но не обсъждаме това.

Последна редакция: пн, 24 апр 2006, 21:12 от Мъни

# 80
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Хайде сега да не започваме спора за пристрастяването и трвата  Mr. Green  Hug

Разбира се, всеки сам си поема отговорността

# 81
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Хайде сега да не започваме спора за пристрастяването и трвата  Mr. Green  Hug

Разбира се, всеки сам си поема отговорността

Не става дума за пристрастяването и тревата, но наистина примерът ти беше неуместен, а тонът ти на мен ми се стори назидателен и не особено добър. За отговорността си абсолютно права, всеки има глава на рамете си да прецени.
Запачнах темата именно, защото не съм страстен любител на бирата, а от както съм бременна почти постоянно усещам вкуса на бира в устата и откровено ми се пие това чудо.
Оня ден си взех две безалкохони бирички и си ги изпих два поредни дена с голям кеф.  Flutter

# 82
  • София
  • Мнения: 6 743
Мога да ти кажа само, че аз един-единствен път пих, след което на другия ден не усещах бебето до обяд и тичах да ме гледат на ехограф.
Все си мисля, че го приспах с таз бира  Embarassed

# 83
  • Мнения: 2 672
в началото пих вино 1-2 чаши , после не съм пила нищо и желание не съм имала.

# 84
  • Мнения: 14 654
може малко биричка,щом ти се пие.моят лекар ми казваше че е разрешено по 2 бири на ден,само че аз нямах желание

# 85
  • Мнения: 1 259
Бира редовно си пиех.По една на ден няма проблеми.

# 86
  • Мнения: 130
Да ти кажа честно аз постояно си пийвах биричка, бях чела че потушава кисилините, а аз имах доста и в интерес на истината ми помагаше!

# 87
  • Мнения: 385
Не знам защо прочетох коментарите по тази тема! Само ми се допи бира, а вкъщи няма! И съм сама!

Иначе си пийваме с мъжа една бира двамата всяка вечер! Hug

# 88
  • Мнения: 1 193
Аз през първата бременност си пийвах по една малка биричка а сега почва да ме боли глава ,та си пийвам по една малка мастичка или домашно ликьорче от орехчета, но не прекалявам а така ми се пийва. Е , не съм алкохоличка де Embarassed

# 89
  • Мнения: 4 362
Дам аз пиех от време на време по малко биричка  Peace

# 90
  • Мнения: 35 961
една бира през вечер ще ти се отрази чудесно Simple Smile

# 91
  • Мнения: 2 271
Пийвах си по няколко глътки само.Ей така да опитам.Повече не ми се е пило дори.

# 92
  • Мнения: 1 930
Много обичам бира и през бремеността си си пиех бира почти през вечер. То едно лято, едни жеги, аз с корем...удоволствието от студената бира ме изкушаваше  Wink

# 93
  • Мнения: 884
Само веднъж си позволих половин малка бира за цялата бременност и мъжът ми ме гледаше ,все едно бутилка ракия пиех  Laughing. ,а на мене така ми беше сладкооо .преди това не съм харесвала бира ,ама пуста бременност  Joy

# 94
  • Мнения: 229
Биричката обаче има един недостатък - ВДИГА КРЪВНОТО налягане. За нас по-добре чаша бяло вино. Червеното също вдига кръвното. Но разбира се по нищо не бива да точим лиги - като ни се пие или яде си го позволяваме, само че в умерени количества  smile3503
Идва обаче лято и по мъничко може newsm08

# 95
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Освен това вижте какво добавяли към бирата:

Sulfites                        Сулфитите са клас химикали, които помагат откъснати плодове и зеленчуци да изглеждат свежи. Също така те не позволяват на кайсии, грозде и други сушени плодове да се обезцветят. Пречат на образуването на черни точки/петна по пресно хванати скариди. Предпазват от обезцветяване, от развитие на бактерии и от ферментация виното. До началото на 80-те години те са считани за безопасни, но CSPI финансира шест научни изследвания, които доказват, че сулфитите понякога могат да провокират сериозни алергични реакции. CSPI и FDA идентифицират поне дузина нарушения, причинявани от сулфитите, а смъртните случаи се отнасят за астматици. През 1985 конгресът в крайна сметка задължава FDA да спре употребата на сулфити  в повечето плодове и зеленчуци. Особено ако имате астма, следете дали вашите кризи не са свързани с употреба на сулфити. Но забраната на сулфитите не се отнася за пресни картофи, сушени плодове и вина.                Сулфитите се добавят към храните като избелващо средство, антиоксидант и консервант. Сулфитите се считат за алергени. Типични реакции, причинени от сулфити са изчервяване, замайване, недостиг на въздух и затруднено (хриптящо) дишане. Сулфитите могат да провокират астматични пристъпи и някои от тези кризи са се оказали смъртоносни. Сулфитни спрейове са широко използвани върху пресните продукти на щандове и в ресторанти за да се предотврати потъмняването от съприкосновението с въздуха. Пържените картофи чипс се обработват по същия начин. Като консерванти сулфитите се срещат в обработените храни, в алкохолните питиета (вино и бира), и в лекарствата. Даже аерозолите използвани за облекчаване на астматици са съдържали сулфити като консерванти! Нарасналата лоша слава на сулфитите доведе през 1985 г. до нови закони, лимитиращи използването им. FDA забрани ползването на шест сулфитни консерванта за пресните плодове и зеленчуци. Но това отхвърляне все пак не забранява на производителите на обработени храни, сушени плодове и бира да ползват сулфитите, и все пак ако тези производители са предпазливи, те доброволно ще спрат или поне ограничат използването на сулфити.


Ей от тука е това :
http://www.vegetarian.viavita.net/materiali/razimniat_vegetarianec.html

# 96
  • София
  • Мнения: 3 064
Абе то ако четеш такива статии, ще излезе, че нищо не можеш да ядеш. Айде без вманиячаване, живеем в града, това е положението....

# 97
  • Мнения: 200
Бях на лекция на 9 месеца за храненето и дамата, която беше достойна за уважение възрастна дама, ни каза, че хмелът е доста полезен за червата и обработката на храната. Това си е хранителна добавка. Тук видях, че лекарят на една мама й казал да пийва сутрин на гладно - същото каза и диетоложката. Странно  newsm78 ... аз пия доста бира, но чак сутрин на гладно  newsm78 ...

Така че наистина няма проблем - естествено с мярка  Grinning. НАЗДРАВЕ!

# 98
  • Мнения: 394
Абе то ако четеш такива статии, ще излезе, че нищо не можеш да ядеш. Айде без вманиячаване, живеем в града, това е положението....
newsm10 newsm10 newsm10
Хапвайте си,пийвайте си и хич да не ви пука.То иначе ще си ходиме гладни hahaha

Общи условия

Активация на акаунт