Вегетарианска тема 8 - какво ще готвим днес

  • 87 192
  • 782
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 595
Хаха, ама наистина Simple Smile

Аз им слагам само сол, черен пипер и евентуално чесън на прах. И лимон сякаш им отива, макар че не е точно подправка. Виждала съм ги по рецепти и с чили и джинджифил, но не съм пробвала.

# 706
  • София
  • Мнения: 4 326
Работя пак до късно и е сложно с планирането на храната.
Вчера правих огретен, а днес направих песто росо за пастата.
Салати момчетата не правят. Добре че са слаби. Аз да му мисля Simple Smile

# 707
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 765


За аспержите да ви питам като ги готвите какви подправки им слагате?

Ами зависи дали ще са за салата,или за подправка на спагети. Ако е за спагети,само зехтин/олио. Ако са за гарнитура,или салата,аз слагам зехтин и малко лимон,но само за мен,мм не ги яде така,а само с ориз,на омлет, или със спагети chef
Ние определено на салати и смутита.

# 708
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ако аспержите се варят, във водата се слага сол и малко захар.
сварените се поднасят традиционно в Германия със сос холандез. на мен ми е тежък и безвкусен и ако го правя, го дообогатявам с лим. кора и сок - става по-лек и ароматен.

иначе когато правя аспержи в тигана с масло, слагам накрая малко сол, малко захар (карамелизират се приятно), понякога чесън.
на супа слагам понякога естрагон (вари се с аспержите) или когато е готова малко инд. орехче.
черен пипер ръся почти на всичко, но си го слагам на моята порция, че мъжът ми не желае.

не се препоръчват силни подправки, за да не се покрие деликатният им аромат.

днес ще ходя за аспержи, още нямам идея как да ги сготвя.

правих шпецле с леща - по отделно се готвят и лещата е като сос към шпецлето. много вкусно стана.
вчера правих кус-кус и към него спанак, който овкусих с кардамон,чили и кориандър на зърна. чак мъжът ми изяде две порции, а той спанак не обича  Crazy
за закуска разядка от млечен кефир, бяло сирене и свежо сирене, два вида кьопоолу.

# 709
  • Мнения: 3 743
Skeeter, Дани, Ася, благодаря за идеите. Аз вчера правих пак аспержи задушени на тиган, но този път бяха с картофи и затова ги подправих с чубрица Crazy Аз вместо захар слагам воден кефир Laughing

Имам още малко аспержи, днес ще са с ориз

# 710
  • София
  • Мнения: 3 034
От тези дни
И при нас имаше аспержи  Laughing
качамак
крем супа от грах
задушен лапад с яйце и сирене
катрофена запеканка с задушен праз и гъби по-средата

# 711
  • Мнения: 3 743
катрофена запеканка с задушен праз и гъби по-средата

Настуся, ще споделиш как точно я правиш Hug

# 712
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 765
Ами аспержите нямат много варианти на готвене.Или с ориз,или задушени. Тук ги правят и с яйца,ама аз не обичам.
Днес правих пресен  грах с пресни картофи. Много вкусно стана.
И салата естествено. chef

# 713
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Правила съм си паста с аспержи и рикота, много приятно се получава.

# 714
  • Мнения: 3 595
Снощи - голяма зелена салата и малко сирене, много ме домързя да сготвя да си призная.

Днес - пак сме на зелени аспержи ние, с пържени яйца за мен, поширани за ММ. Аз го предупредих, че ще ядем аспержи до спукване, защото обожавам, а като мине сезонът край. ММ е съгласен (засега...)

# 715
  • Мнения: 465
Привет! Simple Smile

И ние продължаваме асперженета диета. Аз ги харесвам със сол, черен пипер, капка олио и хранителна мая на хартия. Гъбите също стават с тази мая много вкусни!

От нас последните дни:
вегетарианска мусака (сос соя)
крем супа с какво ли не
крем супа от рукола
оризови мъфини с мак и сирене
сладкиш с кокос и кайсии
тако(та) с черен боб, авокадо, домати, халапеньоси, кориандър и т.н.
Много пъти зеленчуци на хартия микс - сладки картофи, нормални картофи, аспержи, зелен боб, гъби, пащърнак.. каквото има в нас. Основно това ядем напоследък отстрани или с хумус, или с голяма салата.

# 716
  • Мнения: 3 743
Имате поща, благодаря, че ми припомни за хранителната мая. Все я забравям. Май трябва да я извадя от шкафа да я сложа на по-видно място, защото иначе ми харесва като вкус Mr. Green

И аз наскоро правих кокосов сладкиш с кайсии. Ти ще споделиш ли каква беше твоята рецепта Hug

# 717
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
мъфини с портокал
крекери със сирене и ръжено брашно
кьопоолу и катък с печени чушки
аспержи със сос от сметана и синьо сирене към спагети
кюфтенца от тиквички
песто от седмолистник (открих друг плевел в моята градина, който бил много полезен, сложих го в кьопоолуто  Mr. Green, незнам как се казва на български, лат. му име е Glechoma hederacea)

за днес не съм измислила какво да готвя, имам стръкове целина, може някоя рецепта за крем-супа да потърся  newsm78

# 718
  • Мнения: 1 435
Glechoma hederacea - Бръшлянова самобайка.

Ето една вкусна супичка от целина- моята е от главата, но не виждам защо да не стане с листата - http://vkusnosbety.blogspot.bg/2015/01/white-creamy-celery-soup.html


У нас аспержи - само попарени за минута-две, с черен пипер поръсени и лимонови парченца,
отново запеканката с левурда и пак аспержи.

http://vkusnosbety.blogspot.bg/2016/04/white-asparagus-on-wild-g … lic-semolina.html

Правих и една безглутенова паста(пастата готова) със смръчкули и глухарчета.
и киш с левурда. Не мога да се наситя на левурдата и аспержите.

# 719
  • Мнения: 465
Имате поща, благодаря, че ми припомни за хранителната мая. Все я забравям. Май трябва да я извадя от шкафа да я сложа на по-видно място, защото иначе ми харесва като вкус Mr. Green

И аз наскоро правих кокосов сладкиш с кайсии. Ти ще споделиш ли каква беше твоята рецепта Hug

Галче Hug
ето я цък. Аз сложих също малко кокосово брашно в сместа, кокосово мляко и няколко фурми. А хранителната мая я ръся напоследък на всичко  Mr. Green И аз известно време я бях забравила.

Последните дни от нас - крем супа от тиквички, картофи на хартия, печени сладки картофи, пълнени с черен боб, оризови спагети по азиатски

Общи условия

Активация на акаунт