Име за нашето момченце

  • 10 876
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 22 947
Около мен пък никакви Самуиловци няма,даже не знаех,че е станало популярно.  Laughing

# 16
  • Мнения: 3 031
Самуил.
Габриел за мен не е име за момче.
Гавраил ми звучи ужасно.

# 17
  • София
  • Мнения: 300
Благодаря ви много за отзивите и за откровението ви  bouquet Не съм знаела че Самуил е толкова разпространено Sad Аз случайно видях какво озбачава името и затова си го набелязах. А относно Георги - точно защото е страшно разпространено не ми е сред фаворитите. Човек с такова име трудно може да се открои....
Още веснъж благодаря на всички.

# 18
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Гласувах за Самуил.Или Самуел ThinkingПавел също ми харесва.
На баба Елка-Емануел Thinking
На дядо Георги бих кръстила Георги.Харесва ми повече от Габриел или Гавраил.
На баба Петя-Преслав,Пресиян,Петър са много хубави имена.

# 19
  • Мнения: 12 015
От изброените само към Гавраил имам резерви. Габриел и Павел са ми ОК, Самуил е доста разпространено вече, но пък след цар Самуил губим окончателно независимостта си, трагичен ми е като историческа фигура.

Ако държите детенцето да носи името на дядо си или баба си - Георги или Петър - имат всичко, което търсите.

След като е дългоочаквано бебе мислили ли сте за Богдан - не е толкова разпространено като Божидар, има имен ден на голям празник?
Пишете, че терминът е ноември, на 8-ми ноември е Архангел Михаил и в тази връзка- Михаил и Ангел, на 30.11. - Андреев ден - Андрей.

И така:
- Габриел, Павел
- Георги, Петър
- Богдан, Михаил, Ангел, Андрей

# 20
  • Мнения: 5 333
Самуил с 2 ръце.

# 21
  • Мнения: 832
Габриел - най-много ми харесва и не ми звучи женствено... Peace
Женствено ми звучи примерно Марио...
Значението на името Павел - е малък човек и не ми харесва...
Гавраил,не знам на галено как ще му казвате - Гавра,Гави,Илко .. Много е грубо името..
Самуил и на мен ми е ,,трагичен,,...

# 22
  • Мнения: 5 259

- Габриел- От друга страна, всички с които съм го коментирала казват че е женствено и "меко", което много ме плаши.

Shocked
В какъв смисъл те плаши? Най-нормално име, при това доста разпространено в последните години.

От изброените харесвам най-много Самуил и най-малко Павел. Гавраил въобще не го включвам, то не отговаря на критериите ви и е наистина архаично и неблагозвучно.

# 23
  • Мнения: 1 796
Гласувах за Павел и Самуил.
Габриел и Гавраил категорично не ми харесват, особено първото. А като чуя обръщения към момче Габчо или Габи, ме втриса.
Георги бих избрала с Г...

# 24
  • Мнения: 2 299
И аз не харесвам Габриел за момче. Познавам 2 деца с това име. Единия е на 13-14г и майка м му вика Габриеле, което ми звучи малко грубо. Другия е на 1,5г и майка му му вика Габи в първия момент, като чуеш, някой да вика Габи се оглеждам за момиченце и изведнъж гледаш момче...та нито галеното, нито самото име ми харесва. За момиче не е лошо, аз имам приятелка с това име и ѝ казвам Габриелита.
Павел също не ми харесва. И също обръщението Павка, Павле, Павеле...
Гавраил...звучи ужасно...както са казало, като гавра.
От тези Самуил ми е фаворит. Макар че обръщението като порасне пак ще е странно Самуиле, Сами е хубаво, ама по скоро за малко дете.
Иначе за мен не е причина да се откажа от някое име, което харесвам, защото много хора се казват така.
Избрах име на дъщеря си, което на мен и ММ ни хареса и всяко 3-то дете да се казва така...за мен няма значение. Харесало ни е как звучо, значението му, имен ден има...в нашия случай сме използвали първата буква и е кръстена на дядо си...
Та още не разбирам защо изтъкват причина да не се избере конкретно име, защото било много разпространено...и какво от това? Станало е популярно защото повече хора са го харесали...
Аз повече се учудвам на такива, които избират някакво изчанчено име само и само да не е често срещано...пък че звучи странно, няма значение...
Аз например харесвам много името Симеон, на галено Симо...ако имах момче щеше да се казва така.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Все пак живеем в 21 -ви век, а малчо да е жив и здрав ще доживее и живее и в 22 век.
Габриел ни е женско само на нас, по света това е предимно мъжко име по простата причина може би, че сред целия католически, протестански и т.н. християнски свят това е име на архангел с много силно значение (второто име на дъщеря ми е Габриела точно заради значението и заради името на баща ми - Георги)
Гавраил е същото значение в източно православието така, че детето ще има много силен ангел хранител.

Георги също е християнско, освен това на англ. език е Джордж така че в бъдеще ако замине някъде няма да е проблем изписването на името му просто ще го наричат Джордж еди кой си...

Павел не е лошо едни познати си кръстиха момченцето така, но ако ще е на Петя по-добре да е Петър все пак това е първия папа, пазача на ключовете за рая и на английски си е Пийтър, може да се каже че е интернационално.
Самуил също не е лошо, ако искате го кръстете и така хем няма да има сърдити или пренебрегнати.
Аз харесвам и Константин, има си имен ден, означава постоянен и с голямо значение за историята на християнството и цивилизацията изобщо.
Ангел също е защитно име, и на англ. език звучи добре.
Може и Михаел - също архангел, на англ. е Майкъл също хубаво и възприето по света име.


# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Моята дъщеря се казва Габриела, нито е просташко, нито претенциозно - не харесвам такива изказвания.Ние го избрахме по две причини, беше ни любимо на мен и таткото, отделно имах проблемно забременяване, трудна бременност и си го бяхме нарекли точно, заради библейското значение.Означава Крепост божия/ Бог е моята крепост/.
Иначе, да - женствено ми е и на мен.Но познавам мъж с това име, на около 30 в момента, беше модел.Приятелите му казваха Габо, някак съм свикнала и не ми прави впечатление.
Аз гласувах за Самуил, напоследък доби популярност, но това е, защото името е хубаво, със смисъл.
Емануел са предпожили с библейско значение, добавям Рафаел/Рафаил.

# 27
  • София
  • Мнения: 310
Когато търсих име за първото ни дете се спрях на Габриел, но таткото каза, че било гейско... не му харесва и в женски вариант като Габриела- щели да й казват Гъба (хора различни- мнения различни). Накрая кръстихме сина ни Георги (уж да има буквите на двете баби)- означава "владетел на земята" и като вариант за вас ми се вижда най- удачно. В случая от предложените имена, гласувах за Габриел и Самуил, въпреки, че Самуил изведнъж стана много популярно сред малките деца, както беше до скоро Никол, бих избрала Симеон- също е силна фигура в българската история. Павел ми е ужасно име, без да обиждам никой, братовчед ми се казва Павел и ми е страшно тъпо, като му кажат Павчо- а той е 2 на 2. Вместо Павел, може да е Павлин- някак си ми звучи по- тежко и пак в случая Петър е по- подходящо. За Гавраил още в първия миг преди да прочета по на долу си помислих за гавра, някак си ми звучи нещо сгрешено самото име, вместо това бих предложила Григор,  а и напоследък покрай Григор Димитров не звучи толкова старо име, на английски също има вариант- Грегори. И въпреки това, как ще му казвате на галено си е ваш избор!
Обобщено:
Габриел- Георги
Гавраил- Григор
Павел- Павлин или Петър, може и Пламен
Самуил- Симеон

# 28
  • Мнения: 5 333
Аз пък се сетих за Галин. Много го харесвам.

# 29
  • София
  • Мнения: 22 947
Аз пък се сетих за Галин. Много го харесвам.


И как ще му казват на галено. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт