Аранжиране на маса - тема 6

  • 191 801
  • 740
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 943
Може би подарък към гостите.  Crossing Arms
Харесвам детайлите  Simple Smile

Хриси, това колекция вина ли са?!

# 106
  • Мнения: 636
Здравейте, това беше нашата маса на закуска. Успях да снимам преди да извадя кифлите от фурната, после нямах шанс.

# 107
  • София
  • Мнения: 2 298
Чопи,
Сервиза ти е много интересен.

This_season, виж долните снимки - ето това имах предвид, като казах по диагонал да се сложат свещите. Така не пречат на никого и никой няма да се опърли. Масата е в сгънат вид, но и разтегната за повече хора, с това разположение свещите не пречат.







# 108
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Момичета, намерих снимката в нета, но пропуснах да уточня. Не е моя, моята маса е стъклена и кръгла, а не дървена и овална. Wink

# 109
  • Мнения: 3 943
Момичета, благодаря за помощта и уточненията, но май свещи ( поне такива високи няма да слагам). Повече хора ще сме на масата и няма да има място. Освен чаени да сложа, ама така се губи официалността на масата. smile3506

# 110
  • София
  • Мнения: 2 298
Момичета, благодаря за помощта и уточненията, но май свещи ( поне такива високи няма да слагам). Повече хора ще сме на масата и няма да има място. Освен чаени да сложа, ама така се губи официалността на масата. smile3506
Официалност можеш да постигнеш и с луксозни покривка, рънър, салфетки, прибори, аксесоари ...

# 111
  • Мнения: 3 943
Да, така ще направя Peace

# 112
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
От мен - малко снимки, а утре ще ви коментирам, че от тел е трудно.

Масата е по случай връщането на моя приятел от командировка, приготвих си я отсега за утре. Исках да не е съвсем ежедневна, но и да е свежа, а не тип тежка и официална.

Покривката си я купих преди няколко месеца и още не я бях ползвала. Много ми харесаха цветовете обаче и си я/взех заедно с един летен/морски рънър,на който също още не му е дошло времето. Wink

На живо сините топки не изглеждат толкова набиващи се на очи и тъмни и разликата с другия синьо-зелен цвят не е така крещяща. Но понеже с тел взимам white balance-a на светъл предмет, потъмнява леко цветовете.











# 113
  • Мнения: 91
Chrissy невероятни маси показваш  Simple Smile

# 114
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Чопииии, влюбена съм и аз в сервиза ти.  Heart Eyes И страхотно се връзва с топлото оранжево на заден фон. Може ли и аз да дойда за кафе?  Blush
Ако позволиш:

Скрит текст:
Струва ми се, че имаш 2 рънъра под 90° и отделно 3 подложки под всяка чиния. Понеже подложките са големи, на мен ми идва малко претрупано. Аз имам същия проблем с такива подложки, чудя се какво да сложа в центъра. Много ми харесва централната ти линия на масата - раздвижена с чайниче, салфетки, нещата за хапване, а в същото време подредена. Може би с 2 еднакви рънъра по късата страна на масата ще подчертаеш правилните геом. форми (две пресичащи се линии - 1: рънър и 2: централната линия на масата), а това, че са различни формите на посудата (малки и големи кръгове, правоъгълници...) внася свежест от само себе си.

Евентуално 2 дълги панделки от плат по дължината на масата, ако ти липсва цвят/акцент или искаш да повториш някой от цветовете, но далеч не е задължително.

Не го казвам с лошо чувство, но ако ти се струвам твърде критична, кажи и няма повече. Simple Smile

Нати нат, много красиви чинии, но поставката за салфетки ме впечатли. Вкъщи поне в 70% от случаите забравям салфетките и моят приятел искаи ние да си купим салфетник, за да има най-накрая салфетки на масата.  Laughing
Сетих се и да те попитам. На предната ти снимка, с шитите от теб подложки, материята ми прилича на сатен. Как го переш, ако някой го накапе?  Blush Аз още имам едни като мазни петна на шити от мен сатенени подложки, които не се изпират. В крайна сметка спрях да ползвам подложките, но ми е жал да ги хвърля.  Mr. Green

Кармиел, благодаря ти. Blush

# 115
  • Мнения: 636
 chrissy, масата ти много, много ми хареса. Любими цветове, съчетани по страхотен начин. И вазата със стръковете в нея, и слафетките, с пръстените, всичко е по мой вкус.
Скрит текст:
Относно подложките си абсолютно права. Масата ми е много малка, правихме я по поръчка и стандартните подложки идват огромни. Просто аз сервирах за трима и въобще не обърнах внимание, колко асиметрично се е получила, като пуснах снимката и на мен ми избоде очите. И да - някакъв цвят за раздвижване няма да е лошо, следващия път ще измисля нещо. Сервизът ми е коледен подарък от мен за мен Simple Smile.

# 116
  • София
  • Мнения: 2 298
Chrissy, отново направена с вкус и естетика маса Simple Smile
Купете си салфетник, и аз докато не купих първия ни салфетник, в ежедневието все забравях за салфетки. Сега си стои един постоянно на масата, понякога ги редувам, имам няколко. Този на снимката е от Икеа.
За подложките, не са точно сатен, някаква лъскава леко златиста материя е, изкуствена. Преди процедирах така с петната - ако сме си само ние и някой наклепа, веднага слагах отгоре сол, но пред гости не съм го правила. После преди пране третирах с препарат за петна, не винаги успешно. Тези с по-слабите петна отиваха за непретенциозна ежедневна "вътрешна употреба", т.е. вече не се слагат за гости, при последващо по-яко наклепване заминаваха в боклука. Но много ползваме подложки в ежедневието, по-добре да хвърлям подложки и по-малко покривки, все пак подложките предпазват покривката, а ние само върху покривка се храним. От миналата година попаднах на един препарат на Sano за сухо почистване,  няма грешка за петната, напръсквам, изсъхва и изчетквам с четката към самия препарат. Вече няма петно Simple Smile. Сега не ми е под ръка, но по-късно или утре ще пусна и снимка.

# 117
  • София
  • Мнения: 2 298
Ето го препарата против петна, който е успешен при петна  от храна, а и не само. Това в дясно е капачката, която е на върха с пластмасова четка, с която се изчетква мястото, върху което е напръскан препарата, след изсъхване:


# 118
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
И при нас е горе-долу тази схемата с накапаните покривки / подложки, но понякога успявам да покрия лекето с някоя чиния или декорация, тогава си остава за употреба  Embarassed.
Сега ме вкара в екшън с тоя препарат, ще търся тук, че съм все с ръчен багаж от Бг и там такива неща не може...

# 119
  • Варна
  • Мнения: 42
Ето го препарата против петна, който е успешен при петна  от храна, а и не само. Това в дясно е капачката, която е на върха с пластмасова четка, с която се изчетква мястото, върху което е напръскан препарата, след изсъхване:




Въпроса ми е от къде си закупила този препарат,защото много искам да си купя такъв.

Общи условия

Активация на акаунт