Искам да кажа ... (88)

  • 66 915
  • 749
  •   1
Отговори
# 390
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
На чужд гръб е забавно, разбира се и няма нищо драматично. Особено "шегичките" с външния вид. Очарователно!
Ся, не съм някоя морализаторка. И аз си мисля разни неща за хората, дори и да не са заслужили. Но на мен ми идва в повече подигравката там. Но пък и такова е предаването. Омаскаряват участниците с цел зрителите да ги обсъждат.

# 391
  • До морето
  • Мнения: 7 142
Е как да не е забавно - Рени направи вечерта. А Алфред Нобел сигурно се върти в гроба си, след като номинираха Шабан Шаулич за наградата, която е "създал".

# 392
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
О, и аз се посмях с Рени. Laughing А в темата има и попадения, наистина забавни шеги покрай грозните, а и открих и няколко положителни коментара даже.  Grinning

# 393
  • Мнения: 39 612
Утре ще имаме гости. Трябва да има и десерт. Мислех за ябълков крамбъл(никога до сега не съм го правила, но това е друга тема) със сметанов сладолед. Като си знам гостите обожаващи шоколад, дали да експериментирам или да си заложа на шоколада. Мъжът се бори със завишени стойности на холестерол, та от тая гледна точка как да постъпя- вкусно и шоколадово или сладко и здравословно, но без мерак?

# 394
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 901
Бих заложила на нещо изпитано, правено, дори и с шоколад. А пък мъжът да прецени дали да хапне десерт или да пропусне.
Имах същите колебания - гостенин с диабет (за който не знаех), а бях правила торта с три вида шоколад. Ами той пожела мъничко парченце. И на чийзкейк не отказа.

ББ не гледам, тук-там поглеждам Фермата. Обаче тази вечер актьорите на Слави бяха направили скечове с герои от двата формата. Добре се посмяхме, няма нужда да гледам нито едното, нито другото риалити.

Две снимки от вчерашната ни разходка:

Скрит текст:


А тук ще бъдат снимките на "Игра на тронове" - на 15 км от нас:
Скрит текст:

# 395
  • Мнения: 1 972
Яна, както обикновено, голяма завист от моя страна за мястото което сте избрали за емиграция....
Аз съм пишман готвач но правя постоянно един много лек сладкиш с бисквити, крема сирене+сметана и много плодове най-отгоре. Нещо като чийз кейк но не съвсем и е без печене.
Акаша, права си! Голям хейт в темата за ББ..... Аз вече мисля, че половината женки са откровени мазохистки... Аз не бих гледала на тяхно място.
Днес заслушах българските новини и се сетих за Лиляна. Наистина проблема е сериозен с учителите в БГ. Интересно ми беше да разбера, че навсякъде педагозите са лошо платени Thinking За БГ е ясно но не си представях, че картината е подобна и в повечето европейски страни.
 Имам една позната литовка, учителка по английски, та тя ми е казвала, че ако е болна учителката по химия не е проблем да я замести. Просто им дава да си работят нещо от задачите в учебника и всичко е наред. Crazy

# 396
  • Мнения: 748
Темата за ББ понякога я чета. Доста е прилична в сравнение с коментарите във Фейсбук. Тях никога не бих си ги причинила. Предаването не го гледам или хвърлям по едно око само след като заспят децата.

Кристин, и в нашето училище най-редовно заместваме в часове, по които не преподаваме. На мен обаче не ми се занимава със задачи по химия. Аз ги пускам в компютърния кабинет.

# 397
  • Мнения: 10 634
За седмица все ще наваксат. В сегашното училище на сина, когато имаха случай на заместване ги караха да четат урока на глас, да го коментират, друг е въпроса, че са големи и нахитрели и бяха казали с два урока назад 😁
В предишното училище обаче почти месец влизаше ... чистачката и след като поискахме обяснение започна да влиза психоложката. Накрая се оказа, че повече от два месеца децата не бяха учили английски. Там няма наваксване!

# 398
  • Мнения: 22 499
Нормално е родители да се оплакват.
Не знам как е в други градове, но при нас за назначение...е борба на връзки.
24годишен младеж без 1 работен ден...
Психоложка, която ще преподава икономическа специалност...и т.н.

# 399
  • До морето
  • Мнения: 7 142
Mariat, имам жестока рецепта за шоколадово суфлле, искаш ли да ти я пратя? Няма как да се сгреши, а е доста ефектен десерт, поднесен с топка сладолед.

Последна редакция: вт, 13 сеп 2016, 08:25 от Mariposa_Malva

# 400
  • Мнения: 7 690
И аз не бих възразила ако ми я пратиш Peace

# 401
  • Мнения: 3 609
Добро утро!
Аз искам суфлето! И веднъж завинаги ще се примиря със съдбата си да не съм слаба..никога вече!😭

# 402
  • Мнения: 10 634
Кунева е гост при Ани и Виктор.

# 403
  • До морето
  • Мнения: 7 142
Шоколадово суфле
Продукти за 8 бр.
200 гр.натурален шоколад
200гр.масло
140 гр.захар
40гр.брашно
4 яйца
2 ванилии
Шоколадът, маслото и захарта се разтапят на водна баня и после се оставя да се охлади леко.
Разбийте леко яйцата с вилица, не с миксер и после ги разбъркайте с охладената шоколадова смес. Накрая добавете брашното и ванилиите.
Намажете с масло и посипете с брашно алуминиевите формички за суфле. Изсипете сместа в тях, увийте с домакинско форио и оставете във фризер за поне 2 часа.
Загрявате фурната на 220 градуса и печете 14-15 минути. Целта е да хване коричка, а центърът да остане течен, ката истинссо суфле. Сервирате поръсено с пудра захар и топка сладолед.
Готиното е, че може да си направите 1-2 дози и да ги оставите във фризера и когато ви потрябва десерт или ви се яде нещо сладко си вадите и след 15 минути си имате десерт. Enjoy  chef

# 404
  • София
  • Мнения: 23 124
Добро утро!
Марипоса, не те е срам рано сутрин да постваш такива вкусотии, примлясквам вече.  Mr. Green
Ако съм много на зор, ще пробвам рецептата, тъй като имам проблем с тия мерки, дето са в грамаж. 25 гр от това, 80 от онова, много ми е сложно. Обичам мерки в чаши или в лъжички. Всъщност да си призная, че нямам кухненска везна или там както се казва, а ако си купя, ще го използвам веднъж на 5 години.

Общи условия

Активация на акаунт