На море в Турция - тема 46

  • 171 352
  • 750
  •   1
Отговори
# 105
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Щефи,This_season Аз ползвам услугите на една по-малка фирма ,с която съм пътувала доста пъти и съм много доволна.Закупува ли са ми и самолетни билети ,трансферите ми организират, избраният от мен хотел за колкото нощувки искам, междинни настанявания,застраховки.Няма да пиша името на фирмата с цел да не става реклама, но който се интерисува може на лични.
Tatjana честита резервация! И аз очаквам вече офертите за 2017г.

# 106
  • Мнения: 1 517
Аз ще бъда отпуска през януари и искам да отидем за една седмица. Събирам отзиви за хотели,в Анталия като най топло. Също се интересувам от агенция за полета и т.н.

# 107
  • Мнения: 2 737
lora, благодаря
аз следя темата и мисля, че знам за коя агенция имаш предвид.  Морска е нали?!
Ще взема да ги запитам за оферта.

# 108
  • Мнения: 136
И така...
Завърши нашата почивка в Турция и ще се опитам да пресъздам своите виждания по нея (специално за zhorchy).
Има една стара песен на Фил Колинс – Just Another Day in Paradise. В нашия случай бих я перифразирал на Just Another Week in Paradise. Така бих озаглавил моите впечатления от второто ни пребиваване в Палома Клуб Султан.
Още с тръгването ни се сблъскахме с шокиращата действителност – фирмата, с която пътувахме, бе напълнила с два автобуса повече от преди две години напук на всички мрачни прогнози за срив на турския туристически пазар. Само ще споделя, че нашият автобус беше с туристи само за хотели в Йоздере (общо бяхме 43-ма, от които 10 за Паломата). На границата това ни донесе една от малкото неприятни перипетии – такова бавно преминаване не бях преживявал досега. Час и половина на българската граница (става въпрос за Лесово) и още час на турската (трябва да имате предвид, че турците ни „минаха“ на скенер абсолютно всичко – багажите се сваляха, правиха и оглед на автобусите – и това на всички автобуси!). Съпоставката, която може да се направи вследствие на тези времена, въобще не е в полза на нашите митничари... И така, малко поизнервени, минути преди полунощ поехме по турските пътища. Тук се сблъскахме с още нещо, което не е в „наша“ полза. Турците строят. Строят много. Строят и бързо. Последно бях минавал по този маршрут през 2014 г. и за две години трасето има коренна промяна – почти навсякъде вече пътят е четирилентов. Остана само досадния участък със завоите преди Ердемит (планината Ида ли се казваше?). Обаче, вече, са започнали и него да го правят... Много приятно бях изненадан и от новия участък на магистралата преди Измир, който спестява досадните задръствания между Менемен и мегаполиса.
И така, около 9 часа сме вече на рецепция – питат ни за първи път ли почиваме в хотела и след като разбират, че сме били отново тук преди две години, ни предлагат да си изберем между няколко места за настаняване - този път избираме стая в къщичката непосредствено до входа на ресторанта (2508 е номера ѝ). Това се оказа добро попадение, защото е много удобно за преобличане преди хранене в основния ресторант (за обяда). Минусът, който мога да споделя е, че в този район понякога мирише на канализация.
Оттук нататък започваме с „разбиването“ на оформилите се през годината митове. Редовно следях впечатленията на гостите на хотела в трипадвайзор-а и трябва да си призная, че тръгнах с голяма доза притеснение. На място се оказа, че не е точно така, или поне ние не сме може би достатъчно капризни.Simple Smile
Първи мит – нивото на обслужване е паднало. Категорично не мога да се съглася. Макар да бяхме в края на сезона, смея да твърдя, че персоналът се стараеше да задоволи всички желания, всички бяха усмихнати и търсеха контакт с туристите. Това те кара, да се чувстваш значим.Simple Smile Хиляди благодарности на момчето, което ежедневно ни носеше напитките – тъй като сядахме в една определена част от ресторанта (която бе под негова „опека“), той много бързо научи какво пием и винаги със сядането ни, зареждаше масата с любимите ни напитки. Точно той разби и втория мит, че в ресторанта можеш „да умреш от жажда“, докато чакаш да те обслужат (мнение, налагано предимно от англичаните).
А третия мит, който бе опроверган, бе за „качеството“ на туристите. Имаше много оплаквания, че болшинството били местни, обслужвали ги с предимство, а те самите се държали крайно некултурно. Е, тук вече съм на точно обратното мнение – всички бяха много приятелски настроени (нещо, което ми бе направило впечатление и при предния ни престой). Единствената разлика бе националността на гостите – през 2014 г. над 70 % бяха французи, а сега имаше същата пропорция немци. По-малко французи, англичани, холандци, поляци, съвсем малко румънци, руснаци и българи (бяхме около 15 човека). Турци наистина имаше повече от предния път, но повечето бяха немски гастрабайдери и децата им дори не знаеха турски (или поне не го говореха свободно). Като цяло базата бе запълнена може би на около 80 %. Като интересна случка мога да отбележа и че като комплимент за многото германци, от хотела им направиха единия следобед мини „Октоберфест“ – на една поляна наредиха маси и извадиха барбекюта, на които започнаха да пекат вурстчета и кюфтета, и организираха няколко състезания. За мен най-любопитното беше, когато около една маса наредиха 5 или 6 „апетитни“ немски лелки, завързаха им ръцете отзад, сложиха им по една чиния с един резен диня пред тях и засякоха коя първа ще го опустоши. Имаше и надпиване с бира със сламки, танци с пукане на балони и пр.
Плюсове, които видях в сравнение с предния престой – разбира се, доста разширения аквапарк, подгряването на водата и в двата басейна, както и великолепните дюнери, които правеха в снек-бара до пързалките.
Като единствен минус мога да отлича по-малкото количество персонал, което се отразяваше на чистотата около басейните. Аниматорите също бяха наполовина като бройка, но въпреки че и гостите бяха по-малко, като че ли успяваха да включат повече участници в игрите (специално искам да благодаря на Набил – едва ли ме чете, но все пак:)).
За щастие, тази година случихме и на прекрасно време, което още повече наклони везните при оценката ми за тазгодишното ни пребиваване (макар и индиректно).
За връщането ще споделя само, че този път преминаването през границата ни отне по-малко от час – знаете, че то е доста по-досадно от  пътуването към курорта и едва ли някой би го впечатлило описанието на блъскането с възрастните дами на вратата на автобуса, стремящи се да вземат нисък старт при спирането пред магазините за локуми, баклави и прах за пране.
За съжаление, това се очертава да е нашата последна почивка в Турция за доста време напред, но пък аз ще остана само с положителни чувства от нея и се надявам, че няма да е последната въобще...
Извинявам се на тези, на които съм досадил с дългия си пост, благодаря за търпението на тези, които са го прочели до края, а най-вече се надявам да съм би полезен на някой, който е научил нещо ново и полезно за него от споделеното около нашата ваканция.

Последна редакция: нд, 09 окт 2016, 15:24 от cska_kazanlak

# 109
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Щефи-Да  Simple Smile
cska_kazanlak Аз лично прочетох разказа ти с интерес,харесвам Paloma Club Sultan,хубаво е когато останем доволни от почивките си.Дано някой ден отново се върнете в тази прекрастна дестинация.

# 110
  • Мнения: 1 030
Ехей сska_kazanlak! Добре дошъл и благодаря! Стопли ми сърцето с разказа си.
Надявам се причината за последна /засега/ почивка в Турция да е хубава!

# 111
  • Мнения: 136
Причината, за мое огромно съжаление, не е от най-хубавите.
Получи се някакво пренасищане в моята фамилия. Въпреки много хубавия аквапарк, малкият не го отрази подобаващо. Съпругата ми пък понесе доста тежко пътуването. И отсега вече ме навива да сменим дестинацията - най-вероятно с някаква продължителна екскурзия (прицелили сме се в Санкт Петербург), както и 5-дневно море в България (аз, обаче, се опъвам за морето:)). Ще поживеем, ще видим!
А, щях да пропусна - специални благодарности и за посрещащата фирма Анеа Травел и представителят ѝ Айдън, който помогна да направим незабравим рождения ден на сина ни с осигурената от Палома Клуб Султан торта. Много е затрогващо да чуеш целият ресторант да пее Happy Birthday To You за теб!

# 112
  • Мнения: 413
Поздравления за хубавата почивка и благодарности за подробния разказ! Дано и догодина да намерите хубава дестинация Wink

А аз чакам отзивите на завърналите се от Спайсаsun

# 113
  • Мнения: 100
Малко ще почакаш Simple Smile)) в сряда заминаваме!

# 114
  • Мнения: 7 605
Голямо затишие тук! Очаквах да видя коментари за днешните събития  Thinking

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Жалко .Тъкмо се бях настроила другото лято пак да ходим в Турция.И се чудих кой хотел да избера.А сега наистина се замислям вече.Но до тогава има време .Помогнете ми с избор на хотел.Била съм в Ideal Prime Beach 5* -Мармарис и Kamelya Fulya Hotel 5*-Сиде.Условието ми е  със ситен пясък и хотела да е на брега на морето.Двама възрастни сме.

# 116
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Голямо затишие тук! Очаквах да видя коментари за днешните събития  Thinking

Тояно където бяхме ние - Кемер  ( снимката  в началото на страницата е хотелът ни )  Просто райско кътче .  Последните събития ще накарат много хора да  се откажат от Турция  за съжаление.
 #Cussing out

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Жалко .Тъкмо се бях настроила другото лято пак да ходим в Турция.И се чудих кой хотел да избера.А сега наистина се замислям вече.Но до тогава има време .Помогнете ми с избор на хотел.Била съм в Ideal Prime Beach 5* -Мармарис и Kamelya Fulya Hotel 5*-Сиде.Условието ми е  със ситен пясък и хотела да е на брега на морето.Двама възрастни сме.
И двата са добри, но Камелията май е класи над Идеала.

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
О да Камелията наистина е страхотен хотел.Препоръчвам го на всеки.

# 119
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Жалко .Тъкмо се бях настроила другото лято пак да ходим в Турция.И се чудих кой хотел да избера.А сега наистина се замислям вече.Но до тогава има време .Помогнете ми с избор на хотел.Била съм в Ideal Prime Beach 5* -Мармарис и Kamelya Fulya Hotel 5*-Сиде.Условието ми е  със ситен пясък и хотела да е на брега на морето.Двама възрастни сме.
Веригата хотели Глория. Peace

Общи условия

Активация на акаунт