Лека количка за новородено?

  • 2 604
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 250
Мили мами предварително се извинявам, знам че тази тема е доста дискутирана, изчетох много и пак си оставам неориентирана.

Количката която търся за мен най-важното е да е ЛЕКА, защото живея на 4тия етаж и нямаме асансьор и да става да новородено. Бебето ще е лятно, така че няма нужда от зимен кош (поне така си мисля).

Вие какви колички използвате и доволни ли сте?

# 1
  • Мнения: 143
Здравей снахами си купи Mag England модел Принцес и чесно казано ноправо е супер толкова лека маневрена и удобна количка не бях виждала а става и за лятна пьк и за зимата е супер.

# 2
  • Мнения: 4 970
Здравей! Аз в момента съм в процес на проу4ване на коли4ки.И за мен килограмите са от немалко зна4ение.За твоето бебе,което ще се роди в топлите месеци едва ли ще искаш тип 3 в 1.Но  вариант с 4увал4е за кра4ета е уда4ен според мен.Инглезина,нео нато, 4ико ,бебе комфорт....- тежат около 7-8 кг.то мисля е добър вариант.Говоря ти за максимално тегло.погледни в сайтовете- там давам и килограми като характеристика.

# 3
Аз съм много доволна от Pramette на Peg Perego. Лека , удобна, маневрена, лесно се сгъва и може да се ползва и в двата варианта, за което няма да ти е необходима по-нататъка друга.Има си и чувалче за зимата. Всъщност можеш да ги видиш тук:www.pegperego.com

# 4
Видях, че съм объркала сайта нещо. сега ще се опитам да го дам както трябва www.pegperego.com

# 5
  • Мнения: 5 255
... Вие какви колички използвате и доволни ли сте?



Количката, която ползвам е на NeoNato модел Dakar sport  Peace
Кошницата е съвместима с количката - има специални улеи в които се поставя.
Нямаме асансьор. Количката е лека, удобна и компактна  Peace

# 6
  • Мнения: 434
Мам, а от къде си купи тази количка?

# 7
  • Мнения: 5 255
Мам, а от къде си купи тази количка?

От магазин Малечко.

# 8
  • Мнения: 7 474
аКО ИМАХ ЛЯТНО БЕБЕ БИХ ВЗЕЛА ТАЗИ



сТРУВА 139ЛВ. В пАКОСТНИК  има и синя! Ето сайтаВиж

# 9
  • Мнения: 1 544
Аз със второ детенце ползвам тази и съм много доволна www.nania.com

# 10
  • Мнения: 180
аКО ИМАХ ЛЯТНО БЕБЕ БИХ ВЗЕЛА ТАЗИ



сТРУВА 139ЛВ. В пАКОСТНИК  има и синя! Ето сайтаВиж

и аз бих взела точно нея!

# 11
  • Мнения: 2 936
аз бих те посъветвала за QUINNY SPEEDI SX-9кг.,а тъй като бебето е лятно-столчето за кола си пасва страхотно на количката-която е с много голями гуми,вози меко и удобно,аз съм много доволна от нея.

# 12
# 13
  • Мнения: 7 108
Leo, колко тежи Прима Чиполино?

# 14
  • Мнения: 695
аКО ИМАХ ЛЯТНО БЕБЕ БИХ ВЗЕЛА ТАЗИ



сТРУВА 139ЛВ. В пАКОСТНИК  има и синя! Ето сайтаВиж
купихме точно тази даже същият цвят преди 2 седмици.страхотна е.и аз живея на 5 етаж без асансьор.имахме MAG(комбинирана) обаче ми идваше доста тежичка,а и е много неудобна за носене,честно казана бешеми трудно и да я згъвам.сега с тази количка съм като фурия Joy малко по тежка е от другите летни колички,но пък много лесно се сгъва и е удобна за хващане ако решиш сама да си ъ качваш по стълбите
ако искаш  влез тук и ще я видиш по добре,а на първата снимка в заден план се вижда и старата количкаhttp://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=9901&AlbumId=48944

# 15
  • Мнения: 695
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=9901&AlbumId=48944
нещо не направих както трябва преди малко Joy

# 16
  • Мнения: 7 474
Leo, колко тежи Прима Чиполино?

Нека  mishel (сложих нейната снимка) да ти каже, аз просто съм влюбена в нея Heart Eyes, а на живо е още по-готина.

# 17
  • Мнения: 4 370
На мен ми харесват тези http://www.family-bg.com/catalog/prX_679.htm?= http://www.pakostnik.com/productdetails.php?id=1249
Мам за тази количка къде мога да прочета характеристики и цени http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=5904&lang=1

# 18
  • Мнения: 5 255
Мам за тази количка къде мога да прочета характеристики и цени


- алуминиева конструкция
- подвижни предни колела
- спирачки на задните колела
- бърза система за закрепване на коша и столчето за кола Quicky System
- кошче за багаж
- дъждобран
- сгъване тип "чадър"


Дано ти е полезна информацията - сглобих я по спомен  Blush
За цени не мога да бъда конкретна. Звънни в Малечко най добре.
Количката е NeoNato модел Dakar Sport  Wink.


# 19
  • Мнения: 695
Leo, колко тежи Прима Чиполино?
ами честно казано незнам точно,но другите летни колички които гледахме бяха 3кг.тази е малко по-тежка от тях така,че предполагам,че е около 5кг.комбинираната на MAG беше 8кг.,а тази е  по лека newsm53
                                     Христос Воскресе
                                          easter easter easter

# 20
  • Мнения: 2 531
аКО ИМАХ ЛЯТНО БЕБЕ БИХ ВЗЕЛА ТАЗИ



сТРУВА 139ЛВ. В пАКОСТНИК  има и синя! Ето сайтаВиж

и аз бих взела точно нея!
  Аз пък не бих Naughty Не мога да си представя да воза новородено бебе обратно на мен/ освен ако не се сменя посоката на коша/
 Въпроса е корко пари ти се дават! Наистина има супер модели, но и цените си ги бива. Та моето мнение е : оптималния вариант  като цена и лека и удобна количка е мак ингланд- олекотения модел със амортисьорите, с единични гуми!За 200 лв. получаваш наистине много добра и невероятно удобна и за теб и за бебето количка! Недостатък е че е обемна, и  като порасне бебето/ догодина / ще иска да гледа наобратно , а тогава не се бута толкова лесно, но пък може да си кепите лека лятна количка! Ако пък ти се дават повече пари може да си вземеш и нео-нато, чико,  пег-прего или друга - имат доста модели и наистина с една количка ще си изгледаш детето!Ако имаш възможност си поръчай от чужбина- доста по евтини са!

# 21
  • Мнения: 4 370
Veni-b, тези колички които препоръчваш на Пег Перего, Чико също не им се върти дръжката, нито коша. Бебето не гледа към теб - това е новата тенденция към приучаване на бебето на самостоятелност. Тези колички имат зимни кошове, с които бебето е обърнато към майката, но няма смисъл да се взема такъв за лятно бебе. А тези Маг игланд са много огромни. А Ади се притецняваше че живее на 4я етаж и няма как да я носи до горе. Мисля че не е добър вариант. Наи добрия вариант е висок клас количка , те са до 8кг и стават за новородено.

Мам, аз на тази коичка Нео Нато имаш ли представа дали и се обръща дръжката? Предполагам че не, щом като сгъването е тип чадър.

# 22
  • Мнения: 466
На Пег Перего - Венеция и се обръщат дръжките и става за новородено. Става и за лято и зима. Има и покривало. Лека е и маневрена.
Другата , за която е писано - Прамете - няма допълнителен кош, а самата седалчица е направена двойна с цип и така се трансформира за да стане срещу майката и в посока на движението Маха и се чувалчето и става лятна.
Нашата е АТ4 на тази марка и съм много доволна. Качествени и стабилни.

# 23
  • Мнения: 9 990
аКО ИМАХ ЛЯТНО БЕБЕ БИХ ВЗЕЛА ТАЗИ



сТРУВА 139ЛВ. В пАКОСТНИК  има и синя! Ето сайтаВиж

Това е много добро предложение, ако наистина е за лятно бебе.Аз бях с такава количка-лека, маневрена, удобна за бебето и мен, масичката отпред е за солетки и сокче Party...Малка е, побира се и в по-малък багажник, тясна е-провира се между спрели коли по-лесно.Проблем с НЕобръщането на дръжката няма-има си прозорче и се вижда.

# 24
  • Мнения: 4 370
И аз съм за предложението на peit. Тази Венеция ми харесва, но Примате малко ми седи грозничка отстрани , инъче за качествата и , спор няма. Ако е на Пег Перего , Венеция ще е. Но лошото е че във Варна я няма, само в Бургас.

# 25
  • Мнения: 466
Ани Ние нашата си я закупихме от вносителите в Пловдив и там цените са значително по-евтини от другите магазини. Можеш да се обадиш и да ти я изпратят по Спиди . Тел. им е 032/65 14 78

# 26
  • София
  • Мнения: 250
аКО ИМАХ ЛЯТНО БЕБЕ БИХ ВЗЕЛА ТАЗИ



сТРУВА 139ЛВ. В пАКОСТНИК  има и синя! Ето сайтаВиж

Добре, ама през ноември бебето ще е на 6 месеца. Тогава ще става ли тази количка?

# 27
  • София
  • Мнения: 250
Ани Ние нашата си я закупихме от вносителите в Пловдив и там цените са значително по-евтини от другите магазини. Можеш да се обадиш и да ти я изпратят по Спиди . Тел. им е 032/65 14 78

За да не звъните, защото току що звънях - цената е 587лв.
Количката е хубава, но е 10,3кг.

# 28
  • Мнения: 9 990
аКО ИМАХ ЛЯТНО БЕБЕ БИХ ВЗЕЛА ТАЗИ



сТРУВА 139ЛВ. В пАКОСТНИК  има и синя! Ето сайтаВиж

Добре, ама през ноември бебето ще е на 6 месеца. Тогава ще става ли тази количка?

Става, като го завиеш Grinning естествено.В Бг зимата настъпва преди Нова година, а големите студове са януари-февруари Hug
Друг плюс на този модел е коша за багаж.Забелязала съм,че на скъпи модели няма място отдолу достатъчно.Следващото лято, когато бебето ще прохожда и ще има нужда от забавление е чудесно да имаш и по-голям кош, защото наред с пазар ще има място и за играчки.По мои спомени количката тежи около 7кг/провери все пак.../, което е най-доброто до момента, тесничка е и щом се налага да я сваляш по стълби ще ти е удобно да я хванеш.
Минусът за зимата са малките гуми-на лед-добре-но в преспите е доста трудно.Все пак такива условия на сняг и преспи са значително по-кратък период, отколкото хубавите и сухи дни.Успех в избора!

Последна редакция: вт, 25 апр 2006, 15:12 от пенелопа

# 29
  • Мнения: 5 255
Мам, аз на тази коичка Нео Нато имаш ли представа дали и се обръща дръжката? Предполагам че не, щом като сгъването е тип чадър.

Дръжката не се обръща.
Ползвах кошницата доста дълго време, а тя чрез системата за закрепване се слага както на теб ти е удобно.
В случая детето гледаше към мен.
 Arrow Ето малка демонстрация с Лора  Wink
Успех в избора   bouquet

# 30
  • Мнения: 4 370
Да , този номер с коша го знам, но не ми харесва.
Доставка ми се струва че не ме устройва, защото ако не прегледам лично количката преди да я купя, не ми се иска.
Значи Венецията е 10.3 кг. Инглесина Зипи е около 8 кг.
Ще мислим още.

Общи условия

Активация на акаунт