Есенно оцветена КАНАДскА тема 59

  • 61 578
  • 433
  •   1
Отговори
# 15
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Момичета как ползвате/ядете куркумата (turmeric) и джиджифил (ginger). Купила съм грудки. Да ги стържа ли, да ги мешам ли с нещо?

# 16
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 368
Аз си правя разни отвари и смеси за отслабване с тях. Казват, че и двете много спомагали за засилване на метаболизма и топене на мазнини. Една рецепта може да погледнеш тук:
http://bgvest.info/2016/09/24/%D1%87%D1%83%D0%B2%D1%81%D1%82%D0% … 0%BA%D0%BB%D1%8F/

Иначе джинджифила го стържа и го правя и на чай. Варя, цедя, добажям мед и пия.

# 17
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
kaka_dora, мерси  bouquet Пробвала ли си тази рецепта?
Аз не мислех за отслабване, а повече за цялостното здраве, но и на отслабване няма да се разсърдя.  Laughing

# 18
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
ММ готви пиле с ориз с куркума на прах. Джинджифил изобщо не харесвам аз, освен на ginger ale  Laughing

Контеса, за 6 месеца не бих си пренесла целият живот, особено че планирате и друго голямо местене скоро.

Айде пак градинарски въпрос от мен - с какво да покрия ягодите да не измързнат зимата - гледах едни торби с mulch, ама то беше мокро вътре, няма ли да изгният така?

# 19
  • Мнения: 958
Здравейте,
запис от мен и въпрос.
Ще каня баща ми, възможно най-скоро, а той е с две сърдечни операции и операция херния поне 5 пъти. Като цяло е супер активен и здрав, въпреки операциите.  Но не мога да рискувам да го оставя без застраховка, няма значение колко ще е скъпа в неговият случай. Проблема е дали застрахователя може да откаже да го застрахова и какво се прави в този случай?

# 20
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
 joya, според мен просто се обаждай на всички подред докато някой приеме. Но попълни документите без никакви пропуски за здравната история, понеже се хващат за най-малкото и могат да откажат плащане след свършен факт.
Дано да не стигате до там да ползвате застраховката.

# 21
  • Мнения: X
Благодаря ви, момичета за съветите!  Hug

mamamia, права си.

Тарилей, благодаря.
За ягодите бих ги завила с мълч и обрамчила в малки тунели с найлон. Така ще процедирам с розите и люляка.

Последна редакция: вт, 27 сеп 2016, 16:15 от Анонимен

# 22
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Barefoot Kontesa, щом така стоят нещата с работата ти и не мислите за местене за по-дълъг период, може да попиташ някой съсед или родител на съученик/съученичка да кара и взема твоето дете (дори да е срещу някаква сума) до/от у-ще и същевременно да намалите или да спрете временно извънкласните занимания.

Може да сложиш обява в у-щето или ако имате он-лайн група на класа и да видиш някой ще се съгласи ли. При нас например има майки с малки деца, които нямат нищо против да извършват тази услуга (каране от/до у-щето) за минимална сума.

Едно местене би навредило на твоята работа също, понеже както вече писах в момента е трудно с детската грижа, не се търси много такава. От друга страна, ако искаш да търсиш работа в у-ще или нещо подобно, зависи от квалификацията ти, може и да си намериш работа, въпреки че пак гаранция няма в момента.

Може да погледнеш тук какво се търси сега, като гледам има търсене, нямам идея колко хора кандидатстват, но ако имаш добра квалификация и все пак доза късмет сигурно ще си намериш нещо:
http://www.indeed.ca/jobs?q=child+care&l=calgary

Последна редакция: пн, 26 сеп 2016, 23:51 от mamamia

# 23
  • Мнения: X
Благодаря ти, това е вариант. Тя така или иначе си идва с училищния автобус до в къщи, но аз работя и съм със 7 други деца и пазаруване и чудесии са ми ежеседмични. И не ми се струва честно да я спирам от спорта и скаутите заради това.
Ще го мислим, ако се договорят за цената. Надявам се да се откаже да строи в Албърта и да мине на първоначалния план за къща тук. Поне засега.


# 24
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 368
Ти не изкара ли шофьорския курс  newsm78 Чудесна възможност да започнеш да караш. Няма по хубаво от това, човек да превъзмогне страховете си (повтарям си го всеки път като видя мишка)  Joy

# 25
  • Мнения: X
Ти не изкара ли шофьорския курс  newsm78 Чудесна възможност да започнеш да караш. Няма по хубаво от това, човек да превъзмогне страховете си (повтарям си го всеки път като видя мишка)  Joy
Не, напълно го зарязах шофирането от над 18 месеца вече.
Добра възможност е, но надали ще се престраша. Малко неща в живота си не съм постигнала, но за това дори нямам никакво желание..

Дано я изпишем тази тема по-бързо! Опитвам и аз да помогна Simple Smile

# 26
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 368
Абе, не ти е опряло яйцето до гъза, дето се вика.  hahaha Ние като се преместихме в Лавал, нямах никаква идея как да стигна до Карфур Лавал (най-големия шопинг център). Половин година молих мъжа ми да ме закара, пък той ми вика: имаш си кола, имаш си книжка, отивай, не ме занимавай.
Сумтях, сърдих се и накрая като си представих всички магазини и намаления, които ме очакват там, се метнах на колата и отидох. Ми, то било супер лесно. Сега ходя поне по веднъж в месеца и си се чудя на акъла, как толкова време не събрах кураж да ида.
Та то неволята учи...

# 27
  • Мнения: 417
Ooo, на тази нота аз взех G2, или следващатат степен след "учащ се". Вече мога да карам самостоятелно и да си призная чувствам се свободна. Пак ми е едно тегаво и притеснено.... не заради дурго, а да не поставя драскотина на скъпоценната кола  Laughing, че тогава ще съм част от "Приказки без край". 
Но вече си ходя да пазарувам сама и съм много доволна.

# 28
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Barefoot Kontesa, карането тук е по-лесно от това в България. Има си и шофьорски курсове с инструктор, може да си платиш за колкото искаш часове. Веднъж като започнеш после ще се чудиш защо си отлагала толкова време.

Аз си признавам, че без телефон мога, но без кола не. Взимане, каране на деца, ходене до магазини, срещи най-различни - всичко е бързо и лесно с кола и не се губи време. Колата за мен е равна на свобода. Не съм зависима да чакам някой да ме кара някъде, а и на него може да не му се ходи. А ако и децата не са с мен, още по-добре, свършвам си работата за нула време и без мрънкане около мен. Peace

# 29
  • Мнения: 5 259
Ох, а ние все още живеем в блажено планиране да нямаме кола  Laughing Ще споделя резултатите от експеримента като видя колко време сме изкарали и дали става номерът.

Общи условия

Активация на акаунт