Проблем със съквартирант

  • 6 224
  • 23
  •   1
Отговори
  • UK
  • Мнения: 958
Здравейте!

Предварително се извинявам, ако темата не е в правилния раздел. Не съм сигурна къде би било най-добре да я пусна.

Доста съм афектирана. С приятелят ми живеем заедно на квартира от април месец. Квартирата има две спални, така че предложихме втората на един наш познат, който тогава също търсеше къде да живее, като делим наема по равно на три части. Предварително, още преди да подпишем договор, му заявихме, че най-вероятно ще си вземем домашен любимец, като го попитахме дали той ще има проблем с това - ако има, изобщо да не се занимава да стои с нас. Каза напротив, че обичал животни, щяло да му бъде окей и т.н. Наемодателят също ни каза, че можем да си вземем куче или котка, и няма никакъв проблем с това.

Април месец се нанесохме двамата с приятеля ми, съквартирантът ни се присъедини през май, като остана две седмици при нас, след което се прибра за лятото в България. За тези две седмици той се оплака няколко пъти от финансови проблеми и ние от време на време готвехме и за него. Въпреки че не се включваше в домашните задължения, не му казахме нищо (вече му бяхме казвали веднъж, че ще трябва да си разпределим задълженията), защото той така или иначе си тръгна след тези две седмици.

Миналият месец си взехме кученце (като преди това питахме дали е ок с това), а съквартирантът ни се прибра преди 10 дни обратно от България. Още от първият ден се започна с мрънкането. Кученцето е на 4 месеца и въпреки разходките понякога не издържа и прави беля вкъщи, най-често в коридора на плочките. През последните две седмици това се случи два пъти и съквартирантът ни започна да ни обвинява, че не го тренираме, и че сме си били взели куче без неговото позволение. Не искал кучето в коридора и това било. Обяснихме му, че известно време може да има инциденти, но според него, след като котката му винаги ходела до тоалетна на определено място и в определен час, и кученцето можело.
Консултирахме се с ветеринарката ни и тя ни посъветва да вземем клетка за кучето, за да го приучим по-бързо да не пишка и ака вкъщи. Да, но 4 дни в седмицата ми се налага да отсъствам за по няколко часа на ден и през това време кучето скимти или лае, без значение дали е в клетката или пуснато в коридора.

От както се е прибрал, съквартирантът ни ни вдига всяка вечер скандал за шума, който кучето вдига, докато ни няма. Ние не сме го ангажирали да се грижи за него или нещо такова, дори сме казали, ако има някъде инцидент да го остави ние да го почистим. Но не, всяка вечер едно и също.
Предложихме му да се изнесе и да му помогнем да си намери нова квартира, след като кучето му е такъв проблем. Не иска. За протокола, той не ни е помогнал по никакъв начин в намирането и подсигуряването на квартирата, не полага никакви грижи за пазенето на чистота, той самият не се къпе, дори не си е платил наема за този месец. Използва всичките ни неща (телевизори, плейстейшън, яде ни храната), на всичкото отгоре влиза в спалнята ни и после ни лъже, че нищо такова не било ставало. Единият ден по някаква причина беше изкарал кучето от нашата стая и го беше затворил в банята. И всичко придружено с лъгане и мазане.
Днес за пореден път ни вдигна скандал и се скара с нас. Казахме му, че няма основание да ни се кара, след като не е платил наем и не ни помага за нищо. Попитахме го дали има друга причина да се дразни, освен кучето, каза, че всичко друго е идеално. Изцепи се, че се е оплакал на наемодателят от нас, че не сме били дресирали кучето и подобни, след което скандалът стана още по-голям и накрая двамата с приятелят ми почти се сбиха.

Общо взето не знам за какво пускам темата, иска ми се да се оплача и да споделя на някой, защото ми е неудобно да се оплача на приятели. От самото начало не исках да живея с него и бях казала на приятеля ми, но понеже това момче се мъкне от време на време с компанията ни, той каза, че би трябвало всичко да е наред. Не знам какво да правим, помолихме го да напусне, даже няма да му искаме наем за този месец, той не иска. Кучето няма да го върнем, след като първоначално и наемодателят, и той бяха съгласни. Освен това, кучето не лае и не вдига никакъв шум, когато един от двама ни си е вкъщи.

Извинете за дългата тема!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 15 592
   Още утре директно изхвърлете гнусния паразит на улицата. Шута в гъза и това е, щом не разбира от дума.

# 2
  • София
  • Мнения: 24 839
Освен това, кучето не лае и не вдига никакъв шум, когато един от двама ни си е вкъщи.
Да, но щом лае и вие, докато ви няма, ще имате проблеми с другите съседи.
Освен ако не подчините живота си на животинката и не ходите никъде без нея.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 15 592
Освен ако не подчините живота си на животинката и не ходите никъде без нея.

   Всъщност, всички дефицити в поведението на кученцето могат да бъдат успешно коригирани с правилно и системно възпитание. Да не говорим, че ако по някаква странна причина собствениците не се справят успешно със задачата, има специализирани обучителни програми и сертифицирани треньори за кучета, гарантиращи удивителни резултати само в рамките на няколко седмици. Peace

# 4
  • UK
  • Мнения: 958
Благодаря за коментарите.

Съседите ни са двама млади мъже, които работят много - излизат от вкъщи рано и се прибират доста късно, кучето никога не е било оставяно само по такова време. Даже не знаеха, че сме си взели, докато не ни видяха да се прибираме от разходка. Като цяло живеем на много оживена улица и е доста шумно и през деня, и през нощта.

# 5
  • Мнения: 482
Тук има 3 подпроблема:
-С кучето. То е мъничко, затова плаче за вас. Хубаво е да се посъветвате с хора, или  с училище за куче как да се погрижите за него.
- Със съквартиранта. Ако не е кучето, пак ще имате проблеми с този човек, защото си личи, че е кофти. Изнасяйте го.
-Английската реалност. Как сте сключили договора, поотделно или тримата общо ? Ако е общо, имате ли договор помежду си ? Не се бийте,  да не излезете вие виновни,  а разпитайте по форуми, познати и с хазяина говорете как легално да изхвърлите използвача. Неплащането на наема е достатъчна причина.
Допълвам: не му пазете реномето пред приятелите ви, щото като го изнесете, може да се натресе на главата на някой от тях, нищо чудно вие да не сте първите използвани. Така че оплачи се смело, вероятно той вече го е направил.




# 6
  • Мнения: 36 088
изгонете момъка - явно учтивото приканване не е достатъчно
твоят приятел е мъж, да се заеме със задачата
ако не става с добро, опаковате багажа му, сменяте ключа с разрешението на наемодателя и да заминава
ако не сте готови на такива драстични мерки обаче /най-вече твоя приятел/, ще си го търпите  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 267
Като я прочетох тази тема и много се ядосах! Бива нахални и нагли хора, но всичко си има граници! Изхвърлете го тоя или си намерете друга квартира! Ще живее като паразит пък и претенции ще има #2gunfire!

# 8
  • София
  • Мнения: 11 497
Кучето ще коригира поведението си (не без ваша помощ) и вероятно след петия, шестия месец ще спре да скимти и лае, докато ви няма. каква порода е?

Aко само вие сте сключили договора за наем, а подписа на съквартиранта го ням а- шут в гъза! Ако вие сте пренаели с него част от имота и имате договор за пренаемане с паразита - лошо. Зависи от клаузите. Ако и той е страна по договора с вашия наемодател, защо тогава вие му плащате неговата част от наема?

# 9
  • Мнения: 36 088
... или си намерете друга квартира!

защо те да си търсят нова?  Shocked

# 10
  • Мнения: 1 267
... или си намерете друга квартира!

защо те да си търсят нова?  Shocked



Защото този може да не се махне сам! Може и да има законен начин да го махнат, не знам, но това вероятно ще отнеме и време и нерви и т.н. Да не говорим, че са под един покрив, а тоя не е свят и може хиляда бели да им направи.

# 11
  • Мнения: 36 088
разбирам, няма да им отнеме време и нерви да търсят нова квартира с кучето, за това е по-добре да избягат и така да решават проблемите си и в бъдеще Peace

# 12
  • Мнения: 1 267
разбирам, няма да им отнеме време и нерви да търсят нова квартира с кучето, за това е по-добре да избягат и така да решават проблемите си и в бъдеще Peace



Не явно не разбираш, ще ти го обясня. Човек, който си позволява да ти влиза в стаята, да ти затваря кучето, да ти яде храната, да не плаща и да има огромно претенции може да ти направи още куп мръсотии.

# 13
  • Мнения: 36 088
изхвърляш го и сменяш ключа
ако ще прави мръсотии, и със смяната на квартирата си ги осигуряваш

# 14
  • Мнения: 22 036
Много зависи какъв им е договора. В най-лошия вариант, ако той не се изнесе те може и да не могат да напуснат без неустойки. А щом той говори с хазяина, явно има някакъв договор.

Бих ви посъветвала да говорите с хазяина и да обясните за неподдържането и за неплащането на наем. Той има вариант да прекрати договора. За съжаление през главата на хазяина няма как просто да го изхвърлят.

Общи условия

Активация на акаунт