Искам да кажа ... (91)

  • 70 344
  • 756
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 11 728
Рядко ям шоколад  Laughing
В неделя правих шоколадовото суфле на Марипоса, то ми е за следващите три месеца.
Ама солено ям по всяко време  Mr. Green

# 241
  • Мнения: 10 661
Рядко ям шоколад  Laughing
В неделя правих шоколадовото суфле на Марипоса, то ми е за следващите три месеца.
Ама солено ям по всяко време  Mr. Green
Вземай суджука, сипвай виното и всичко ще се намести  Hug
Аз ще цедя сокове  chef

# 242
  • До морето
  • Мнения: 7 152
Марипоса и тя обича суджук Simple Smile
Някой може ли да ми каже хубав млечно-майонезен дресинг за салата, че много обичам, а не ми се купуват от тези готовите, които са само химия.

Да не се подмазвам на Даун,но наистина има много младолико лице.

# 243
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 257
Що пък не риба или пък шоколад? Явно нещо съм пропуснала  newsm78

Млечно-майонезен сос - точно 50:50 майонеза и кис. мляко + счукан/накълцан чесън на вкус. Може и малко черен пипер, но у нас обикновемно е чист.

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Аз пак пека пълнени чушки......

# 245
  • Мнения: 22 036
Аз пак пека пълнени чушки......

Взвми се скрий с тези чушки Simple Smile.
Ще ти домъкна и моя добитък и ще видиш тогава!

# 246
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
И аз правих днес пълнени чушки с кайма и ориз. Heart Eyes

Сега пека кестените, да видим...

# 247
  • Мнения: 9 003
Марипоса и тя обича суджук Simple Smile
Някой може ли да ми каже хубав млечно-майонезен дресинг за салата, че много обичам, а не ми се купуват от тези готовите, които са само химия.


Правя домашна млечна майонеза, сипвам в дълбок съд(този от пасатора) 100мл прясно мляко и 200 мл олио, малко сол, малко черен пипер и малко оцет, две капки, слагам пасатора на дъното и го пускам без да го дърпам нагоре, за 10 секунди имам хубава, гъста, домашна млечна майонеза. След това я изсипвам в купа и добавям три лъжици гъсто кисело мляко, малко чесново брашно и копър, обикновено имам сух или замразен и бъркам хубаво с телената бъркалка. Този сос ползвам най-често за хрупкавите картофи на фурна с брашно, които стават като пържени.

И на мен ми се доядоха кестени, но не ходя по пазарите, в Кауфланд или Лидл дали има?

# 248
  • Мнения: 10 661
Аз правя същата млечна майонеза, даже онзи ден, понеже пекох филетата на фурна на Гена и докато пасирах и изтеглях сложих едничка скилидка чесън, та и тя се пасира - ми екстра се получи. Оцета обаче го замених със същото количество лимонов сок, че ние оцета не го долюбваме.

Сега обаче седнах да търся рецептата за раираните кифлички chef

# 249
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
Ааа, ще ги ядем с долната люспичка, не ме интересува. Коричката лесно се маха, но тези люспи са ужас.

# 250
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
Сега обаче седнах да търся рецептата за раираните кифлички chef
Заповядай:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=2491.0

# 251
  • Мнения: 10 661
Благодаря, Яна  Hug bouquet

Акаша, аз ги предложих с тая люспа и ми ги отказаха, та си ги ядох сама Blush

# 252
  • Мнения: 39 669
Aкаша, задуши ли ги в торба, кърпа...?
Даун, зарад мен да хапне шоколад! Нали диета, туй- онуй.

# 253
  • Мнения: 9 577
Аз правя същата млечна майонеза, даже онзи ден, понеже пекох филетата на фурна на Гена и докато пасирах и изтеглях сложих едничка скилидка чесън, та и тя се пасира - ми екстра се получи. Оцета обаче го замених със същото количество лимонов сок, че ние оцета не го долюбваме.



И аз я правя по същия начин- мляко, олио, лимон и малко чесън и сол, става страхотна Heart Eyes

# 254
  • До морето
  • Мнения: 7 152
И млечно-майонезеното сосче и домашната майонеза съм правила, но те, според мен, не стават за салата. Искам някакъв дресинг за салата ала ресторантски   Laughing

Общи условия

Активация на акаунт